اگر صاحب کسب و کاری هستید و برای بیشتر دیده شدن آن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت دارید، بی شک دوست دارید که آن را رونق دهید. اما مطمئن باشید معجزه‌ی عجیب و غریبی در کار نیست! میانبر پنهانی وجود ندارد! قضیه منطقی و کاملا شفاف است. تولید محتوای درست، اصولی و کاربر پسند، به همراه تبلیغات خلاقانه کلید موفقیت شما در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.

تبلیغات و تولید محتوا در اینستاگرام دو مورد از روش‌هایی هستند که شما می‌توانید با آن‌ها هم شناخته شوید و هم کسب و کار خود را رونق دهید. اما آیا می‌دانید که تولید محتوا در اینستاگرام به چه صورتی انجام می‌شود و چه مراحل اصولی را می‌بایست طی کنید؟

تولید محتوای اصولی برای اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

اگر از فعالان اینستاگرام هستید، حتما می‌دانید که تولید محتوا در این اپلیکیشن پرکاربرد اهمیت زیادی دارد چراکه باعث افزایش مخاطبان و همچنین تبدیل آن‌ها به مشتریان دایمی شما می‌شود. به طور کلی هر به اطلاعاتی که در قالب متن، ویدیو یا عکس در اینستاگرام منتشر شود، محتوا گفته می‌شود. منظور از تولید محتوا نیز همان تهیه و ارائه محتواهایی است که مناسب مخاطبان شما باشد و بتواند نیاز آن‌ها را برطرف کند.

هر کسی که در اینستاگرام فعالیتی دارد و خصوصاً برای دیده شدن کسب و کار خود تلاش می کند، باید با نحوه صحیح تولید محتوا در اینستاگرام آشنا باشد. بنا به همین دلیل ما اطلاعاتی را در رابطه با نحوه تولید محتوا در این اپلیکیشن، برای شما آماده کردیم. طبق گفته اینستاگرام، حدود ۶۰ درصد از کاربرانی که کسب و کاری در این اپلیکیشن راه اندازی کرده‌اند، برای انتشار محتواهای خود برنامه‌ریزی خاصی دارند که همین می‌تواند اهمیت تولید محتوا را نشان دهد.

اگر شما تا به امروز فعالیتی در اینستاگرام نداشته‌اید یا اگر فعال بوده‌اید، اما مایل هستید شیوه بازاریابی خود را تغییر دهید، بهتر است در ابتدا با اصول و مراحل تولید محتوا در اینستاگرام آشنا شوید. ما در ادامه‌ی این مطلب، مراحلی که باید برای تولید محتوا در اینستاگرام طی کنید را به طور خلاصه ولی کاربردی توضیح داده‌ایم.

۱- آشنایی کامل با مخاطبان خود

در ابتدایی‌ترین مرحله، شما باید مخاطبان خود را بشناسید. به عبارتی باید بدانید که مخاطبان شما چه نیازها، عادات و انتظاراتی از پیج شما دارند. هر چه که مخاطبان خود را عمیق تر بشناسید، تولید محتوای شما نیز در اینستاگرام موفق خواهد بود و افراد تمایل بیشتری به تعامل با پیج‌تان خواهند داشت.

۲-داشتن استراتژی

پس از شناخت دقیق و تحقیق در مورد مخاطبان، در مرحله بعد باید تصمیم بگیرید که چه نوع محتواهایی را می‌توانید در پیج خود به اشتراک بگذارید. محتوای شما باید با موضوع کسب و کارتان هماهنگی داشته باشد و با اهداف بازاریابی شما همسو باشد. به عبارتی باید بدانید که از اینستاگرام دقیقا چه چیزی می‌خواهید.

برای مثال اگر هدف شما از انتشار پست، افزایش آگاهی افراد نسبت به پیج‌تان است، باید پست و استوری‌هایتان مناسب با موضوع کسب و کارتان باشد. علاوه بر این، برای نوشتن یا تدوین یک استراتژی خوب شما باید رقبای خود را نیز بشناسید که بتوانید بهتر از آن‌ها عمل کنید.

تقویم تولید محتوا در اینستاگرام

۳- داشتن تقویم محتوایی

برای اینکه بتوانید پست‌های خود را با نظم منتشر کنید، باید یک تقویم محتوایی داشته باشید. اگر برنامه‌ریزی قبلی نداشته باشید، احتمالا تعداد زیاد پست و استوری هم شما و هم مخاطبان را گیج می‌کند. بنابراین حتما یک تقویم محتوایی داشته باشید.

حتما این نکته را نیز فراموش نکنید که انتشار پست و استوری به صورت منظم برای اینستاگرام بسیار مهم بوده و تقویم محتوایی در این مورد به شما کمک شایانی می‌کند. تقویم محتوایی می‌تواند کمک شایانی در تولید محتوا در اینستاگرام برای شما کند.

۴- تعیین هویت بصری

اینستاگرام دریای محتواهاست و روزانه هزاران پست توسط پیج‌ها در این پلتفرم منتشر می‌شوند. پست‌های شما باید به گونه‌ای باشند که در میان این همه پست دیده شوند. به عبارتی بگوییم شما باید یک هویت بصری داشته باشید. هویت بصری می‌تواند شما را برای مخاطب تعریف و حتی پست و استوری شما را از دیگر پست‌ها متفاوت کند.

۵- تحلیل هشتگ‌ها

استفاده از هشتگ‌ها یا به عبارتی تحلیل هشتگ راهی رایگان و مناسب برای دیده شدن در بین پست‌های دیگر است. از آنجایی که کاربران با استفاده از هشتگ موضوعات مورد نظر خود را جستجو می‌کنند، با استفاده درست از هشتگ‌ها، شما می‌توانید پست‌هایتان را برای مخاطبان قابل رویت کنید. در نتیجه مخاطبان پیج شما بیشتر شده یا حتی این مخاطبان تبدیل به مشتریان دایمی پیج شما می‌شوند. این مورد یکی از راه‌های تولید محتوا در اینستاگرام است.

۶- کپشن نویسی درست

حتما این نکته را می‌دانید که کپشن خوب می‌تواند مخاطبان را بر روی پست شما بیشتر سرگرم کند. هرچه کاربران برای مطالعه‌ی پست شما زمان بیشتری صرف کنن و کپشن پست‌تان را بخوانند، الگوریتم اینستاگرام نیز پیج شما را در رتبه‌های برتری قرار خواهد داد. بنابراین کپشن نویسی را نیز مهم بدانید.

۷- انتشار پست و محتواها

پس از طی کردن مراحل بالا، این بار باید پست و محتواهای آماده شده را در اینستاگرام منتشر کنید. البته قبل از انتشار باید به این نکته توجه کنید که پیج‌تان بیزینس باشد. اگر پیج‌تان بیزینس باشد، قابلیت‌هایی از جمله تحلیل پست اینستاگرامی را خواهید داشت.

علاوه بر این، شما با بیزینسی کردن پیج‌تان می‌توانید قابلیت تماس را به پروفایل خود اضافه کنید. این قابلیت معمولا شامل اطلاعات تماس و ایمیل شماست.

مطلب پیشنهادی برای شماچطور با موبایل عکس‌های حرفه‌ای بگیریم؟

رشد کسب و کار در شبکه های اجتماعی

۸- تحلیل و آنالیز پیج

اگر می‌خواهید کسب و کار اینستاگرامی خود را بهتر کنید، باید دائما تحلیل پست و استوری انجام دهید. خوشبختانه اینستاگرام با فعال کردن قابلیت اینسایت این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی پست و استوری‌های پیج خود را تحلیل کنید. به عبارتی شما با این قابلیت می‌توانید بدانید که کاربران شما در چه بازه سنی هستند و در چه ساعاتی از روز در اینستاگرام فعالیت دارند و موارد دیگر. با اینکار شما می‌توانید روند تولید محتوا در اینستاگرام را بررسی کنید.

علاوه بر این موارد ذکر شده، شما می‌توانید برای شناخته‌تر شدن پیج خود از تبلیغات در اینستاگرام نیز استفاده کنید. این روش امروزه یکی از بهترین راه‌هایی است که باعث می‌شود پیج شما برای دیگر افراد قابل رویت باشد. تبلیغات اینستاگرامی همانطور که از نامش پیداست، یک روش تبلیغاتی است که محتوای تبلیغاتی شما را در قالب پست یا استوری در سایر پیج‌ها و رسانه‌ها در اینستاگرام منتشر می‌کند. اگر این تبلیغات به خوبی انجام شود، تعداد فالورهای شما نیز افزایش می‌یابد.

با این راه‌های ذکر شده شما به آسانی می‌توانید رشد صفحه‌ی کسب و کار خود را تضمین کنید.