همه افراد فرقی ندارد چه سنی و چه جنسیتی را داشته باشند به دنبال رسیدن به زظاهری زیبا هستند. یکی از اعضای بدن که می توان گفت تاثیر به سزایی را بر روی زیبایی می گذارد، دندان است. دلایلی بسیاری وجود دارد که باعث می شود تا شخص دندان های خود را از دست بدهد. ایمپلنت دندان یکی از راه هایی است که می توان از آن به عنوان یک جایگزین برای دندان های از دست رفته یاد کرد.

قبل از این که بخواهیم در مورد انواع ایمپلنت سوئیسی صحبت کنیم نیاز است تا در مورد ایمپلنت توضیحاتی دهیم؛ پس اگر قصد ایمپلنت کردن دندان خود را دارید ادامه مقاله را از دست ندهید.

ایمپلنت یک پایه فلزی است که جایگزین ریشه دندان در لثه می شود. بر روی این پایه فلزی یک تاج دندان قرار می گیرد. یکی از مزیت هایی که ایمپلنت دارد را می توان سازگار بودن آن با بدن انسان دانست. جنس ایمپلنت دندان از فلز تیتانیوم است. همان طور که گفته شد تیتانیوم یک فلز سازگار با بدن می باشد که هیچ گونه تهدیدی برای سلامتی انسان به شمار نمی آید.

11

ایمپلنت

معرفی 6 برند برتر ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت دندان توسط بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مانند آمریکا، ژاپن، کره، سوئیس و... ساخته می شود و در اختیار عموم مردم برای استفاده قرار می گیرد. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که ایمپلنت های ساخته شده توسط سوئیس کیفیت بالایی را نسبت به دیگر ایمپلنت هایی که توسط کشورهای دیگر ساخته می شوند، دارند. به سبب همین معروفیت بسیاری از افرادی که به دنبال ایمپلنت کردن دندان های خود هستند ترجیح به استفاده از ایمپلنت های سوئیسی را دارند. در ادامه به معرفی بهترین برندهای ایمپلنت سوئیسی می پردازیم.

ایمپلنت دندان اشترومن

معروف ترین برند ایمپلنت سوئیسی در دنیا را می توان ایمپلنت اشترومن دانست. این نوع ایمپلنت به سبب مزایای بی شماری که دارد انتخاب اول دندان پزشکان است.

از مزیت های این نوع ایمپلنت می توان به مواد اولیه خالص و با کیفیت، ماندگاری طولانی و البته طراحی بی نظیر آن ها اشاره کرد. یکی از شرکت های سازنده ایمپلنت معروف در دنیا ، ایمپلنت نئودنت می باشد که زیر مجموعه از شرکت اشترومن می باشد.

ایمپلنت دندان اس پی آی

برند تومن مدیکال یکی از برندهای معروف سوئیسی می باشد که ایمپلنت های با کیفیتی را تولید می کند. ایمپلنت هایی که توسط این برند ساخته می شوند در سراسر دنیا از جمله آمریکا، آسیا و برخی کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت سازنده ایمپلنت دندان سابقه ای در حدود 33 سال را در زمینه تولید انواع ایمپلنت دندان دارد.

از مزیت هایی که ایمپلنت SPI دارند می توان به پایداری مکانیکی فوق العاده، تولید مدل های فوق باریک، سازگار بودن با انواع پروتز دندان و مستحکم بودن آن ها اشاره کرد.

12

ایمپلنت دندان

ایمپلنت اس آی سی

دیگر برند سازنده مشهور ایمپلنت در دنیا را می توان ایمپلنت sic دانست. این شرکت به سبب تجربه 60 ساله ای که در امر تولید انواع تجهیزات پزشکی از جمله ایمپلنت دارد، انتخاب اول بسیاری از دندان پزشکان می باشد.

از مهم ترین مزایای ایمپلنت های ساخته شده توسط شرکت اس آی سی می توان به قیمت مناسب و مقرون به صرفه، طول عمر 5 تا 7 سال و کیفیت قابل قبول این ایمپلنت ها اشاره کرد.

ایمپلنت بیودنتال

 شرکت ایمپلنت بیودنتال تامین کننده تجهیزات پزشکی از جمله پروتز دندان، کیت های جراحی و ایمپلنت دندان می باشد. از جمله ویژگی های مثبتی که این نوع ایمپلنت دارد می توان به راحت بودن کاشت و همچنین منعطف بودن این نوع ایمپلنت ها اشاره کرد. از دیگر مزیت های این نوع ایمپلنت می توان به طراحی های نو و جدید ایمپلنت اشاره کرد. البته ناگفته نماند برند بیودنتال یکی از برندهای کم سابقه و نوپا در امر تولید ایمپلنت دندان می باشد.

ایمپلنت ایده

کیفیت بالا و قیمت مناسبی که ایمپلنت های ساخته شده توسط دکتر ایده دارند را می توان یکی از ویژگی هایی دانست که سبب محبوبیت ایمپلنت های دکتر ایده در کشورهای آسیایی شده است. ایمپلنت دندان دکتر ایده طول عمری 10 ساله را دارد و جزئی از ایمپلنت های سطح متوسط به حساب می آید.

ایمپلنت دندان تی آر تی

آخرین برند معروف و مشهور سوئیسی در زمینه ساخت ایمپلنت را می توان ایمپلنت TRI دانست. ایمپلنت های این برند در رده متوسط قرار دارند و کیفیت بسیار بالایی مانند ایمپلنت های اشترومن ندارند. از مزایای ایمپلنت های تی آر تی می توان به طراحی جدید، طول عمری 10 ساله و کیفیت مناسب با قیمتی مطلوب دانست.

13

کاشت دندان

ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

تا به اینجای مقاله در خصوص بهترین و برترین برندهای تولید کننده ایمپلنت سوئیسی پرداختیم. شاید این سوال برای شما ایجاد شود که ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟ معمولا تمامی افرادی که به دنبال کاشت دندان های خود هستند، می توانند از این روش استفاده کنند.

در این میان افرادی که بیماری هایی نظیر دیابت، عفونت دهان و دندان، سرطان و... را دارند امکان ایمپلنت کردن دندان های خود را ندارند.

افرادی که دخانیات مصرف می کنند نیز نمی توانند دندان های خود را ایمپلنت کنند. داروهای ضد انعقاد خون نظیر آسپرین نیز باعث می شوند تا نتوان از ایمپلنت استفاده کرد. بهتر است اگر از این داروها استفاده می کنید 4 الی 5 روز قبل از انجام ایمپلنت از مصرف آن ها خودداری کنید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان چیست؟

بعد از انجام ایمپلنت دندان نیاز است تا یک سری مراقبت انجام شود. در صورتی که این مراقبت ها به درستی انجام نشوند طول عمر ایمپلنت دندان کاهش پیدا می کند. احتمالا این مورد را شنیده اید که ایمپلنت دندان یک روشی دائمی برای کاشت دندان به حساب می آید؛ اما این طور نیست. در صورتی که شما به بایدها و نبایدهای بعد از ایمپلنت دندان توجه نکنید طول عمر ایمپلنت شما کاهش می یابد.

بعد از انجام ایمپلنت از استعمال دخانیات دوری کنید؛ همچنین مصرف مشروبات الکلی نیز باعث می شود تا عمر ایمپلنت کوتاه باشد.

به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید و سرسری از کنار آن رد نشوید. هر روز دندان های خود را مسواک زده و در صورت امکان برای تمیز کردن دندان هایتان از نخ دندان استفاده کنید.

از خوردن غذاهای سفت و مواد خوراکی که فشار مضاعفی بر دندان های وارد می کنند دوری نمایید.