سید حسن نصرالله در ابتدای سخنانش تصریح کرد: درگذشت «علامه عبدالسلام» دبیرکل اتحادیه علمای یمن را به «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن و مردم این کشور تسلیت می‌گویم.  سیدحسن نصرالله افزود: مرحوم علامه عبدالسلام عمر خود را در دفاع از  مسائل امت اسلامی به‌ویژه فلسطین و قدس گذراند. سید حسن نصرالله گفت: از دستاوردهای مقاومت در جنگ تموز (جولای ۲۰۰۶)، از بین بردن طرح خاورمیانه جدید آمریکا بود.

سیدحسن نصرالله

سرتیم حفاظت "سید حسن نصرالله" کیست؟+ تصاویر

دبیرکل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: امروز نسخه‌های جدیدی از طرح خاورمیانه جدید وجود دارد و در همین چارچوب، سفر رئیس‌جمهور آمریکا انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت: آمریکای امروز با آمریکای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ متفاوت است و رئیس جمهور پیر ایالات متحده، تصویری از آمریکایی است که وارد مرحله پیری شده است.

نصرالله افزود: دو موضوع جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را به منطقه آورده است، نخست متقاعد کردن کشورهای خلیج فارس به صادرات نفت و گاز است که مسئله اسرائیل را پیش می‌برد.

سید حسن نصرالله عزادار شد

دبیرکل حزب‌الله اضافه کرد: مأموریت نخست و تعیین کننده آمریکایی‌ها در نتیجه جنگ روسیه و اوکراین، ایجاد جایگزینی برای گاز روسیه برای اروپا است.

وی همچنین گفت که رئیس جمهور آمریکا در سفر خود به فلسطین اشغالی مطلقاً چیزی برای ارائه به مردم فلسطین ندارد. 

نصرالله درباره آتش بس یمن گفت آنچه که باید جو بایدن درخواست کند، تمدید آتش بس نیست، بلکه پایان دادن به جنگ و محاصره یمن و دیدار برای دستیابی به راه حلی برای بحران یمن است.

وی افزود: از جمله دستاوردهای جنگ تموز ایجاد قواعد بازدارندگی میان لبنان و دشمن بود. همه اسرائیلی‌ها می‌دانند که سخنان بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره لبنان پوچ است. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان به گانتس توصیه کرد، تجربه آخرین روزهای جنگ تموز زمانی که تصمیم گرفتند وارد بنت جبیل واقع در جنوب لبنان شوند را مرور کند. 

نصرالله افزود: اسرائیلی‌ها هنگام محاسبات خودشان درباره جنگ باید محیط، قابلیت‌ها و جغرافیایی را که همگی به نفع مقاومت است در نظر بگیرند.