در این نوشته قصد داریم انتشارات کمک درسی نشر الگو، گاج و خیلی سبز را از نظر ویژگی های قیمت، طراحی ظاهری و بصری، ارزش محتوایی و شیوه بیان بررسی کنیم. نقاط قوت و ضعف آن هارا بیان کنیم تا شما بتوانید با اطلاعات کامل نسب به خرید کتاب های کمک آموزشی این انتشارات اقدام کنید.

مقایسه گاج، خیلی سبز، مهروماه، نشر الگو از نظر 4 ویژگی مهم

آیا خرید کتاب کمک درسی ضروری است؟

موفقیت در تحصیل دغدغه بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها می باشد. بسیاری از دانش آموزان در تلاش هستند تا در آزمون های مختلف کشوری، المپیاد، تیزهوشان و کنکور سراسری موفق شوند، برای موفقیت در این آزمون ها و هم چنین موفقیت در امتحانات مدرسه نیاز به منابعی در کنار کتاب درسی دانش آموزان است.

ویژگی کتاب های کمک درسی گاج، خیلی سبز و نشر الگو

با استفاده از کتاب های کمک درسی گاج، خیلی سبز و نشر الگو دانش آموزان به طور عمیق تر وارد مباحث درسی می شوند. به همین دلیل می توان گفت کتاب های کمک درسی انتخاب بسیار خوبی برای دانش آموزان است. در سال های اخیر کتاب های کمک آموزشی جای خود را در میان دانش آموزان و والدین آن ها باز کرده است و این کتاب ها طرفداران زیادی را جلب کرده اند و حتی معلمان نیز این کتب کمک درسی را به دانش آموزان خود توصیه می کنند.

پیش از هر چیز پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین انتشارات کتاب کمک درسی را با دقت مطالعه کنید. این مقاله کامل ترین مقایسه بین انتشارات مختلف را به شما ارائه می دهد.

تسلط بیشتر با کتاب های کمک درسی

کتاب های کمک درسی اصولاً به نکات دقیق درسی اشاره میکنند. به همین دلیل افراد برای تسلط بیشتر به مطالب درسی به کتابهای کمک درسی مراجعه می کنند. کتاب های کمک درسی و کمک آموزشی می تواند همزمان با کلاس درس استفاده گردد و همچنین کتاب های کمک درسی از مزایای زیادی بهره مند هستند که از این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد

قیمت کتاب های گاج، خیلی سبز و نشر الگو

بطور کلی باید گفت که هزینه کتاب های کمک درسی کمی بالاست. این مسئله به این معنی نیست که هزینه تولید این کتاب ها کم بوده و انتشارات با قیمت های بالاتری آن هارا عرضه کنند. بلکه افزایش هزینه های تولید سبب شده که هر کتاب کمک درسی بین 100 تا 400 هزار تومان قیمت داشته باشد.

جایگاه کتاب درسی

جایگاه کتاب درسی

قبل از شروع مقایسه بین این 3 ناشر قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که آیا لازم است کتاب درسی را نیز تهیه کنیم؟ واقعیت آن است که مطالعه کتاب درسی امری ضروری است و قبل از تهیه کتاب های کمک درسی باید نسبت به خرید کتاب درسی خود اقدام کنید.

برای ثبت نام کتاب درسی می توانید به سامانه irtextbook.com مراجعه کرده و کتاب های خود را سفارش دهید. البته اگر موفق به ثبت نام نشدید می توانید نسبت به خرید کتاب های درسی بصورت آزاد از سایر سایت های فروش اینترنتی کتاب اقدام کنید.

مقایسه گاج، خیلی سبز، مهروماه، نشر الگو

در ادامه هر یک از انتشارات را بصورت مجزا تحت بررسی قرار داده و ویژگی های هریک را ذکر می کنیم.

انتشارات گاج

انتشارات گاج

انتشارات گاج در ۱۲ شهریور سال ۸۱ کار خود را آغاز کرد. این انتشارات تاکنون بیش از ۱۵۰۰ کتاب را تالیف کرده است. انتشارات گاج از پیش دبستان تا دانشگاه را پوشش میدهد.

هدف گاج

گاج هدف خود را در برقراری عدالت آموزشی می داند و سعی کرده است در همه زمینه ها فعالیت خود را حفظ کند.

محور فعالیت های گاج

زمینه مهمی که این انتشارات سعی کرده است بر روی آن تمرکز کند را میتوان در سه دسته قرار داد:

  1. کتابهای کمک آموزشی
  2.  آزمون های سراسری

3- 

 گاج همیشه در تلاش بوده است تا سطح علمی دانش آموزان را بالا برده و سعی کند به جامعه علمی کمک کند.

محتوای کتاب های گاج

در زمینه محتوای تولید شده و کتاب های چاپ شده این انتشارات میتوان به مواردی اشاره کرد. گرچه باید این موضوع را مورد توجه قرار داد که گاج در تلاش است تا همه عناوین درسی در تمام مقاطع تحصیلی را تحت پوشش خود قراردهد و دانش آموزان به همه محتوا های درسی دسترسی داشته باشند.

انواع کتب کمک درسی گاج

از کتاب های کاج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کتاب های میکروطبقه بندی: این کتاب برای تست زنی طراحی شده است و شامل تست های کنکور سراسری تست های تالیفی میباشد. البته درسنامه مفصل از دیگر نکات مثبت در این کتاب است.
  2. کتاب سیر تا پیاز کتابی آموزشی است که شامل امتحانات تشریحی، تست و آموزش می باشد.
  3. کتاب خط ویژه برای دوران جمع بندی و مرور توصیه می شود.
  4. پرسمان از دیگر کتاب های انتشارات گاج است که شامل پرسش هایی شبیه به امتحانات نهایی است.
  5. کتاب های میکرو نهایی که امتحانات نهایی را در نوبت اول و دوم همراه با پاسخ های تشریحی تحت پوشش قرار داده است.
  6. میکرو طلایی از کتاب های جامع کنکور در انتشارات گاج است.

شیوه بیان کتاب های گاج

کتاب های گاج دارای ویژگی های منحصر به فردی ست. گاج سعی کرده است مطالب را بسیار ساده، روان و قابل فهم برای دانش آموزان عرضه کند. هم چنین گاج با طراحی خاص و منحصر به فرد خود سعی در تقویت حافظه بصری دانش آموزان دارد.

قیمت کتاب های گاج

از موضوعات قابل توجه دیگر در کتاب های انتشارات گاج موضوع قیمت است. افزایش بیش از حد قیمت  کتاب های کمک درسی و شرایط اقتصادی بدی که وجود دارد باعث شده است تا خرید کتاب های کمک درسی برای قشرهای مختلف با چالش روبرو گردد. گاج سعی دارد کتاب های خود را به گونه ای عرضه کند تا همه اقشار امکان تهیه کتب را داشته باشند. شما میتوانید با قیمتی بسیار مناسب کتاب های انتشارات گاج را تهیه کنید و در بازه های زمانی خاص از تخفیفات ویژه این انتشارات بهره مند شوید.

انتشارات خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز از دیگر نشرهای معروف و پر طرفدار است که در سال های اخیر بیشترین سهم بازار کتاب های کمک درسی را به خود اختصاص داده است.

محتوای کتاب های خیلی سبز

کتاب های تست خیلی سبز، بسیار کاربردی و مورد علاقه دانش آموزان است زیرا این کتاب ها دارای محتوای قوی هستند و مطالب زیادی را تحت پوشش قرار داده اند. انتشارات خیلی سبز تمام مقاطع تحصیلی را در زیر مجموعه خود دارد.

افراد در همه سنین با مراجعه به انتشارات خیلی سبز به کتاب های مفید و کاربردی دسترسی خواهند داشت و علت آن این است که محتوا در انتشارات خیلی سبز بسیار متنوع است و افراد بسته به نیاز خود می توانند به محتوا و کتاب مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. انتشارات خیلی سبز با طراحی متنوعی که دارد باعث جلب مخاطبان خود میشود قیمت مناسب این انتشارات قابل توجه ست و شیوه بیان قابل فهم موضوعی ست که این انتشارات مدنظر قرار داده است.

انواع کتاب های خیلی سبز

در زیر تعدادی از سری موضوعات کتاب های خیلی سبز را ذکر می کنیم:

کتاب های ماجرای من و درسام خیلی سبز

یکی از این کتاب ها کتاب ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن امتحانات است. این کتاب طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است و محبوبیت آن به علت درسنامه  بسیار مفصل و مفید دو چندان شده است. دانش آموزان با مطالعه این کتاب می تواند امتحانات را به خوبی بگذرانند و نمرات بسیار بالایی در دروس خود کسب کنند.

کتاب های هفت خان خیلی سبز

یکی دیگر از کتاب های مفید انتشارات خیلی سبز، کتاب هفت خان است در رابطه با این کتاب میتوان گفت که  هفت خان در زمینه ادبیات به چاپ رسیده و سعی دارد قرائت املا و لغت را در دانش آموزان تقویت کند. دانش آموزان با مطالعه این کتاب، درک عمیق تری از ادبیات خواهند داشت.

کتاب های تست خیلی سبز

کتاب های خیلی سبز برای تست، آزمون و جمع بندی نیز وجود دارد. شما با سوالات و تست های بسیار سطح بالا در کتب انتشارات خیلی سبز رو به رو هستید. در دوران کنکور کتاب های خیلی سبز کمک بسیار شگفت انگیزی به دانش آموزان کرده و جمع بندی بسیار مناسب در این کتاب ها، باعث مرور مطالب و به ذهن سپردن در دانش آموزان میشود.  یکی از کتاب های معروف خیلی سبز کتاب جامع آن می باشد که این کتاب در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم موجود است. کتاب جامع دارای درسنامه و پاسخ نامه ای قوی ست.

سایر کتاب های خیلی سبز

کتاب نردبام و کتاب های موضوعی و تیزهوشان نیز در انتشارات خیلی سبز به چاپ میرسد و میتوان به این موضوع اشاره کرد که این انتشارات حتی کتاب خوش خطی را در لیست کتاب های خود قرار داده است.

 

انتشارات نشر الگو

انتشارات نشر الگو

نشر الگو از دیگر نشرهای بسیار فعال در زمینه کتاب های کمک آموزشی می باشد. این نشر در سال ۱۳۸۴ کار خود را آغاز کرد.

انواع کتاب های نشر الگو

 محتوایی کتاب های این نشر به سه دسته کتاب های سه بعدی، کتاب های تست و کتاب های موج آزمون مورد تقسیم می شود.

کتاب های سه بعدی

کتاب های سه بعدی کتاب هایی هستند که به صورت آموزشی استفاده میشوند. این کتابها هدفی جز درک عمیق مطالب برای دانش آموزان ندارند. مطالب این کتاب ها کامل و جامع ست و تست مختلفی در این کتاب ها ارائه شده است.

کتاب های تست

کتابهای تست این انتشارات برای افراد کنکوری بسیار مناسب است و با تنوعی که دارند دانش آموزان را از هر کتاب دیگری بی نیاز میکنند.

کتاب های موج آزمون

کتاب های موج آزمون کتاب های هستند برای جمع بندی و مرور مطالب توصیه می شود این کتابها از پایه دوازدهم تا زمان کنکور مورد استفاده قرار میگیرند.

محتوای کتاب های نشر الگو

نشر الگو قصد دارد محتواهای خود را افزایش دهد و این نشر با طراحی زیبا و کاربردی جذابیت خود را حفظ کرده است. همینطور با شیوه بیان خوب و صریح سعی کرده است خود را متمایز سازد و  شما میتوانید کتاب های نشر الگو را با قیمت مناسب در سایت های مختلف تهیه کنید و از تخفیفات ویژه نیز بهره مند شوید.

 

نتیجه گیری

هنگام خرید کتاب کنکور باید به این موضوع توجه کنید که تمام کتاب های کمک آموزشی موجود در بازار مناسب نیست. موارد فراوانی وجود دارد تا کتاب ها از استانداردهای لازم برخوردار باشند. محتوا مناسب، طراحی منحصر به فرد، شیوه بیان خوب و از همه مهمتر قیمت مقرون به صرفه موضوعی است که باید تمام انتشارات مد نظر قرار دهند.

حتما پیش از خرید کتاب اطلاعات کاملی در خصوص کتابی که قصد دارید آن را تهیه دارید کسب کنید تا متحمل ضرر و هزینه اضافه نشوید. برای این کار می توانید از مشاوره خرید کتاب توسط رتبه های برتر نیز استفاده کنید.