آشنایی با کولر گازی گری

همواره، راهکار هایی برای ایجاد فضایی مطلوب و به دور از گرما وجود دارد. ادامه این مطلب درباره انواع دستگاه های سرمایشی و کولر گازی گری می باشد. از گذشته تاکنون از روش های مختلفی برای رهایی از گرما به کار گرفته شده که چند مورد از آن ها بادگیر های مرتفع، ساخت حوض، استفاده از پنکه و کولر های آبی می باشد. اما امروزه با توجه به ساختار منازل دیگر نمی توان از روش های قدیمی برای تهویه هوا استفاده کرد و می بایست از روش های جدید تر و دستگاه تهویه مطبوع مدرن تری استفاده کرد‌. دو نمونه از دستگاه های جدیدی که امروزه به طور گسترده در اختیار افراد قرار گرفته کولر های گازی و اسپلیت ها هستند. کولر گازی گری، نمونه ای از بهترین کولر گازی هایی هستند که در خاورمیانه به فروش رسیده و امروزه بسیار شناخته شده است.

 

 کولر گازی گری و اسپلیت ها زیر نظر و ساخت کشور چین هستند و این کشور سالهاست که در زمینه ساخت دستگاه تهویه هوا فعالیت می کند. کولر گازی گری به دو دسته تقسیم می شود. کولر گازی اداری و کولر گازی خانگی. قیمت کولر گازی گری نسبت به سایر محصولاتی که کشور های رقیب در دست دارند بسیار مناسب است. با توجه به امکانات محصولات شرکت گری، قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارد.  به دلیل گران بودن نیروی کار در کشور آمریکا، شرکت گری ساخت کولر های گازی خود را به کشور چین واگذار کرده است اما این سیستم های سرمایشی توسط کشور آمریکا تولید می شوند.

 

   

                                                   

 

کولر گازی داکت گری

 

اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی گری

 مقدار انرژی که کولر گازی گری مصرف می کند بسیار به صرفه است. کولر گازی گری در دو نوع T1  و T3  موجود می باشد. نکته ای که لازم است بدانید این است که کولر هایی با موتور T1  برای مناطق کوهستانی مناسب تر است و می توانند تا 42 درجه بالای صفر دما را تحمل کنند. همچنین کولر گازی های با موتور T3  برای مناطق گرمسیری مناسب می باشد. مقدار دمایی که این کولر ها تحمل می کنند 59 درجه می باشد. آنچه که باید درباره بخش های اصلی کولر گازی بدانید این است که چهار بخش تهویه مطبوع را تشکیل می دهد. در ادامه چهار بخش اصلی آن بررسی خواهیم کرد که این چهار بخش شامل؛ اپراتور، کندانسور، کمپرسور و شیر انبساط می باشد.

 

 

اپراتور و یا تبخیر کننده در قسمت سرد تهویه هوا قرار دارد و دریافت مبرد مایع و تبدیل آن به گاز از وظایف اصلی آن است که پس از آن هوا را خنک کرده و آن را رقیق می کند. در این بخش گاز گرما را از هوا جذب کرده و به کندانسور می برد.  همچنین کندانسور، مبرد را به شکل مایع در می آورد. بخش بعدی کولر کمپرسور است که یک پمپ برقی بزرگ می باشد و با کندانسور کار می کند تا مبرد را به مایع بازگرداند. کمپرسور با کندانسور در قسمت گرم تهویه قرار دارد.

 

 

                                                      

   

کولر گازی داکت گری

اجزای کولر های گازی گری

در مورد شیر انبساط باید بدانید که شیر انبساط با اپراتور کار می کند که در بین تبخیر کننده و کندانسور قرار دارد. وظیفه شیر انبساط تنظیم مقدار مبرد مایع درون اپراتور می باشد که در آنجا به گاز تغییر می کند‌. برای اینکه هنگام عدم کارکرد صحیح سیستم بتوانید مشکل را حل کنید، آگاهی درباره این چهار بخش اصلی و نحوه عملکرد آن ها می تواند به شما کمک کند. یکی از نکاتی که باید درباره کولر گازی گری بدانید این است که چگونه و چرا باید فیلتر ها تعویض گردد. فیلتر های آلوده و کثیف می تواند راندمان کولر گازی و یا دستگاه تهویه را از بین ببرد. بنابراین هر ماه در فصل های سرد یک فیلتر جدید برای واحد های مرکزی و پنجره نصب کنید.

 

 نکته دوم این است که هر چقدر تعداد کارایی فیلتر که بین واحد های تهویه خانگی است بیشتر باشد، تصفیه بهتری نیز فراهم خواهد شد و همچنین انرژی بیشتری برای بیرون کشیدن هوا احتیاج است. بنابراین شما می بایست نگرانی های مربوط به کیفیت هوا را با هزینه انرژی متعادل کنید.

 

 

کولر گازی داکت گری یکی از رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع در سطح جهان می باشد. این سیستم تهویه مانند اسپلیت دیواری از یک واحد داخلی و یک واحد خارجی تشکیل شده است و از طریق لوله های مسی به یکدیگر وصل می شود. کولر گازی داکت گری امکان مجهز شدن به شیر برقی و سه راه الکترونیکی با قابلیت فرمان پذیری از ترموستات را دارد.

سیستم تهویه مطبوع

چند نکته درباره استفاده از کولر گازی

لازم است بدانید که مجاری دستگاه تهویه یا کولرگازی  ۳۰ درصد از جریان هوا را از طریق نشت از دست می دهد. شما می بایست نشتی ها را از طریق ترفند دود پیدا کنید. برای این کار لازم است برای واحد های پنجره، یک چوب بخور روشن کنید و آن را در قسمتی که پنجره قرار دارد نگه دارید. در سیستم خنک کننده مرکزی، می بایست چوب را در نزدیکی اتصال مجرای آن نگه دارید. در صورتی که دود به اطراف منتهی شد نشتی وجود دارد. برای بستن مجاری، می بایست از نوار فویل استفاده کنید تا بتوانید شکاف های کوچک و مجرا را در اندازه های بزرگ تر ببینید. نکته دیگر درباره کولر گازی گری چگونگی استفاده از تایمر است.

 

                                      

  

داکت اسپلیت کاستی  و کولر گازی

 

شما می بایست برای واحد های مرکزی، یک ترموستات قابل برنامه ریزی نصب کنید تا این امکان را به شما بدهد که دمای بالاتر را تنظیم کنید و همچنین هنگام خنک کردن دما را خنک تر کنید. در هنگام استفاده از کولر گری، در زمان مسافرت و تعطیلات سیستم را خاموش کنید. در غیر این صورت کمپرسور هوا برای خنک کردن خانه سخت کار می کند. برای بالا بردن راندمان کولر گازی چند ترفند را ذکر می کنیم که بسیار کاربردی می باشد. از آنجایی که هزینه مصرف انرژی در کولرهای گازی بسیار بالا می باشد، شما می بایست برای صرفه جویی در انرژی و بالا بردن کارایی کولر گازی روش هایی را به کار گیرید.

 

آدرس : بانه – خ ورزش – جنب پاساز خیام – نمایندگی گری خانه سفید

کارشناس فروش : 09188742748 بختیاری

شماره ثابت : 08734244252