دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین و ضروری ترین اجزای هر سیستم امنیتی هستند. دوربین های مدار بسته با نظارت 24 ساعته ای که به کاربران خود ارائه می دهند ، شانس شناسایی یک جنایتکار یا پیشگیری از یک عمل مجرمانه را افزایش و همچنین به صاحب ملک فرصت نشان دادن واکنش سریع در صورت ارتکاب جرم را ، می دهد. به همین دلیل شرکت های سازنده دوربین های مداربسته هر روز درحال توسعه فناوری بکار رفته در دوربین های مداربسته خود می باشند. دوربین مداربسته داهوا از جمله دوربین های مداربسته ای هستند که به طور مداوم با جدیدترین فناوری های موجود در بازار ، در حال بروزرسانی می باشند.

در ادامه به بررسی دلیل اهمیت به کار گیری انواع سیستم های مداربسته در صنعت امنیت خصوصی، خواهیم پرداخت.

 

11

 

آیا دوربین های مدار بسته بازدارنده هستند؟

در حالی که هیچ راه قطعی برای تعیین اینکه دوربین های مداربسته به تنهایی تا چه حد در کاهش جرم و جنایت موثر هستند وجود ندارد ، اما شواهد حاکی از آن است که دوربین های مداربسته در واقع یک بازدارنده بسیار موثر می باشند. طبق آماری که از تعدادی محکومین سابق گرفته شده است ، مشخص شد که هم برای سارقان خانه و هم برای سارقان خودرو، بزرگترین عامل بازدارنده دوربین های مداربسته بوده اند.

بدین ترتیب طبق این نتایج می توان گفت که دوربین های مداربسته می توانند نقش بسیار موثری در کاهش جرم و جنایت دارد. بر اساس نزدیک به 40 مطالعه ای که در این زمینه صورت گرفته است ، محققان تخمین می زنند که به ازای هر 100 جرم، 16 مورد با دوربین مداربسته قابل پیشگیری باشند. اما نکته قابل توجه در رابطه با استفاده دوربین های مداربسته در سیستم امنیتی این است که شاید وجود آنها تاثیر قابل توجهی بر کاهش جرایم وسایل نقلیه و اموال داشته است ، اما هیچ شواهدی دال بر تأثیر آن بر کاهش جرایم خشن وجود ندارد.

در حالی که صرفا وجود یک دوربین مداربسته ممکن است مجرمان را از سرقت منزل باز دارد ، اما برای جلوگیری موثر از جرم و جنایت در اماکن تجاری ، باید بر روی تصاویر زنده به طور دائم نظارت صورت گیرد. در دوربین مارکت ، تجهیزاتی در اختیار شما قرار داده می شود که امکان نظارت 24 ساعته را برای شما فراهم می کنند. چنین قابلیتی این امکان را به کاربران دوربین های مداربسته می دهد تا به طور موثر و مستمر بر امنیت دارایی های خود نظارت داشته باشند.

با توجه به نکاتی که تا الان گفته شد به طور کلی ، می توان مزایای استفاده از دوربین مداربسته در سیستم امنیتی را در 5 مزیت زیر خلاصه کرد:

 

12

بازدارنده جرم

همانطور که پیش از این به آن اشاره شد ، نصب دوربین مداربسته در محل کار و یا محل زندگی می تواند به عنوان یک بازدارنده جدی برای مجرمان و افرادی باشد که به فعالیت های غیر قانونی مشغول هستند. وجود و مشاهده دوربین مداربسته در مکان ، حضور قانون و احتمال دیده شدن را به مجرم القا می کند و مسلما هر کسی که قصد ارتکاب جرم را دارد ، از آن باز می دارد.

 

نظارت کامل بر فعالیت ها

سیستم های امنیتی که به دوربین مداربسته مجهز می باشند قادر به ثبت و پیگیری تمامی وقایعی که در محل نصب آنها رخ می دهد ، می باشند. مسلما کاربران با داشتن امکان نظارت بر فعالیت کارمندان خود در محیط کار  و یا بررسی رفت و آمد به محل اقامت خود ، می توانند آرامش خاطر بیشتری داشته باشند.

 

جمع آوری شواهد و ادله

یکی از مهم ترین مزیت هایی که داشتن یک سیستم امنیتی مجهز به دوربین مداربسته به همراه دارد این است که در صورت وقوع یک جرم یا جنایت راهی برای جمع آوری شواهد برای کمک به پیگیری دقیق اتفاقاتی است که رخ داده. مطمئنا با شواهد وادله ای که از تصاویر دوربین مداربسته بدست می آیند، بسیاری از جرایمی که در مجاورت دوربین های مداربسته اتفاق می افتند، بسیار راحت تر و سریع تر قابل حل خواهند بود.

 

تصمیم گیری صحیح

در صورت بروز درگیری یا اختلاف نظر ، فیلم های دوربین مداربسته می توانند نقش بسیار مهمی در حل و فصل مشکلات ایفا کنند. در مورد مشکلات کسب و کار و رسیدگی به منابع مختلف اداری و کاری نیز این مساله صادق می باشد. اختلافات میان کارکنان ، درگیری کارکنان با مشتریان و یا حتی اختلافات خانوادگی در تمامی این موارد از طریق تصاویر ثبت شده توسط دوربین های مداربسته ، فهمیدن حقیقت امکان پذیر خواهد بود.

 

حفظ سوابق

همیشه حفظ تاریخچه رفت و آمد کارکنان و یا اهالی منزل ، فکر خوبی خواهد بود. مخصوصا در مورد مشاغل ، داشتن یک راه برای اثبات زمان رفت و آمد کارکنان به کارفرما کمک فراوانی خواهد کرد.

 

دلایل زیادی وجود دارد که چرا دوربین مداربسته یک تصمیم واقعا سودمند و مفید برای هر محل تجاری و مکان مسکونی است، پس چرا نصب دوربین در محل شرکت خود را در نظر نگیرید و به خود و کارکنان خود در ایمنی عملیات خود آرامش کامل ندهید؟ چند نمونه از مزایای استفاده از دوربین مدار بسته داهوا یا هر سیستم امنیتی گفته شد؛ اما هدف شما از خرید دوربین مدار بسته چیست؟ یا تا به حال یک دوربین مدار بسته چطور به شما کمک کرده است؟ تجربه خود را در زمینه استفاده از یک دوربین مدار بسته در این صفحه باز گو کنید.