نفتالی بنت، نخست‌وزیر و یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم اسرائیل بر سر انحلال کنست (پارلمان رژیم اسرائیل) و برگزاری انتخابات زودهنگام اسرائیل توافق کرده‌اند.

سرزمین‌های اشغالی

دیدار های مخفی روحانی با نمایندگان اسرائیل و آمریکا فیلم می شود

روزنامه هاآرتص گزارش داد نفتالی بنت و یائیر لاپید توافق کرده‌اند بر سر انحلال کنست در هفته آینده رأی‌گیری کنند. چنانچه این رأی‌گیری تصویب شود لاپید نخست‌وزیر موقت بعدی اسرائیل خواهد شد.

نخست‌وزیر و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مشترک گفته‌اند همه راه‌ها برای ثبات‌ بخشیدن به ائتلافشان را که از یک سال پیش تشکیل شده بود امتحان کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «بعد از آنکه همه راه‌ها برای ثبات‌بخشی به این ائتلاف امتحان شدند، نفتالی بنت و یائیر لاپید به این نتیجه رسیدند که هفته آینده طرحی برای انحلال کنست ارائه شود.  بعد از تصویب آن، طرح [نخست‌وزیر] گردشی به صورت نوبتی اجرا خواهد شد.»

پای داعش به اسرائیل نیز باز شده است

تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش داد دو طرف توافق کرده‌اند کنست را منحل کرده و لاپید را به عنوان نخست‌وزیر منصوب کنند.

این پنجمین انتخابات در فلسطین اشغالی در سه سال و نیم گذشته خواهد بود. انتخابات جدید قرار است ۲۵ اکتبر (سوم آبان‌ماه) برگزار شود.

منابع نزدیک به نفتالی بنت به جروزالم‌پست گفته‌اند هدف لاپید و بنت برگزاری انتخابات بر اساس شرایط خودشان است تا مجبور نشوند به شرایط تحمیل‌شده از سوی «بنیامین نتانیاهو»، رهبر مخالفان کابینه تن دهند.

در بیانیه‌ مشترک دو طرف تصریح شده یائیر لاپید تا زمان برگزاری انتخابات و روی کار آمدن کابینه جدید سرپرست نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی خواهد بود. لاپید در سفر قریب‌الوقوع جو بایدن به فلسطین اشغالی از او استقبال خواهد کرد.

زوج اسرائیلی فرزندشان را ۱۴ سال در قفس حبس کردند+عکس