ما در این مطلب قصد داریم درباره ارور پکیج ایران رادیاتور صحبت کرده و چگونگی رفع این مشکلات را با شما در میان بگذاریم. در گذشته می‌دانید که اغلب ساختمان‌های مسکونی و اداری که از شوفاژ استفاده می‌کردند، دارای یک شوفاژخانه کلی بودند که یک مشعل آب داغ مورد نیاز شوفاژ در زمستان و همچنین آب گرم مورد نیاز کل خانه‌ها را در تمامی فصول فراهم می‌کرد. اما چنانچه با مشکلی مواجه می‌شد، تمامی ساختمان و واحدها با سرما و یا نداشتن آب گرم مواجه می‌شدند. در حال حاضر در ساخت ساختمان‌های جدید، این روش کمتر اجرا شده و برای هر واحد یک پکیج جداگانه در نظر گرفته می‌شود که وظیفه تهیه آب گرم و یا گرم کردن شوفاژ را در پاییز و زمستان بر عهده دارد. نکته حائز اهمیت دیگری که در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت، بحث تعمیر پکیج است که حتما باید به افرادی که در این زمینه اطلاعات کافی داشته و حرفه‌ای هستند، سپرده شود زیرا گاهی شما با ارورهای مختلفی از قبیل ارور E51 و ارور E2  پکیج ایران رادیاتور مواجه می‌شوید که تنها تعمیرکاران این دسته از پکیج‌ها می‌توانند آن را عیب‌یابی کرده و مشکل پیش آمده را برطرف نمایند.

علت ارور دادن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

انواع پکیج ایران رادیاتور

پیش از آن که به موضوع ارور پکیج ایران رادیاتور بپردازیم لازم است به این مورد اشاره کنیم که پکیج‌های این برند در دو نوع آنالوگ و دیجیتال تولید و به بازار عرضه شده‌اند که هر دسته نیز دارای مدل‌های گوناگونی هستند. نکته مهم در این خصوص آن است که در پکیج‌های دیجیتال کد ارور پکیج روی یک صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود ولی در پکیج‌های آنالوگ کد ارور از طریق چراغ‌های چشمک زنی که روی آن قرار دارد، مشکل به وجود آمده را نمایان می‌سازد. به عنوان مثال روی پکیج‌های آنالوگ زیر هر چراغ اعدادی از 30 تا 80 نوشته شده است که ممکن است چراغ‌های 40 و 70 به طور هم‌زمان چشمک بزنند که این مورد نشانگر یکی از ارورهای پکیج ایران رادیاتور به شمار می‌آید.

علت ارور دادن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

با توجه به کیفیت بالای پکیج‌های ایران رادیاتور و تمایل به خرید و استفاده بسیار زیاد از سوی مشتریان، به هر حال ممکن است این دستگاه نیز مانند هر دستگاه دیگری پس از مدتی استفاده دچار مشکلات و یا آسیب‌هایی شود که در پکیج‌های ایران رادیاتور نحوه این عیب‌یابی ساده‌تر است زیرا با نشان دادن یک عدد خاص که نشانگر مشکل مشخصی است تعمیرکاران می‌توانند به راحتی اقدام به رفع آن نمایند. زیرا به این ترتیب دیگر نیاز نخواهد بود که تعمیرکار همه قسمت‌های پکیج را باز کرده و مورد بررسی قرار دهد تا عیب مورد نظر را بیابد. مزیتی که نشان دادن این ارورها دارد آن است که در زمان و هزینه تعمیر پکیج تا حد بسیار زیادی صرفه‌جویی خواهد شد. اما به طورکل می‌توان اینگونه گفت که ما دو نوع ارور را در پکیج‌های ایران رادیاتور مشاهده خواهیم کرد.

دسته اول: ارورهایی هستند که در صورت بروز می‌توانند عملکرد پکیج را به طورکل دچار اختلال نمایند زیرا زمانی این ارورها نمایش داده می‌شوند که بی‌شک یکی از قطعات اصلی پکیج دچار آسیب شده است.

دسته دوم: اروهایی هستند که سبب مختل شدن کارکرد پکیج نمی‌شوند اما به هر روی شما این نوع ارور پکیج ایران رادیاتور را یا بر روی صفحه نمایشگر و یا توسط چراغ های چشمک زن مشاهده خواهید کرد. در واقع این ارورها نشان می دهند که به عنوان مثال دستگاه دارای رسوب و یا ... است.

نکته دیگر آن که تمامی پکیج‌های موجود از برندهای دیگر نیز در صورت بروز مشکل و یا خطا در کارکرد کد ارور نشان خواهند داد با این تفاوت که شماره ارور در برندهای مختلف پکیج ممکن است گوناگون باشد.

کد خطا یا ارور پکیج ایران رادیاتور به چه صورت نمایش داده می‌شود؟

همان طور که پیشتر هم اشاره کردیم چنانچه در روند عملکرد پکیج ایران رادیاتور خطایی به وجود آید کد خطا یا اروری نشان داده می‌شود که تعمیرکاران با دیدن آن می‌توانند به مشکل پیش آمده پی ببرند. البته همیشه هم ارور پکیج ایران رادیاتور به صورت کد نیست، بلکه گاهی چراغ‌های چشمک زن آن فعال می‌شوند و یا کد ارور تنها به صورت عدد نبوده و گاهی با اعداد همراه حروف نمایش داده می‌شود. ما در ادامه به بررسی دو نوع از ارورهای پکیج این شرکت که نیاز به تعمیر پکیج ایران رادیاتور را یادآوری می‌کند، خواهیم پرداخت.

کد خطا یا ارور پکیج ایران رادیاتور به چه صورت نمایش داده می‌شود؟

ارور E2  پکیج ایران رادیاتور

با توجه به این مورد که گفتیم پکیج‌های ایران رادیاتور دارای دو نوع آنالوگ و دیجیتال می‌باشند، ارور E2 پکیج ایران رادیاتور دیجیتال همان ارور 70-80 است که در دستگاه‌های آنالوگ نشان داده می‌شود. این ارور بیشتر زمانی نشان داده می‌شود که کاربر یا نصاب پکیج به تازگی دستگاه را راه‌اندازی کرده و در هنگام استفاده اولیه با آن روبرو شده است. در واقع این ارور پکیج ایران رادیاتور نشان می‌دهد که گاز به منطقه احتراق نرسیده یا گازی که در این محفظه احتراق قرار دارد دارای هوا است و اجازه نمی‌دهد که شعله روشن شود. بنابراین باید مشکل را به گونه‌ای برطرف نمود تا شعله تشکیل شود. اگر بخواهیم به شکل تخصصی‌تری به بررسی این ارور بپردازیم می‌توان گفت دلیل این ارور دو مورد خواهد بود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

عدم تشکیل شعله:

پیشتر اشاره کردیم که این ارور پکیج ایران رادیاتور به جهت تشکیل نشدن شعله است که دلایل زیر می‌تواند سبب آن شود.

 • قطع بودن گاز: در این شرایط یا شیر گاز ورودی بسته است و یا داخل لوله گاز هوا وجود دارد
 • خرابی شیر کنترل گاز: چنانچه بوبین 220 دچار سوختگی شده باشد
 • عمل نکردن جرقه زن: در این حالت شعله روشن نمی‌شود

عدم تشخیص شعله:

در این حالت نصب رادیاتور به درستی صورت گرفته و هیچ‌یک از قطعات مشکلی ندارند و جرقه زن نیز با عملکرد درستی که دارد سبب روشن شدن شعله می شود. اما در این بین قطعه‌ای که وظیفه آن گزارش روشن بودن شعله به برد کنترل است به درستی کار نمی‌کند. به همین جهت از آن جا که پیام به درستی نمی‌رسد، برد الکترونیک روی نمایشگر اروری را نمایش می‌دهد که معنای آن قطع بودن گاز است.

 • در این حالت بهتر است قطعات زیر را چک کنید.
 • یون تشخیص شعله
 • توجه کنید فاصله بین میله یون تا برنر به صورتی که 3 تا 5 میلی متر باشد.
 • میله یونیزاسیون با یک سمباده نرم تمیز کنید.
 • شعله کوتاه و بلند پکیج را تنظیم کنید.
 • چک کنید تا اکسیژن کافی به محفظه احتراق برسد.

برای اینکه تمامی این مراحل را به درستی انجام دهید تا در تعمیر پکیج ایران رادیاتور موفق شوید، بهتر است ابتدا درب محفظه احتراق را باز کرده و توجه کنید تا میله یون روی شعله قرار گرفته باشد و فاصله‌ای در حدود 3 تا 5 میلی‌متر با برنر داشته باشد. سپس به آرامی با استفاده از یک سمباده نرم میله یون را تمیز کنید تا چنانچه سولفاته‌ای دارد، تمیز شود. در ادامه سعی کنید شیر کنترل گاز را در حالتی قرار دهید که شعله کوتاه باشد و سپس دریچه‌های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید تا اکسیژن کافی بتواند به محفظه احتراق برسد.

عدم تشخیص شعله

ارور E51 پکیج ایران رادیاتور

بیشتر شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که در زمینه تعمیر پکیج تخصص دارند دلیل نمایش این ارور پکیج ایران رادیاتور را در بروز چند مشکل خلاصه می‌کنند که دو مورد از آن‌ها را می‌توان نسبت به سایر علت‌ها قوی‌تر دانست. چنانچه شما با ارور E51 پکیج ایران رادیاتور مواجه شوید خواهید دید که پس از روشن شدن پکیج، فن آن نیز شروع به کار می‌کند که جهت رفع آن لازم است با استفاده از پرشر سوئیچ هوا، وضعیت باز بودن لوله دودکش بالای پکیج بررسی گردد. می‌دانید که مسیر لوله دودکش باید در همه حالت باز باشد اگر پس از بررسی دستگاه این لوله باز باشد، سنسور فن یا همان پرشر سوئیچ فعال می‎‌شود. اما چنانچه با بسته بودن مسیر مواجه شوید پرشر هوا دچار قطعی شده و سبب می‌شود تا کاربر ارور E51 را روی نمایشگر پکیج مشاهده نماید. ما در ادامه به دلایل بروز این ارور پکیج ایران رادیاتور خواهیم پرداخت.

 • گیر کردن فن پکیج

همان طور که می‌دانید عملکرد فن در پکیج آن است که بتواند دود ناشی از فعالیت پکیج را به بیرون هدایت نماید حال اگر این مسیر دچار گرفتگی شود، ارور E51 نمایش داده خواهد شد.

 • خراب شدن فن

طبیعی است که پس از مدتی فن دستگاه دچار خرابی شود این مورد نیز سبب این ارور می‌شود که در این صورت باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

 • خراب شدن برد پکیج

نیم سوز شدن برد پکیج یکی از دلایل این امر است که لازم است نسبت به تعویض آن اقدام شود. اما از آن جا که این امر بسیار تخصصی است بهتر است تعمیر پکیج توسط کارشناسان حرفه‌ای انجام شود.

 • خرابی سنسور فشار هوا

سنسور فشار هوا یا پرشر هوا اگر دچار آسیب شود خطای E51 را نشان می‌دهد.

 • مسدود بودن مسیر دودکش

چنانچه تمامی قسمت‌ها را چک کردید اما این ارور رفع نشد حتما سری به دودکش پکیج بزنید و از باز بودن مسیر مطمئن شوید.

 • گرفتگی شیلنگ‌های رابط بین پرشر و ونتوری

لازم است بدانید ونتوری یکی از مهم‌ترین قطعات به کار رفته در پکیج دیواری به شمار می‌آید و عملکرد آن به صورت پلی است که می‌تواند فشار ایجاد شده از طریق فن را به پرشر هوا انتقال دهد. بنابراین اختلال در کارکرد آن سبب بروز ارور پکیج ایران رادیاتور خواهد شد.  

 • گیر کردن سنگ ریزه و یا رسوب در داخل ونتوری

برای آن که پکیج همواره عملکرد درستی داشته باشد باید هر چند وقتت یکبار سرویس شود زیرا وجود رسوب یا سنگریزه در ونتوری می‌تواند سبب مسدود شدن آن شده و دستگاه ارور E51 را نمایش دهد. بنابراین تمیز کردن این قطعه می‌تواند به کاربر یا تعمیر کار کمک نماید تا در خصوص تعمیر پکیج موفق باشد.

گیر کردن سنگ ریزه و یا رسوب در داخل ونتوری

اوستا پکیج مرکز تخصصی رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور

چنانچه یکی از انواع پکیج‌های ایران رادیاتور را در خانه و یا محل کار خود دارید بهتر است هر چند مدت یکبار برای سرویس آن از تعمیر کاران حرفه‌ای کمک بگیرید. اوستا پکیج یکی از مجموعه‌هایی است که کارشناسان آن در خصوص تعمیر انواع مختلف پکیج رادیاتور تبحر دارند. بنابراین چنانچه با انواع ارور پکیج ایران رادیاتور مواجه شدید و یا ملاحظه کردید که پکیج نمی‌تواند آب گرم مورد نیاز شما را تامین نماید حتما با کارشناسان اوستا پکیج تماس بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت این مجموعه به آدرس https://www.ostapakeyj.com/ سر بزنید.