در ساختمان‌های بلند، ویلا‌ها و برج‌ها اکثراً، سطوح بیرونی دیوارها از جنس سیمان و سمنت برد است. به دلیل جذب آب بالای این سطوح، قبل از اجرای لایه نهایی از محصولات آب‌بندی و پس از پایان اجرای نما اقدام به رنگ‌آمیزی نمای بیرونی ساختمان می‌کنند.

حالا شما در نظر بگیرید یک ساختمان یا برج درصورتی‌که بعد از اجرا دچار نشتی آب یا طبلگی رنگ شود، برای عایق‌بندی دیوار خارجی ساختمان خود چه اقداماتی باید انجام دهد؟ چقدر هزینه این تعمیرات و بازسازی آن می‌شود؟ چقدر زمان طول می‌کشد تا بازسازی کامل انجام شود؟ چه محصولی مناسب عایق‌بندی در ارتفاعات و بعضی قسمت‌های دیوار بیرونی ساختمان است؟

 برای دانستن جواب این سؤالات که خیلی در انتخاب تصمیم درست کمکتون کنه، لطفاً تا پایان مقاله ما رو دنبال کنید.

سیمان و خواص آن

 خاصیت جذب آب سیمان، باعث نفوذ رطوبت ناشی از بارش برف و باران به عمق سیمان می‌شود. نفوذ رطوبت به داخل سیمان باعث طبلگی، بلند شدن، زرد شدن، ایجاد ترک‌های عمقی، نشت رطوبت. در نمای بیرونی ساختمان‌های لوکس پس از سیمان‌کاری از رنگ نما برای ایجاد جلوه و زیبایی بیشتر نمای بیرونی ساختمان استفاده می‌کنند. در اینجا باز سؤال پیش می‌آید رنگ نما در برابر نفوذ رطوبت چقدر تأثیرگذار خواهد بود؟

آب‌بندی ساختمان سیمانی

آب‌بندی نما ساختمان سیمانی ازجمله مهم‌ترین کارهایی است که هر مهندس ناظر ساختمان در اجرای درست این مرحله برای آسایش، آرامش و حفظ سرمایه ساکنین باید نهایت دقت و بهترین متریال عایق‌بندی موجود در بازار را استفاده کند. تمامی محصولات قدیمی عایق‌کاری نمای ساختمان، به دلیل نداشتن ظاهر مناسب در نمای ساختمان در زیر لایه نهایی و روی یک‌لایه سیمان لیسه ای اجرا می‌شوند و سپس لایه نهایی زیبا با دقت روی آن اجرا می‌شود. این روش مناسب اجرا برای ساختمان‌های در حال ساخت است. در ساختمان‌های ساخته‌شده که از نمای ساختمان با نشتی آب مواجه هستیم چه اقداماتی باید انجام داد؟ آیا استفاده از عایق‌های سنتی در نمای ساختمان به‌عنوان لایه نهایی گزینه مناسبی است؟

آب‌بندی ساختمان سیمانی

عایق‌های سنتی به دلیل نداشتن ظاهری زیبا در نمای ساختمان‌ها استفاده نمی‌شوند، البته هستند ساختمان‌هایی که در نمای شرقی غربی خود از این محصول استفاده کردند اما ظاهر نامناسب آن باعث جلب‌توجه و پایین آمدن جلوه و زیبایی ساختمان می‌شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی محصولات عایق‌بندی جدید وارد بازار شده است. بهترین این محصولات عایق رطوبتی پلیمری است.

عایق رطوبتی پلیمری با غلظت بالا و کاملاً آب‌بندی و واترپروف می‌باشد. این محصول با داشتن خاصیت پرکنندگی که دارد در عمق ترک‌ها نفوذ و منجر آب‌بندی 100 درصدی سطح می‌شوند.

رنگ نما

رنگ نما

رنگ نما محصولی ویژه برای رنگ‌آمیزی نمای ساختمان‌ها است که در انواع مختلف با ویژگی‌های متفاوت در حال تولید است. انواع مختلف رنگ‌های نما در نام و برند تجاری مختلف در برابر رطوبت مقاومت مناسبی دارند و تا چند سال در شرایط آب و هوایی نسبتاً مرطوب ماندگاری دارند اما این رنگ‌ها اصلاً گزینه مناسبی برای آب‌بندی دیوار و نمای بیرونی ساختمان نیستند.

پس تا به این لحظه از گزارش ویستا مطلع شدیم برای آب‌بندی نما بیرونی ساختمان و سازه سیمانی علاوه بر عایق‌بندی مناسب، نیاز به رنگی با ساختار ویژه و مقاوم در برابر رطوبت است.

بهترین عایق دیوار

بهترین عایق دیوار

حالا زمان معرفی بهترین محصولی که می‌توان از آن برای عایق‌بندی دیوار سیمانی نمای ساختمان استفاده کرد، رسیده است. این محصول شگفت‌انگیز که با نام عایق دیوار باران‌گیر وارد بازار و سپس لقب رنگ عایق دیوار شهرت پیدا کرد، دارای ویژگی منحصربه‌فردی است. رنگ عایق دیوار محصولی با ظاهر رنگ نما و با آب‌بندی عایق پلیمری است. با استفاده از این محصول شما می‌توانید در آخرین مرحله و نما نهایی ساختمان خود از آن‌هم به‌عنوان رنگ نما و هم به‌عنوان عایق رطوبتی نمای ساختمانتان استفاده کنید.

ویژگی‌های رنگ عایق دیوار

 در ادامه بیشتر با این محصول آشنا می‌شویم.

ویژگی‌های رنگ عایق دیوار

  • ظاهر زیبا
  • وزن سبک
  • یکپارچه بودن برخلاف عایق‌های سنتی.
  • دارای خاصیت ضد جلبک
  • آب‌گریز بودن
  • چسبندگی فوق‌العاده
  • انعطاف‌پذیر بودن
  • کشسانی متناسب به‌هیچ‌عنوان ترک نمی‌خورد.
  • در رنگ‌بندی‌های دلخواه تولید و ارائه می‌گردد.
  • دوست دار محیط‌زیست

معرفی تولیدکننده برتر رنگ عایق دیوار

شرکت آریانا تجارت ویستا به‌عنوان اولین شرکت تولیدکننده رنگ عایق دیوار در ایران اقدام به تولید محصولی فوق‌العاده باکیفیت که با برندهای برتر تجاری قابل‌رقابت است، می‌نماید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق درباره این محصول به سایت شرکت ویستا کالر مراجعه کنید و یا برای دریافت مشاوره تخصصی و کاملاً رایگان درباره پروژه‌های ساختمانی خود با شماره‌های 02144027917 یا 09126392600 تماس حاصل نمایید.