رضا شفیعی جم یکی از هنرمندان طنز ایرانی است. رضا شفیعی جم هم اکنون در سینمای ایران فعالیت می کند. رضا شفیعی جم به تازگی "جوکر" هنرنمایی کرده است.

رضا شفیعی جم

ماسک شاد و بامزه رضا شفیعی جم + عکس

بیوگرافی رضا شفیعی جم

احمدرضا شفیعی‌جم؛زادهٔ ۱۰ تیر ۱۳۵۰ در تهران)بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است. او در سریال‌های متعدد مهران مدیری به ایفای نقش پرداخته که می‌توان به شب‌های برره، نقطه‌چین، جایزه بزرگ، شوخی کردم، باغ مظفر و شب‌های مافیا اشاره کرد.

احمدرضا شفیعی‌جم فعالیت در تئاتر را از سال ۱۳۶۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۷۰ فعالیت در تلویزیون با نقش‌های طنز را آغاز کرد. شفیعی‌جم با بازی در مجموعه ساعت خوش ساخته مهران مدیری به شهرت رسید و پس از آن در بیشتر مجموعه‌های طنز ظاهر شد. مشهورترین و به یادماندنی‌ترین نقش او «بامشاد» در مجموعه نقطه چین به کارگردانی مهران مدیری است. شروع فعالیت سینمایی او با فیلم دو همسفر (اصغر هاشمی) به عنوان بازیگر در سال ۱۳۷۱ بود.

حمید لولایی و رضا شفیعی جم وقتی خیلی لاغر بود + عکس

خانواده رضا شفیعی جم

پدرش بازنشسته ارتش و اصالتا تهرانی و مادر مرحومش معلم و اصالتا کرد کرمانشاهی بود ، یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچک تر از خود دارد

شروع فعالیت هنری رضا شفیعی جم از 16 سالگی

فعالیت خود را با تئاتر از سال 1364 وقتی 16 ساله بود شروع کرد و از همین طریق با رضا عطاران آشنا شد

او سپس سال 1369 نقش کوتاهی را با فیلم «دو همسفر» به کارگردانی اصغر هاشمی در کنار هما روستا ، ثریا حکمت و جمشید اسماعیل خانی تجربه کرد.

چهره دیدیه نشده از جوانی رضا شفیعی جم و امین حیایی + عکس

شهرت رضا شفیعی جم

در سال 1370 که 20 ساله بود با معرفی رضا عطاران وارد مجموعه «ساعت خوش» مهران مدیری شد و علاوه بر بازیگری نویسندگی بخشی از کار را نیز بر عهده گرفت.

شهرت او اما بیشتر با نقش بامشاد در سریال «نقطه چین» سال 82 شروع شد و با سریال های جایزه بزرگ و شب های برره نیز خوش درخشید.

قیافه عجیب غریب رضا شفیعی جم و نفیسه روشن+عکس

ازدواج و طلاق رضا شفیعی جم

رضا شفیعی جم سال ها پیش ازدواج کرد اما این رابطه در نهایت به طلاق ختم شد، او مجبور شد تمام درآمد 20 ساله و خانه پدری خود را برای مهریه همسرش بفروشد.