طی سال‌های اخیر کسب و کارها به سمت دیجیتالی کردن صنعت و حوزه کاری خود قدم برداشتند و در این مسیر رشد چشم‌گیری داشتند و تنواسته‌اند پیشرفت کنند؛ به همین منظور سایر صاحبان کسب و کارها به فکر طراحی سایت و راه‌اندازی آن هستند تا بتوانند کسب و کار خود را گسترش دهند. قبل از طراحی و راه‌اندازی وب سایت باید اصول و نکاتی را رعایت کرد و مهم‌ترین آن مشخص کردن هدف داشتن وب سایت است که باید برای طراحان و کاربران واضح باشد. سی فایو در طراحی و راه‌اندازی وب سایت شما را همراهی می‌کند و شما را با نکات مهم راه‌اندازی سایت آشنا می‌کند.

هدف از داشتن وب سایت چیست؟

سی فایو یکی از بهترین سایت ساز و فروشگاه سازهاست که امکانات کامل و جذابی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد؛ از جمله این امکانات عبارتند از:

قابلیت اتصال به سیستم حسابداری شرکت دشت همکاران سیستم و امکان اتصال به نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم از مهم‌ترین ویژگی‌های سایت‌های سی فایوی است که دغدغه بسیاری از صاحبان سایت را رفع کرده است.

جدا از این مورد خوب است بدانید که سی فایو تنها سایت سازی است که از قابلیت مرکز تماس رایگان برخوردار است.

علاوه بر این موارد ساخت وب سایت‌های چند زبانه، اتصال چت آنلاین و دسترسی همه جانبه و سهولت در مدیریت صفحات از جمله مواردی است که سی فایو برای مشتریان خود در نظر گرفته است؛ همچنین پیگیری دریافت اینماد و ارائه تبلیغات ادز روی تمامی وب سایت‌ها و اتصال به سرویس گوگل آنالیتیکس نیز همراه با سایر خدمات ارائه می‌شود.

مشخص کردن هدف داشتن وب سایت برای طراحان

مشخص کردن هدف داشتن وب سایت برای طراحان

به طور کلی وب سایت یک وسیله ارتباطی است که از طریق آن صاحبان کسب و کار با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند. طراحی وب سایت بسیار مهم است؛ به این علت که داشتن یک سایت، تمام کسب و کار شما را تعریف می‌کند، به متقاضیان بدون هیچ صحبتی نشان می‌دهد که چه چیزی را ارائه می‌دهید و به عبارتی سایت ویترین کسب و کار شما است؛ به همین منظور طراحان سایت باید نکات و اصول را به طور کامل رعایت کنند. یکی از نکات مهم که گام اول برای طراحی سایت محسوب می‌شود هدف از داشتن وب سایت است. اگر طراحی به صورتی انجام شود که کاربر متوجه خدمات وب سایت نشود به مرور راه‌اندازی سایت با شکست مواجه می‌شود؛ همچنین اگر با هدف درستی طراحی نشود اصلا کاربری وارد سایت شما نمی‌شود یا اگر بعد از ورود نتواند نیاز خود را رفع کند از سایت خارج می‌شود.

تعیین هدف وب سایت

با وجود وب سایت‌های فراوان و رقابت شدید بین صاحبان کسب و کار اینترنتی، شاید سوال پیش بیاید که چگونه سایت بسازیم و کسب و کار خود را در نمایش عموم بگذاریم. برای پاسخ به این سوال باید بدانید که برای طراحی وب سایت اولین و مهم‌ترین قدم تعیین هدف وب سایت است تا طراحان بتوانند ایده‌های خود را با توجه به هف سایت اجرا کنند. هدف از طراحی سایت نشان دادن کسب و کار شما است که می‌توانید از این طریق تمامی محصولات یا خدمات خود را به متقاضی نشان دهدید. نقش وب سایت در کسب و کار به این صورت است که اگر خدمات یا محصولاتی را دارید، می‌توانید اطلاعات دقیق و تصاویر آن را به عموم مردم و بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی نشان دهید. توجه داشته باشید که تعیین هدف ساخت سایت اصولی را دارد که دانستن آن برای صاحبان کسب و کار بسیار مهم است؛ به این منظور که پس از تعیین اهداف با اصول صحیح می‌توانند آن را به طراحان منتقل کنند تا بتوانند سایت مناسب و حرفه‌ای را داشته باشند.

تعیین هدف وب سایت

تعیین بازار هدف و استراتژی هدف داشتن وب سایت

شرکتی که قرار است کار طراحی سایت شما را انجام دهد باید اطلاعات دقیقی راجع به هدف شما از راه‌اندازی سایت داشته باشد تا بتواند سایت حرفه‌ای و مورد نیاز شما را طراحی کند؛ اگر اطلاعاتی را که در اختیار طراح می‌گذارید کامل نباشد و یا در مواردی نقص داشته باشد طراح نمی‌تواند سایتی را راه‌اندازی کند که شما را به هدفتان برساند. شما باید بازار هدف خود را پیدا کنید، سپس کامل آن را برای طراح شرح دهید و طراح در این موقعیت با توجه به ایده‌های خودش و خلاقیتی که در طراحی دارد هدف شما را از وب سایت متوجه می‌شود و سایت مناسب کسب و کار شما را طراحی می‌کند. در تعیین هدف خود از راه‌اندازی وب سایت توجه کنید که تمامی جزئیات را در نظر بگیرید؛ اینکه چه چیزی را می‌خواهید ارائه دهید و چه چیزی را دریافت کنید باید با جزئیات کامل در نظر گرفته شود. سی فایو با مشاوره با صاحبان کسب و کار کمک می‌کند تا شما بتوانید اهداف خود را به راحتی مشخص کنید و به مهم‌ترین هدف داشتن سایت که افزایش مشتری و گسترش کسب و کار است برسید. همچنین هزینه ساخت سایت با سی فایو بسیار مناسب بوده و شما می‌توانید با توجه به نیازتان، پکیج مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تعیین بازار هدف و استراتژی هدف داشتن وب سایت

بررسی هدف داشتن وب سایت‌های مختلف

اگر بخواهیم به طور کلی هدف داشتن سایت را بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم آشنایی کاربران با محصولات و خدمات و برند ما است؛ اما باید توجه داشته باشید که سایت‌های مختلف هدف‌های مختلفی دارند و کاربران ‌آن‌ها نیز متفاوتند. 

هدف از داشتن وب سایت خبری

وب سایت‌های خبری از چندین منابع تشکیل شده‌اند تا اطلاعات و اخبارهای متفاوت در هر حوزه‌ای را به اشتراک بگذارند و باید دائما آن‌ها را به روز رسانی کنند. تعداد کاربران سایت‌های خبری بالا است؛ به همین دلیل صاحبان این سایت‌ها باید مراقب محتوایی که منتشر می‌کنند باشند تا از منبع معتبری به دستشان رسیده باشد تا کاربران بتوانند به اطلاعات و اخبار موجود در سایت اعتماد کنند و کاربر را به کاربری وفادار تبدیل کنند. هدف از داشتن وب سایت کمک به کاربران برای بالا بردن دانش یا اطلاعاتی که به دنبال آن هستند، است؛ به این منظور که سایت خبری به عنوان یک راهنما عمل می‌کند و اطلاعات را به کاربر می‌رساند.

هدف از داشتن وب سایت فروشگاهی

هدف از داشتن وب سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی همان فروشگاهی است که کاربران می‌توانند محصولات یا خدماتی را که می‌خواهند در کمترین زمان پیدا و تهیه کنند. سایت فروشگاهی می‌تواند با قرار دادن تصاویر از محصول یا خدمات به کاربران کمک کند تا به راحتی کالای مورد نظر خود را مقایسه و انتخاب کنند. هدف از داشتن وب سایت فروشگاهی برای صاحبان کسب و کار این است که می‌توانند با استفاده از فروشگاه ساز، کسب و کار خود را گسترش دهند. یکی از مزایای داشتن سایت فروشگاهی این است که صاحبان کسب و کار می‌توانند ارزش اعتبار برند خود را افزایش دهند و محبوبیت نام تجاری پیدا کنند؛ همچنین تعداد متقاضیان خود را از این طریق افزایش می‌دهند و در نتیجه سود دهی آن‌ها بیشتر می‌شود.

هدف از داشتن وب سایت شرکتی 

سایت شرکتی یک ابزار تصاویری است یا به عبارتی نشان دادن نام تجاری، معرفی خود و اینکه چه خدماتی را ارائه می‌دهند است. هدف از داشتن وب سایت شرکتی پیدا کردن مشتریان تجاری، یافتن کارمندان جدید و برقراری ارتباط است.

هدف از داشتن وب سایت سرگرمی

سایت سرگرمی ممکن است از هر نوعی باشد. سایت سرگرمی باید به گونه‌ای باشد که برای کاربر جذاب و هیجان انگیز باشد تا کاربر را در سایت نگه‌ دارد. وب سایت‌های سرگرمی موضوعات متفاوتی می‌توانند داشته باشند؛ مانند سایت تصاویر و انیمیشن، چت روم‌های بازی، استودیو و فیلم‌های کوتاه، نقشه‌ها و گالری عکس و غیره. هدف از داشتن وب سایت سرگرمی پیدا کردن مخاطبان خود برای قبول پرژوه‌های سرگرمی مانند طراحی بازی یا نقد بازی‌ها است.

هدف از داشتن وب سایت نمونه کار 

سایت نمونه کار به این منظور طراحی شده است تا هنرمندان، عکاسان، نقاشان و آشپزان بتوانند تصاویر کارهای خود را به اشتراک بگذارند. هدف از داشتن وب سایت نمونه کار این است که از این طریق می‌توانند مشتریان خود را بدون محدودیت جغرافیایی پیدا کنند، همچنین باعث می‌شود که در حوزه خود به شهرت برسند و کسب و کار خود را گسترش دهند.

((اگر از طریق این رپورتاژ آگهی در سی فایو ثبت سفارش کنید و سایت‌تان را بسازید، 20 درصد تخفیف روی تعرفه دلخواه‌تان دریافت خواهید کرد.))