جذب فالوور اینستاگرام یکی از چالش های بزرگ برای بسیاری از پیج ها است. قرار از در این مقاله تمام راه های رایگان افزایش فالوور هدمند و واقعی اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم.

افزایش فالوور زمانی شما را به فروش یا جذب تبلیغات نزدیک می کند که از تمام روندهای اینستاگرام مارکتینگ به خوبی استفاده کنید. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید به صفحه ی خدمات اینستاگرام مارکتینگ در سایت کدپز مراجعه کنید. 

افزایش رایگان فالوور واقعی اینستاگرام از طریق هشتک و اکسپلور

افزایش فالوور اورگانیک یا خرید فالوور ؟

قبل از مطرح کردن روندهای افزایش فالوور رایگان به یک سوال اساسی پاسخ دهید. آیا همه ی برندها از روز اول مشتری های زیادی داشته اند؟! ما در اینستاگرام شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از افراد تمایل به خرید فالوور زیاد برای اعتماسازی دارند.

از نظر ما بزرگترین اشتباه خرید فالوورهای اینستاگرام برای رشد و توسعه ی اصولی یک کسب و کار است.

افزایش فالوور هرگز با افزایش فروش شما برابری نمی کند، در صورتی که تمایل به دریافت جایگاه بهتری دارید، بجای هزینه کردن برای خرید فالوور، برای تبلیغات در پیج های دیگر هزینه کنید.

از بحث افزایش فالوور هدفمند فاصله نگیریم و به موضوع اصلی خود برگردیم.

افزایش فالوور هدفمند با تعامل بالا

دوری کردن از رقبا از نظر اینستاگرام یک ممنوعیت است. اگر تمایل دارید در اینستاگرام به خوبی و به درستی شناخته شوید، با رقبای خود در تعامل باشید.

قدم اول تعامل کردن با رقبا فالو کردن آنهاست. ایجاد ارتباط در دایرکت، در کامنت ها و ریپلای کردن و اشتراک گذاشتن استوری رقبا در استوری های شما به رشد شما کمک خواهد کرد.

اینستاگرام پیج ها را براساس زنجیره های ارتباطی شناسایی می کند. با تعامل برقرار کردن با رقبا، خود را در زنجیره های ارتباطی قرار می دهید.

افزایش فالوور با تعامل برقرار کردن در هشتگ ها!

افزایش فالوور با تعامل برقرار کردن در هشتگ ها!

یکی دیگر از راه های حضور در زنجیره ها، هشتگ ها هستند، با فالو کردن هشتگ های محبوب حوزه ی کاری خود، در میان رقبا به خوبی دیده شوید.

علاوه برفالو کردن هشتگ ها، تعامل برقرار کردن با پست هایی که در قسمت تاپ هشتگ (top hashtag) هستند هم اهمیت بالایی دارد. علاوه بر تاپ هشتک، به پست هایی که به تازگی به این هشتگ اضافه شده هم دقت کنید.

تعامل در قسمت هشتگ ها به معنی لایک کردن، کامنت گذاشتن، سیو کردن و به اشتراک گذاشتن پست های موجود است.

افزایش فالوور هدفمند با کامنت گذاری اصولی

همه ی ما از تبلیغات مستقیم بیزاریم. باتوجه به افزایش سطح سواد و آگاهی افراد، در کامنت ها اگر صرفا معرفی مستقیم حوزه ی خود را داشته باشید، با توهین، بلاک کردن، ریپورت کردن و ... مواجه خواهید شد.

در صورتی که در هر پست، کامنتی مرتبط با پست و هدایتگر به سمت پیج خود قرار دهید، قطعا بازخورد خوبی دریافت می کنید.

فرض کنید در حوزه ی تکنولوژی فعالیت دارید. رقیب شما عکس یک گوشی هوشمند را قرار داده است، اگر شما بنویسید برای خرید به پیج من مراجعه کنید، کامنت مناسبی نیست اما اگر بعضی از مزایا و یا معایب گوشی را بنویسید و کاربران را ترقیب به پرسش و پاسخ کنید، قطعا بازخورد مناسبی از کامنت گذاشته شده دریافت خواهید کرد.

استوری ها را فراموش نکنید.

استوری ها را فراموش نکنید.

درحال حاظر ویژگی جذاب لایک کردن استوریها، به ارسال سیگنال برای حضور در یک زنجیره کمک می کند.

علاوه بر لایک کردن استوری ها، ریپلای کردن و اشتراک گذاشتن آنها هم اهمیت بالایی دارد. برای مثال وقتی یکی از رقبای شما یک گوشی موبایل را استوری کرده است، با ارسال یک پیام و صحبت های روتین و درد و دل کردن از اوضاع، می توانید ارتباط خوبی برقرار کنید.

 

دایرکت دادن به افراد مختلف

خجالتی بودن در اینستاگرام، شما را به تعداد فالوور بالایی نمی رساند. حضور پررنگ داشتن در اینستاگرام می تواند جایگاه شما را جابجا کند.

برای افزایش فالوور یکی از موثرترین راه ها، دایرکت دادن و درخواست ایجاد تعامل اصولی است. برای مثال از بین فالوورهای مشترک یک پیج می توانید افرادی را که حس می کنید میتوانند با پیج شما تعامل داشته باشند انتخاب کنید. بعد از انتخاب کردن یک پیام که حاوی درخواست ایجاد تعامل است و حوزه ی شما را معرفی می کند در دایرکت ارسال کنید.

به همین سادگی ممکن است با افراد مختلفی بدون انتشار پست و استوری ارتباط قوی داشته باشید و فروش خود را با کمترین پست و استوری فقط از طریق زنجیره ها هدایت کنید.

شاه کلیدی به نام لایو!

شاه کلیدی به نام لایو!

شاید در اول راه، فالوورهای زیادی نداشته باشید. حضور شما در لایو های مشترک و چالش ایجاد کردن با افرادی که فالوورهای زیادی دارند می تواند به افزایش فالوور شما کمک کند.

چالش ایجاد کردن به معنی توهین و تخریب نیست. منظور ما ارتباط اصولی و حرفه ای براقرار کردن است که توجه افراد را بجای موضوع لایو، به شما و سوال و پیج شما جلب کند.

حضور شما در هرلایوی مناسب نیست. در لایو هایی حضور داشته باشید که می دانید، افزاد زیادی هستند که مشتاق فالوکردن شما هستند یا ارتباط زیادی با پیج شما دارند.

برای مثال شما فروشنده ی مبل هستید، در یک پیج خواننده ی موردعلاقه ی شما که لایو از یک کنسرت پخش می شود، فرصت مناسبی برای فروش مبل نیست.

افزایش فالوور از طریق پاکسازی اکسپلور

بهینه سازی اکسپلور، به حضور و جذب فالوور در اکسپلور کمک می کند. معمولا بیشتر مخاطبان زمانی به فکر افزایش فالوور می افتند که مدتی است از فعالیتشان در اینستاگرام می گذرد. پاکسازی و صفر کردن روند گذشته در اکسپلور اینستاگرام به خارج شدن از زنجیره های اشتباه و حضور در زنجیره های جدید کمک می کند.

برای پاکسازی اکسپلور کافی است در اکسپلور حضور داشته باشیم و هر پستی که مناسب نیست را انتخاب کنیم.

برای مثال من در گذشته علاقه ی زیادی به سیستم های صوتی داشتم، حوزه ی فعالیت من مرتبط با سیتسم های صوتی نیست. برای افزایش فالوور مجبور به خروج از زنجیره ی افراد علاقمند به سیستم صوتی است.

برای پیگیری کردن و دنبال کردن علاقه ی شخصی خود، از یک پیج جدید استفاده می کنم که تعداد فالوور آن برای من اهمیتی نداشته باشد و صرفا علاقه های شخصیم را بتوانم دنبال کنم.

برای خروج از زنجیره ی سیستم صوتی در اکسپلور، هر پستی که مرتبط با سیستم صوتی است را انتخاب می کنم، سه نقطه ی بالای پست را انتخاب می کنم و گزینه ی Not Interested یا من به این موضوع علاقه ای ندارم را انتخاب می کنم.

با تکرار کردن همین فرایند و برگشتن به مرحله ی تعامل با رقبا بعد از گذشت چند هفته اکسپلور من از زنجیره ی سیستم صوتی خارج خواهد شد.

پست های با کیفیت عامل جذب مخاطبین هستند.

پست های با کیفیت عامل جذب مخاطبین هستند.

در تمام مراحل بالا سعی کردیم سیگنال هایی ارسال کنیم که مخاطبین پیج ما را ببینند. زمانی دیدن تبدیل به فالو یا دنبال کردن می شود که پست های ارزشمندی داشته باشیم.

برای تولید محتوای اینستاگرام چند مورد را باید در نظر بگیریم.

  • آیا پست ما نیازی را از مخاطب رفع می کند؟
  • تم یا طرح گرافیکی مناسبی برای پیج خود داریم؟
  • آیا تمام پست ها مرتبط با حوزه ی کاری ما هستند؟
  • از کپشن های جذابی استفاده کرده ایم؟
  • هشتگ های مرتبط با پست ها را به خوبی شناسایی و استفاده کرده ایم؟
  • دعوت به اقدام یا CTA در پست ها داریم؟
  • پیوسته و با هدف منظمی فعالیت داریم؟

در صورتی که برای طراحی پست های اینستاگرام نیاز به طراح داشته باشید می توانید از خدمات گرافیک کدپز استفاده کنید.

برگ برنده ی شما در افزایش فالوور اینستاگرام

نیل پتل به عنوان یکی از بزرگترین دیجیتال مارکتر های دنیا، یک حرف جالب دارد.او می گوید "روی الگوریتم های اینستاگرام تمرکز نکنید، روی تولید محتوا و کمک کردن به دیگران تمرکز کنید."

اگر قصد شما رشد به صورت کاملا اصولی در اینستاگرام است. پیشنهاد می کنم حتما از خدمات اینستاگرام مارکتینگ مجموعه کدپز استفاده کنید.

خدمات اینستاگرام مارکتینگ ما شامل مشاوره های اینستاگرام، افزایش فالوورهدفمند، افزایش تعامل، افزیش اعتبار و جایگاه برند، تولید محتوای هدفمند و ... است.

برای دیدن شرح خدمات کافی است لینک "https://codepaz.com/services/digital-marketing/instagram/" را کپی و در مرورگر خود جایگزاری کنید.