خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: در واشنگتن با تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن دیدار و درباره بحران یمن و تحولات آن گفت وگو کردیم. خالد بن سلمان که در حال حاضر برای سفر به واشنگتن به سر می برد، افزود : به نماینده آمریکا در مورد "حمایت ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از شورای فرماندهی ریاست جمهوری یمن و نهادهای وابسته به آن آن" اطمینان داده ایم .

عربستان سعودی

درخواست عجیب عربستان سعودی‌ از فیفا!

معاون وزیر دفاع عربستان ابراز امیدواری کرد یمنی ها به یک راه حل سیاسی جامع که بتواند این کشور را در مسیرصلح و توسعه سوق دهد، دست یابند.

وی تاکید کرد: به رغم تاثیر مثبت آتش بس اعلام شده ، سازمان ملل و جامعه جهانی نیز دراین میان نقش مهمی دارند که باید آن را ایفا کنند تا با تحت فشارقراردادن به انصار الله برای باز کردن جاده‌های تعز و واریز درآمدهای بندر حدیده به حساب دولت و مشارکت جدی در تلاشها برای صلح کمک کنند یمن به سمت امنیت و ثبات حرکت کند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

اشک تمساح عربستان سعودی برای نوار غزه

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی سعودی‌ها، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد. با اینحال، سعودی ها در طول این مدت هیچگاه به تعهدات خود جهت حفظ آتش بس برقرار شده، عمل نکردند.

شورای عالی سیاسی یمن پیشتر در نشستی به ریاست مهدی المشاط اعلام کرده بود که تمدید آتش‌بس در گرو ارزیابی مرحله فعلی است.

شورای عالی سیاسی یمن در این نشست خواسته بود که میزان پایبندی ائتلاف متجاوز به مفاد آتش بس فعلی که دوم ژوئن (۱۲ خرداد) به پایان می‌رسد و مواردی که در این آتش بس برای کاهش دردها و رنج‌های مردم یمن آمده مانند گشایش راه‌های مواصلاتی در استان تعز و سایر استان‌ها در نظر گرفته شود.

دعوایی بین ایران وعربستان سعودی درمنطقه در جریان است