حجم ویدیو: ۸.۵۹M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۳۱

بیژن بنفشه خواه بازیگر نقش های کمدی سینما و تلویزیون ایران است. بیژن بنفشه خواه فرزند مرحوم محمود بنفشه خواه از بازیگران فقید ایران می باشد. در ادامه تصاویری از بیژن بنفشه خواه در این فیلم  مشاهده می نمایید.

بیژن بنفشه خواه

بیوگرافی بیژن بنفشه خواه

بیژن بنفشه خواه متولد 1 فروردین 1352 بازیگر ایرانی مجموعه های طنز تلویزیونی و فیلم های سینمایی است. سال 88 ازدواج کرد و دو فرزند دارد. همسرش از دوستان لیلی رشیدی است. از مشورت با همسرش همیشه اظهار رضایت دارد. دو برادر به نام های هژیر و پژمان دارد که اولی از او بزرگتر و دومی کوچکتر است.

سلفی بیژن بنفشه خواه به همراه دختر و پسرش + عکس

خصوصیات اخلاقی بیژن بنفشه خواه

بسیار آدم آرامی است. اطرافیانش معتقدند او بسیار مهربان و دلسوز است.  زیاد سررشته ای در آشپزی ندارد. غذاهای شمالی را مثل باقالاقاتوق، میرزاقاسمی، ماهی دودی و… را دوست دارد و از میان غذاهای شمالی مرغ ترش را دوست ندارد. همیشه قدردان زحمات پدر و مادرش است.

همزاد عجیب بیژن بنفشه خواه+عکس

کارنامه هنری بیژن بنفشه خواه

از سال 73 وارد عرصه بازیگری شد. پدرش فوق العاده حساس و زودرنج است، اما خودش با پدر از این بابت کمی تا قسمتی فرق دارد. زیاد به آینده حرفه و شغل بازیگری امیدوار نیست و نگران آینده است. با آنکه چهل سال از عمرش گذشته، اما همچنان کودک درونش شاد و سرزنده حضور دارد. مادرش فوق دیپلم ادبی دارد.

او در مجموعه های طنز «این چند نفر»، «بدون شرح»، «مرد دوهزارچهره»، «قهوه تلخ»، «ساختمان پزشکان»، «خانه اجاره ای» و «راه طولانی» و سریال نوروزی روزهای بد به در به ایفای نقش پرداخته است.

او معمولا ایفاگر نقش های طنز بوده، البته نقش جدی هم بازی کرده است، ولی نقش های جدی کمتری از نقش های کمدی اش بوده است.

ماشین شخصی بیژن بنفشه خو​اه + عکس