یکی از دغدغه های آقایان خرید پوشاک است. احتمالا برای شما نیز پیش آمده باشد که نیاز به خرید کفش، شلوار یا پیراهن دارید؛ اما نمی دانید که چه مدل و استایلی بخرید. برای خرید آن ها بهتر است تا نکات انتخاب کفش، شلوار و پیراهن مردانه 1401 را بدانید.

وقتی که ترفندهای خرید کفش مردانه، شلوار و پیراهن را آموختید، باید با مدل ها و استایل آن ها آشنا شوید. در کل دو تیپ اسپرت و رسمی بین آقایان محبوب است و هر کدام برای موقعیت خاصی استفاده می شود. شما نمی توانید با شلوار بگ به یک قرار کاری مهم بروید و در مقابل کت و شلوار پوشیدن در باشگاه ورزشی، عجیب به نظر می رسد.

در این مقاله بهترین مدل های کفش، شلوار و پیراهن مردانه برای انواع تیپ های رسمی و اسپرت را بررسی خواهیم کرد تا با آگاهی کامل از استایل مورد نظر خود، خرید کنید. بهتر است قبل از این که اقدام به خرید پیراهن مردانه، شلوار یا کفش کنید؛ مدل و استایل مورد نظر خود را انتخاب کنید تا راحت تر و سریع تر خرید خود را انجام دهید.

تیپ رسمی مردانه

 

لباس ها و کفش های رسمی، پوشاکی هستند که در مراسم رسمی مانند عروسی، موقعیت های کاری و... استفاده می شوند. در حال حاضر انواع پوشاک را می توانید در استایل های مختلف ببینید و به همین خاطر توصیه می کنیم تا مدل های رسمی هر کدام را بشناسید.

در ادامه بهترین مدل های کفش، شلوار و پیراهن رسمی مردانه بررسی می شوند. توصیه می کنیم تا قبل از خرید شلوار مردانه یا کفش و پیراهن رسمی، مدل های زیر را بررسی کنید.

پیشنهاد خرید کفش مردانه

اگر در جلسه کاری به خصوص مصاحبه شرکت کرده باشید، احتمالاً خبر ندارید که مصاحبه کننده به ظاهر و نحوه لباس پوشیدن شما دقت می کند. در این گونه موقعیت ها باید استایل شما رسمی باشد و طبیعتا یکی از پوشیدنی های اصلی هر مردی، کفش های اوست. معمولا کفش های رسمی از جنس چرم و گران تر از مدل های دیگر کفش هستند.  

برای این که تیپ رسمی شما مو لای درزش نرود باید همه لباس های شما با هم هماهنگ باشد و به همین دلیل انواع کفش رسمی مردانه را در ادامه معرفی کرده ایم تا فکر نکنید فقط یک مدل کفش از نوع رسمی اش داریم!

پیشنهاد خرید کفش مردانه

کفش آکسفورد و دربی

کفش های آکسفورد و دربی، همان کفش هایی با رویه ساده و زیره معمولی هستند که با بند بسته می شوند. معمولا جنس رویه این نوع کفش چرمی است. آن هایی که محل بند روی هم سوار می شوند، آکسفورد هستند و  به کفش هایی که از هم فاصله داشته باشند، دربی می گویند.

کفش چلسی

چلسی، کفش هایی است که ساق دارند و می توان از آن ها هم در تیپ رسمی استفاده کرد و هم در تیپ اسپرت.  معمولا این نوع کفش، بند ندارد و در ساق آن کش به کار رفته تا راحت پوشیده شود. رویه کفش چلسی از جنس های مختلفی (چرم و اشبالت رواج بیشتری دارد) ساخته می شود.

پیشنهاد خرید شلوار مردانه

شلوار یکی از پوشاک اصلی آقایان است و هر مردی باید در کمد لباس خود چندین شلوار رسمی داشته باشد. دلیل آن نیز مشخص است؛ زیرا نمی توانید با شلوار بگ یا شلوارک به مراسم عروسی بروید یا در مصاحبه کاری حاضر شوید. وقتی صحبت از خرید شلوار مردانه رسمی می شود، اولین گزینه ای که ممکن است به ذهنتان برسد، شلوار پارچه ای راسته است.

اما جالب است بدانید که مدل های شلوارهای رسمی مردانه کم نیست و آشنایی با آن ها می تواند مسیر انتخاب شلوار مناسب را برایتان هموار کند. برای خرید شلوار رسمی مردانه بهتر است با مدل های آن آشنا شوید:

شلوار راسته

شلوار راسته معروف ترین نوع شلوار مردانه است که معمولا با کت پوشیده می شود. این شلوارها باید اندازه عرض کمر شوند و به گونه طراحی شده اند تا بتوان آن ها را بدون نیاز به کمربند، همراه با پیراهن پوشید.

شلوار ساسون دار

این مدل شلوارها معمولا در قسمت کمر ساسون می خورند و در جلوی شلوار حالت چین خورده دارند. امروزه این نوع شلوارهای رسمی محبوبیت کمتری دارند.

شلوار چینو

این نوع شلوار، نیمه رسمی است و می توان آن را در موقعیت های مختلف پوشید. معمولا شلوارهای چینو از نوع کتان هستند و رنگ پرطرفدار آن ها خاکی است.

پیشنهاد خرید پیراهن مردانه

پیراهن رسمی مردانه معمولا ساده و تک رنگ است. یادتان باشد که پیراهن های رسمی را معمولا با کت و شلوار یا شلوار پارچه ای تک می پوشند. پیراهن رسمی مردانه انواع گوناگونی دارد که در زیر آن ها را بررسی کرده ایم:

پیراهن رسمی سفید

وقتی صحبت از خرید پیراهن مردانه رسمی می شود؛ اولین چیزی که به ذهن می رسد، پیراهن سفید است. این مدل، کلاسیک محسوب می شود و از نظر استایل و مد تاریخ مصرف ندارد. علاوه بر این شما می توانید این نوع پیراهن را با هر طرح و لباسی ست کنید. به این خاطر توصیه می کنیم که حتما حداقل یک پیراهن رسمی سفید، در کمد لباس خود داشته باشید.

پیراهن رسمی آبی روشن

آبیروشن، رنگی زیبا برای پیراهن رسمی مردانه که جلوه ای شیک و به یادماندنی به صاحب آن می دهد. البته توجه داشته باشید که برای حفظ تیپ رسمی خود بهتر است که پیراهن شما آبی روش باشد تا آبی تیره. شما می توانید این مدل پیراهن رسمی مردانه را با هر رنگی ست کنید.

پیراهن راه راه

در کل پیراهن های طرح دار نیمه رسمی هستند؛ ولی طرح راه راه ریز از این قاعده پیروی نمی کند و می توان آن را در موقعیت هایی مانند قرارهای رسمی و کاری استفاده کرد.

پیراهن چهارخانه

پیراهنی با چهارخانه های درشت رسمی نیستند و باید به این موضوع توجه کنید. با این وجود این نوع پیراهن ها جلوه ای زیبا و شیک دارند و می توان با لباس های دیگر به خوبی آن ها را ست کرد.

تیپ اسپرت مردانه

تیپ اسپرت مردانه

این نوع پوشیدنی ها را قرار است، در زندگی روزمره بپوشید. اگر می خواهید در هوای بهاری پیاده روی کوتاهی کنید، می خواهید سر کار بروید و برای مواردی از این دست نیاز به لباس هایی با استایل اسپرت دارید. ویژگی مهم و اصلی این گونه پوشاک راحتی آن هاست. علاوه بر این کفش ها، پیراهن ها و شلوارهای اسپرت معمولا طرح ها و رنگ های متنوع تری دارند. در ادامه انواع پوشاک اسپرت را معرفی خواهیم کرد:

انتخاب و خرید کفش اسپرت مردانه

برای زندگی روزمره کفش های اسپرت مناسب تر از کفش های رسمی است. کفش های اسپرت به گونه ای ساخته می شوند تا در استفاده طولانی مدت مقاوم تر باشند و پاها در آن ها احساس راحتی کنند.  علاوه بر این معمولا این نوع کفش ارزان تر از کفش رسمی است. برای خرید کفش اسپرت مردانه به شما توصیه می کنیم تا مدل های زیر را بررسی کنید:

کفش مخصوص دویدن و پیاده روی

این نوع کفش را می توانید در موقعیت های مختلف استفاده کنید و تنها برای دویدن ماربرد ندارد. کفش های دویدن به گونه ای طراحی شده اند که مقاومت زیادی داشته باشند. این کفش را در طرح ها و رنگ های زیبایی تولید می کنند که دست شما را برای انتخاب مدل مورد نظر خود باز می گذارد.

کفش کتانی

این مدل کفش ها بین جوان ها محبوبیت زیادی دارد. از ویژگی مهم کفش های کتانی می توان به تخت بودن زیره و فاصله کم بین زیره و رویه اشاره کرد. از نمونه های موفق و بسیار پرکاربرد این نوع کفش، می توان به آل استار اشاره کرد.

کفش های ورزشی و بدنسازی

این نوع کفش، مخصوص ورزشکارها و برای شرکت در مسابقات ورزشی یا نرمش روزانه طراحی شده اند و به این دلیل از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردارند. البته در ساخت این نوع کفش بیشتر به کارایی آن توجه می شود تا ظاهرش؛ به همین علت باید باحوصله به دنبال خرید استایل مناسب باشید.

انتخاب و خرید پیراهن مردانه

پیراهن های اسپرت رنگارنگ، طرح دار و راحت هستند. برخلاف پیراهن های رسمی که معمولا باید تک رنگ و داخل شلوار باشند، مدل های اسپرت را می توانید به سبک های مختلف بپوشید. برای خرید پیراهن اسپرت مردانه، توصیه می کنیم تا مدل های زیر را بررسی کنید.

پیراهن لی

پیراهن لی مردانه در عین راحتی و مقاومتی که دارد، از لحاظ ظاهری نیز زیباست. رنگ این نوع پیراهن مردانه معمولا آبی است؛ ولی می توان رنگ های دیگری مانند مشکی و زغال سنگی نیز در بین مدل های مختلف آن پیدا کرد.

پیراهن کتان

این نوع از پیراهن های اسپرت از جنس کتان هستند و به این علت دوام زیادی دارند. از طرفی دیگر می توان پیراهن های کتان مردانه را در فصل پاییز پوشید که هوا کمی سر می شود.

پیراهن با یقه خاص یا جیب

اکثر پیراهن هایی که جیب دارند جز مدل های اسپرت به حساب می آیند. علاوه بر این پیراهن هایی که یقه برگردان ندارند نیز اسپرت به حساب می آیند و ظاهری آراسته و شکیل در فرد ایجاد می کنند. حتما این سبک از پیراهن های اسپرت را امتحان کنید تا با تنوع بیشتری استایل خود را انتخاب کنید.

انتخاب و خرید شلوار مردانه

مدل ها و انواع مختلف شلوار اسپرت مردانه وجود دارند که می توانید مناسب ترینشان را بخرید.  توجه داشته باشید که شلوار در استایل آقایان بسیار اهمیت دارد و با خرید شلوار مردانه درست، تیپتان زیباتر و شکیل تر خواهد شد. به همین دلیل حتما قبلا از اقدام به خرید، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. این شما و این مدل های شوار اسپرت مردانه:

شلوار اسلش

شلوارهایی که دم پای آن ها تنگ است و معمولا از جنس کش بافت هستند، شلوار اسلش نام دارند. یکی از ویژگی های مهم این نوع شلوار، امکان استفاده آن ها در خانه و فضای بیرون است. از طرفی دیگر این نوع شلوار را بهتر است در محیط کار و رویدادهای نیمه رسمی استفاده نکنید.

شلوار اسلش یک نوع پوشش اسپرت و امروزی است که هم آقایان و خانم ها می توانند از آن استفاده کنند. اسلش معمولاً به راحتی در پا قرار می گیرد و اندازه کمر آن نیز با استفاده از کشش مخصوص قابل تغییر است. برخی از مردم، بگ و اسلش را با هم اشتباه می گیرند درحالی که این دو با یکدیگر تفاوت دارند. بگ دارای حالت گشادتری است و بیشتر توسط افراد چاق در محیط خانه استفاده می شود.

بسیاری از جوانان از Slash برخلاف جین و کتان کلاسیک در محیط خانه، محیط های ورزشی و حتی برای طبیعت گردی استفاده می کنند، زیرا علاوه بر زیبایی و راحتی، دوام و کیفیت مناسبی هم دارد. برخی از معروف ترین طرح های Slash عبارتند از:

  • اسلش کتان
  • دورس
  • شلوار اسلش طرح ارتشی
  • جین

شلوار لی

یکی از معروف ترین شلوار اسپرت، شلوار لی یا جین است که همه ما با آن آشنا هستیم. جنس این نوع شلوار از پارچه ای به دنیم است و مقاومت زیادتری نسبت به پارچه نخی دارد.

شلوار کتان

شلوارهایی با جنس کتان یکی از پراستفاده ترین مدل های شلوار اسپرت است و از محبوبیت زیادی بین آقایان برخوردار است. شما می توانید این نوع از شلوار را با کفش رسمی و غیررسمی ست کنید. به این خاطر می توانید شلوار کتان را در موقعیت های مختلف مخصوصا به صورت روزمره بپوشید.

جمع بندی

در این مقاله با تیپ رسمی و تیپ اسپرت برای آقایان آشنا شدید. برای هر استایل، مدل های مختلف کفش، پیراهن و شلوار معرفی شدند تا بتوانید خریدی موفق داشته باشید. یادتان باشد که برای خرید کفش مردانه یا هر نوع لباس دیگری باید علاوه بر مدل های مختلف، استایل مورد علاقه خود را نیز بشناسید. به عنوان نمونه اگر قصد خرید شلوار مردانه را دارید باید، مدلی را انتخاب کنید که با تیپتان همخوانی داشته باشد. یا برای خرید پیراهن مردانه باید شلوار و کفشی را که می خواهید همراه آن بپوشید، در نظر بگیرید.