هنگامی که تلویزیون‌تان از طریق آب آسیب دیده است، می‌توانید از طریق راهنمایی‌هایی که در این مقاله شرح داده شده است،‌ خودتان تلویزیون به تعمیر تلویزیون آب خورده بپردازید. در این مقاله چند روش آسان برای تعمیر تلویزیون‌تان آورده گفته شده است. اگر این روش‌ها بر روی تلویزیون‌تان تاثیری نداشتند، آسیبی هم به دستگاه شما نخواهند زد.

همراه ما باشید تا چند روش آسان برای تعمیر تلویزیون سونی خدمتتان عرض نماییم. اگر این روش‌ها بر روی تلویزیون شما تاثیری نداشته باشد، آسیبی هم به دستگاه شما نخواهد زد.

تلویزیون آب خورده را از برق بکشید

چگونه می‌توانیم تلویزیون آب خورده را تعمیر کنیم؟

همیشه اولین کاری که بعد از مشاهده عدم نرمال کار کردن تلویزیون، نداشتن تصویر واضح مانند همیشه یا اینکه احساس می‌کنید تلویزیون در حال سوختن است باید انجام دهید، خاموش نمودن تلویزیون است. سریعاً دستگاه را از برق بکشید. معمولاً طبیعی است که بخواهید اقدام به تعمیر تلویزیون خود نمایید اما باید بررسی کنید تا عمق خسارت را متوجه شوید.

اگر در محلی که تلویزیون قرار دارد آب زیادی ریخته است و یا اینکه از تلویزیون آب چکه می‌کند باید سریعاً محل تلویزیون را تغییر دهید. پیشنهاد می‌کنیم حتماً تلویزیون را در جای قرار دهید که کاملاً خشک باشد و از قرار دادن آن بر روی کاشی و سرامیک خودداری نمایید.

در صورتی که برند تلویزیون شما LG می باشد به مرکز تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه نماید

ناحیه آسیب دیده و خیس شده دستگاه تلویزیون را خشک نمایید

شما می‌توانید به راحتی قسمت آسیب دیده دستگاه را به راحتی توسط سشوار خشک کنید. برای خشک کردن دستگاه نباید زیاد از باد گرم استفاده کرده و حرارت را مستقیم به یک سمت بگیرید زیرا می‌تواند باعث آسیب دیدگی بیشتر تلویزیون شود. اگر دستگاه خشک کن شما دارای باد خنک است ترجیحاً از آن استفاده نمایید تا در تلاش برای تعمیر دستگاه آسیب بیشتری به آن نزنید.

در تعمیر تلویزیون آب خورده صبور باشید

مشاهده شده مشتریان تمام مراحل بالا را انجام داده‌اند اما به سرعت اقدام به روشن نمودن تلویزیون خود کرده‌اند. با اولین جریان برقی که وارد دستگاه می‌شود تلویزیون شما نیز خواهد سوخت. پیشنهاد می‌کنیم تلویزیون خود را در محلی کاملاً خشک قرار دهید می‌توانید جایی آن را قرار داده که تهویه مطلوبی داشته باشد. حداقل زمانی که نباید تلویزیون خود را روشن نمایید یک تا دو روز است، البته مجموعه ما پیشنهاد می‌کنم سه روز دستگاه خود را خاموش نگه دارید.

در صورتی که تلویزیون شما سامسونگ می باشد به مرکز تعمیر تلویزیون سامسونگ مراجعه نمایید

متخصصان حرفه‌ای برای تعمیر تلویزیون آب خورده

در بیشتر مواقع تمام این کارها بی‌نتیجه خواهد بود که در این صورت می‌توانید با کارشناسان مجرب و آموزش دیده نمایندگی ما که به صورت ۲۴ ساعته و حتی در روزهای تعطیل در حال خدمت به مشتریان هستند تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه آسیب دیده یا سوخته از طریق آب برای شما اعزام شوند و در کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین هزینه دستگاه آسیب دیده شما را تعمیر نمایند.

چگونه شکستگی صفحه تلویزیون صفحه تخت را تعمیر کنیم؟

امروزه اکثر مردم در خانه خود دارای تلویزیوه صفحه تخت هستند، تلویزیون‌های صفحه تخت مزایای بیشتری نسبت به تلویزیون‌های قدیمی (CRTV) هستند. اگرچه ممکن است قیمت این تلویزیون‌های مدرن و شیک بسیار زیاد باشد. با قیمت‌های سنگینی که این تلویزیون‌ها دارند کار نکردن آن‌ها می‌تواند کابوسی وحشتناک باشد. اما خوشبختانه،‌ پیدا کردن مشکل و تعمیر تلویزیون‌های صفحه تخت به طبع راحت‌تر از تلویزیون‌های قدیمی است. در بروز مشکل در تلویزیون‌های صفحه تخت تعمیر آن‌ها بسیار مقرون به صرفه‌تر از خرید تلویزیون جدید خواهد بود.

ضربه خوردن صفحه آل سی دی تلویزیون

ضربه خوردن صفحه آل سی دی تلویزیون

یکی از مشکلاتی که در بالا اشاره کردیم، ضرب دیدن صفحه نمایش تلویزیون‌های LCD بودند. این مشکل معمولاً به دلیل استفاده ناصحیح از تلویزیون رخ می‌دهد. در بعضی از مواقع مشاهده شده است که کاربران برای تمیز نمودن صفحه نمایشگر به جای استفاده از یک دستمال ضد خش با استفاده از قدرت دستان خود سعی در تمیز نمودن صفحه تلویزیون دارند.

شاید یکی دوبار این عمل چندان جدی نباشد ولی اگر هر روز با همین شیوه اقدام به تمیز نمودن صفحه تلویزیون خود نمایید باید منتظر نمایان شدن خطوط عمودی روی تلویزیون باشیم. پشنهاد ما این است که هنگام استفاده از تلویزیون خود بسیار مراقب پنل یا همون صفحه نمایشگر تلویزیون باشید زیرا در صورتی که دچار مشکل شود دیگر نمی‌توانید اقدام به تعمیر تلویزیون نمایید و باید به فکر خرید یک تلویزیون جدید باشید.

خراش خوردگی صفحه تلویزیون

برای تعمیر صفحه تلویزیون خش خورده راه‌حل‌های تنوعی وجود دارد. اما برای این که خود تعمیر را در خانه انجام دهید نیازمند ابزارهای لازم این کار هستید.

روش اول:‌ضد خش مخصوص تلویزیون،‌ یکی از راحت‌ترین و امن‌ترین روش‌های از بین بردن خط و خش از روی دستگاه تلویزیون شما است.

روش دوم: ماشین‌های ضد خش و لک خودکار پوشش ضد انعکاس بر روی صفحه نمایش که در آن منطقه خراشیدگی به وجود آمده است را برداشته و با دقت پوشش دائمی لایه را در جای مناسب بکشید.

در صورتی که برند تلویزیون شما ایکس ویژن است به مرکز تعمیر تلویزیون ایکس ویژن مراجعه نمایید

روش سوم: نفتالین، محیط اطراف آن را با ایزوپروپیل الکل رقیق کنید، یک قطره کوچک از روغن مایع به را به سر پنبه بپاشید و بر روی منطقه خش برداشته بکشید.

روش سوم به صورت مقطعی خش‌ها را از بین می‌برد اما کم‌ترین خطر را بین راه‌حل‌های بالا دارد.

تعمیر آل سی دی شکسته تلویزیون

اگر آل سی دی شما شکسته است یا در اثر ضربه خطوطی روی آن افتاده است باید خود را برای خرید یک تلویزیون جدید آماده نمایید. زیرا در حال حاضر پنل یا همان شیشه آل سی دی و آل ای دی موجود نمی‌باشد، البته درصورتی که ضربه خوردگی کم باشد می‌توانید از تلویزیون خود استفاده نمایید اما باید مدت زمان استفاده را کاهش دهید تا سوختن تلویزیون به تأخیر بیفتد.

شکستگی صفحه نمایش تلویزیون

یک مشکل رایجی که امروزه با تلویزیون‌های صفحه تخت به خصوص تلویزیون‌های پلاسما با صفحه نمایش‌ها، شکستگی روی صفحه است که شامل مسائلی مانند پیکسل‌های مرده و سوختگی صفحه می‌شود. راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد، اما یکی از روش‌های مقرون به صرفه نیاز به پخش دی وی دی خارجی (حتی اگر تلویزیون دارای یک پخش کننده دی وی دی داخلی) و دی وی دی اصلاح کننده پیکسل باشد.

با قطع کردن همه دستگاه‌ها از تلویزیون به غیر از دستگاه پخش DVD شروع کنید. وارد تنظیمات تلویزیون شده و بالاترین کیفیتی که تلویزیون پشتیبانی می‌کند را انتخاب کنید. دی وی دی اصلاح کننده پیکسل را در دستگاه پخش دی وی دی قرار دهید و عملکردهای تعمیراتی که نیاز دارید را انتخاب کنید یا از نرم افزار لازم موجود در تلویزیون که برای هدایت شما نیاز است از طریق فرآیند لازم را پیگیری کنید.

در صورتی که تلویزیون شما پاناسونیک می باشد به مرکز تعمیر تلویزیون پاناسونیک مرجعه نمایید

 

مین برد تلویزیون پاناسونیک چیست؟

ممکن است برای شما نیز این پرسش ایجاد شده باشد که مین برد تلویزیون چیست و چه کارکردی دارد. این سؤال به ویژه زمانی برای شما مطرح می‌گردد که تلویزیون شارپ مورد استفاده‌تان خراب شده و تعمیرکاران عقیده داشته باشند که اشکال پیش آمده در آن ناشی از مین برد تلویزیون پاناسونیک است.

همانگونه که می دانید در دنیای امروز، تلویزیون‌ها به اشکال مختلفی تولید می‌گردند. تلویزیون‌های نسل جدید و به اصطلاح LCD، LED و پلاسما در درون خود بردهای متعدد و متفاوتی دارند که هر کدام از آنها وظیفه‌ای خاص دارند. مین برد یا برد مادر Main board یکی از بوردهای موجود در دستگاه تلویزیون است که به نوعی اصلی‌ترین بخش تلویزیون به حساب می‌آید.

این برد دربردارنده اطلاعات و دستور دهنده اصلی به قسمت‌های مختلف دستگاه است. بر روی مین برد، پردازشگر تلویزیون و حافظه رم و ورودی و خروجی‌های مختلف از جمله ورودی صدا، تصویر، یو اس بی و HDMI و … قرار می‌گیرد.

کیفیت مین برد تلویزیون پاناسونیک

تا اینجا متوجه شدیم که مین برد تلویزیون قطعه مهمی از تلویزیون است که تأثیر زیادی در کیفیت یک تلویزیون داره چون تمام پردازش‌ها در اون انجام میشه

برای اینکه متوجه بشیم مین برد تلویزیون با کیفیت هستش یا خیر باید عوامل زیادی رو بررسی کنیم مثل کیفیت تصویر، امکانات تلویزیون، درصد خرابی مین برد و…

با توجه به فراوانی مدل‌ها اینکار تقریباً غیر ممکنه

تقریباً هر مدلی یک سری مزایا و یک سری معایبی داره

بعضی مدل‌ها امکانات خوبی دارند مثلاً مدل‌های الجی سری Lw یا LX که تصویر و کیفیت فوق العاده بالایی دارند اما درصد خرابی در اونها زیاده به دلیل پردازنده قدرتمندی که دارند.

این چیپ یا پردازنده چون قدرت بالایی داره گرمای زیادی تولید میکنه و اگر تلویزیون‌ها به مدت زیادی روشن بمونند در دراز مدت خراب می‌شوند سن کارکرد این مین بردها بین 5 تا 12 هزار ساعت هستش که بستگی به نوع استفاده از اون ها داره

آیا امکان تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد؟

یکی از شایع‌ترین اشکالات پیش آمده در تلویزیون‌های پاناسونیک و البته سایر مدل‌های تلویزیون –در صورت خرابی- خرابی مین‌برد است. بروز این اشکال عموماً باعث خاموشی تلویزیون می‌شود و تلویزیون را به حالت استندبای stand by می‌برد.

بروز این مشکل به این صورت است که هنگام تماشای تلویزیون، دستگاه بطور ناگهانی خاموش می‌شود و بعد از روشن کردن دوباره تلویزیون، چراغ پاور جلوی تلویزیون چشمک می‌زند ولی تلویزیون روشن نمی‌شود. مشکل دیگری که در صورت خرابی مین برد تلویزیون ایجاد می‌شود آن است که که تلویزیون روی لوگوی پاناسونیک می‌ماند و با خاموش و روشن کردن تلویزیون تغییری نمی‌کند.

در بیشتر موارد مین برد تلویزیون قابل تعمیر می‌باشد. در صورتیکه امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به مرکز تعمیرات تلویزیون پاناسونیک را ندارید می‌توانید اشکالات پیش آمده در مین برد تلویزیون را با استفاده از روش تعمیر تلویزیون در محل رفع نمایید.

 

تعمیرات تلویزیون ال جی

یکی از محبوب ترین برندها بین مشتریان محصولات ال جی می باشند.

در زندگی امروز، تلویزیون ها نقش حساسی درخصوص سرگرمی و تفریح خانواده ها پیدا کرده اند. معمولا یکی از عوامل گرما بخش روابط خانواده ها در میهمانی ها ویا ساعات استراحت افراد، همین سیستم های تصویری میباشد ولی به دلایل مختلف این دستگاه ها ممکن است دچار نقص یا مشکلاتی شوند.

تعمیر تلویزیون ال جی دربردارنده تمامی خدمات تعمیر، تعویض برد است که در فهرست خدمات پس از فروش این نمایندگی ذکر شده است. در این مرکز به منظور کسب رضایت و آسایش خاطر هموطنان گرامی تمامی سرویس‌های مرتبط با تعمیر تلویزیون ال جی ، تلویزیون‌های ال ای دی، تلویزیون‌های هوشمند smartو پنل های led ,lcd همراه گارانتی عرضه‌ می‌گردد. مهندسان و کارشناسان فعال در نمایندگی ال جی سرویس با دارا بودن چندین دهه تجربه در زمینه‌ی تعمیر قادر به ترمیم تمامی عیب ها و رفع مشکلات تلویزیون ال جی می‌باشند. یکی از راهکارهای ارائه شده توسط مدیریت مرکز تعمیر تلویزیون ال جی، امکان اعزام تکنسین تعمیر به منزل می‌باشد که در راستای رفاه حال مشتریان و هموطنان گرامی ایجاد شده است.

برخی از این ایرادات کاملا آشکار بوده و همکاران ما میتوانند به صورت تلفنی مشکل دستگاه و حدود هزینه تعمیرات را به شما اعلام کنند.این ایرادات به شرح ذیل می باشد:     

تصویر تلویزیون بر اثر آبخوردگی از بین رفته و یا کیفیت سابق را ندارد  

تصویر تلویزیون بر اثر ضربه خوردگی از بین رفته و یا خط های عمودی و افقی روی تصویر نمایان شده 

پخش کننده صدای تلویزیون (بلندگو) کیفیت سابق را ندارد و یا دچار صدای ناهنجار شده است       

دستگاه بر اثر نوسان برق منطقه، دچار مشکل شده و روشن نمی شود (البته حتما باید از صحت موضوع نوسان برق اطمینان داشته باشیم)

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی

خدمات مرتبط با تعمیر تلویزیون ال جی، به دو روش انجام می شود. روش اول مراجعه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی و تحویل تلویزیون به کارشناسان تعمیر تلویزیون LG است. در این روش تمامی عملیات مورد نیاز جهت سرویس و تعمیر تلویزیون در تعمیرگاه انجام می شود. شیوه دوم، ثبت درخواست «تعمیر در محل تلویزیون ال جی» توسط دارنده دستگاه و حضور کارشناس تعمیر در محل است.

تعمیر تلویزیون ال جی چه در محل مورد نظر و چه در نمایندگی آن محصول، تفاوتی نداشته و هر دو سرویس به دست کارشناسان با تجربه و با بهره‌مندی از پیشرفته‌ ترین دستگاه های روز انجام می‌پذیرند. جهت کسب رضایت و آسایش‌خاطر کاربران کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان این مرکز، مشمول شش ماه گارانتی و ضمانت کتبی است.

نکاتی در باب استفاده از تلویزیون ال جی

در راستای پیشگیری از تعمیرات تلویزیون ال جی، نکاتی قابل آموزش هستند.

معمولا در خانه ها تلویزیون ها بیشترین نقش سرگرمی را ایفا می کنند.

بسیاری از مواقع ما بدون در نظر گرفتن ساعات روشن بودن تلویزیون، فقط به فکر داشتن سرگرمی هستیم.

این مورد میتواند عمر مفید تلویزیون شما را تحت تاثیر قرار دهد. ما به مشتریان خود توصیه می کنیم روزانه ساعتی را برای استراحت این دستگاه اختصاص دهند.

معمولا هر 6 ساعت روشن بودن تلویزیون نیاز به 30 دقیقه استراحت دارد.

در نظر داشته باشید بسته به مدل دستگاه این میزان می تواند کمتر یا بیشتر شود.

در مورد سیستم پخش تلویزیون ها (بلندگو) باید متذکر شویم، سعی کنید نهایتا از 50% توان خروجی صدای دستگاه استفاده کنید. چون در غیر این صورت ممکن است صدای دستگاه شما پس از مدتی دچار مشکلاتی شود.

توصیه می کنیم برای جشن ها و مهمانی های خود از اسپیکرهای خانگی یا سایر سیستم های پخش استفاده کنید.

برای استفاده از تلویزیون، از وصل کردن مستقیم دستگاه به برق شهر خودداری کنید.

ممکن است نوسان برق به قطعات الکترونیکی دستگاه آسیب وارد کند.

بهتر است یک محافظ برق بین دستگاه و پریز برق متصل کنید.

اغلب قطعات الکترونیکی به دما و حرارت حساس هستند.

سعی کنید تلویزیون را در کنار دستگاه های گرما ساز (مانند بخاری، شوفاژ و …) قرار ندهید.

این مورد عمر مفید دستگاه شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد:

این مشکل در تلویزیون های ال جی بسیار پیش می آید و دلایل متفاوتی دارد که ما هر کدام را به صورت کامل شرح می دهیم. معمولا نبودن تصویر این معنی را می دهد که قسمت مین برد دارد به درستی کار می کند و باید بقیه اجزا تلویزیون مورد بررسی قرار بگیرد. اولین مشکلی که در نبودن تصویر به وجود می آید خرابی بک لایت می باشد در واقع بک لایت نور زمینه پشت ال سی دی تلویزیون می باشد. صفحه تلویزیون های ال سی دی مانند آپارات سینما می باشد. که در صورت نبودن نور پشت آپارت هیچ تصویری نمی بیند. در واقع صفحه ال سی دی را می توان  یک آپارات داینامیک یا دیجیتال معرفی کرد. و با تابیدن نور به صفحه تصویر نمایان می شود.

خرابی برد پاور:

اینجا برای ما سوال پیش می آید که نبود تصویر چه ارتباطی به برد پاور دارد. لازم است بدانید که ولتاژ مورد نیاز بک لایت تلویزیون از برد پاور تامین می شود و در صورتی که قسمت خروجی ولت بک لایت خراب شده باشد تصویر تلویزیون قطع می شود ولی بقیه اجزا  به درستی کار خود را انجام می دهد. در واقع تشخیص اینکه خرابی از نور زمینه (لامپ های ال ای دی) یا پاور تلویزیون می باشد فقط توسط افراد متخصص قابل انجام است.

نبودن تصویر به علت خرابی برد تیکان تصویر:

برد تیکان یا برد تصویر در صورتی که تلویزیون دارای نور زمینه باشد و تصویر به صورت سرمه ای دیده شود احتمال زیاد برد تیکان خراب شده است. وظیفه برد تیکان رساندن تصویر به پنل تلویزیون می باشد و هماهنگ کردن تصویر با سایز پنل می باشد. معمولا اگر تیکان دچار آب خوردگی نشود تعمیر می شود. البته بیشتر مواقع برد تیکان به علت آب خوردگی خراب  می شود.