به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس ، کنفرانسی با عنوان " قدس محور اتحاد اسلامی " با حضور شخصیت های دانشگاهی ، سیاسی ، علمای شیعه و اهل سنت، اندیشمندان، اصحاب رسانه و دوستداران انقلاب اسلامی در کراچی مرکز ایالت سند پاکستان برگزار شد.

در این کنفرانس که به همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در محل سالن اجتماعات خانه فرهنگ کشورمان در شهر کراچی برگزار شد ،حاضران ضمن  تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطینی ، حمایت خود از آرمان های مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند.

WhatsApp Image 2022-04-30 at 9.21.01 AM

"حسن نوریان" سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی در سخنانی گفت:

 بیش از هفت دهه از اشغال سرزمین فلسطین و قدس می گذرد و کماکان شاهد جنایات رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان فلسطینی و سکوت سازمان ها و نهاد های به اصطلاح حامی حقوق بشر در مقابل این رفتارهای وحشیانه و ضد انسانی اسرائیل هستیم.

WhatsApp Image 2022-04-30 at 9.21.01 AM (1)

وی افزود: امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب جمهوری اسلامی ایران معتقد بودند اگر تمام مسلمانان متحد شده و فقط یک سطل آب بریزند اسرائیل را سیل خواهد برد، از این رو ایشان با تاکید بر ضرورت اتحاد بین المسلمین برای نابودی رژیم صهیونیستی و  در راستای همبستگی با مردم مظلوم فلسطین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کرد که این روز هرساله با شکوهتر از قبل در کشورهای اسلامی گرامی داشته می شود.

WhatsApp Image 2022-04-30 at 9.21.01 AM (2)

نوریان تاکید کرد: ما امروز در این کنفرانس گرد هم آمده ایم تا همبستگی خود را با ملت فلسطین اعلام کنیم و توجه رهبران کشورهای اسلامی را جلب کنیم که مسئله قدس بزرگ ترین و اصلی ترین مسئله در کل جهان اسلام است.

WhatsApp Image 2022-04-30 at 9.21.01 AM (3)

سایر سخنرانان در این مراسم با برجسته سازی نقش امام خمینی (ره) در بیداری اسلامی اعلام کردند: دنیای غرب با رسانه هایی که جهان مسلط کرده است، قصد بر کم رنگ و بی اثر نشان دادن اتحاد مسلمانان در مسئله فلسطین را دارد، از این رو ضروری است تا کنفرانس هاو محافل سالانه قدس با هدف پرده برداری از چهره ضد انسانی رژیم صهیونیستی برگزار شود.

رهبران مذهبی و سیاسی پاکستان با بیان اینکه قدس تنها مسئله یک فرقه یا کشور خاص نیست، تصریح کردند: تلاش برای کمرنگ کردن مسئله فلسطین از طریق ایجاد تفرقه میان مسلمانان و هموار سازی راه سازش برخی از حاکمان عرب با اسرائیل بزرگترین چالش پیش روی مسلمانان برای آزادی قبله اول است که مقابله با آن نیازمند بالا بردن صدای قدس و فلسطین است؛ مسلمانان در روز قدس باید یک صدا اعلام کنند آرمان مردم فلسطین، آرمان اصلی امت اسلامی است.

WhatsApp Image 2022-04-30 at 9.21.02 AM

"صابر ابو مریم" دبیرکل بنیاد فلسطین پاکستان، "عبد الخالق فریدی" رئیس حزب متحده عامای محاذ پاکستان، "سید عقیل انجم" معاون دبیر کل حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان، "جاوید بوتو" کشیش مسیحی از جمله سخنرانان کنفرانس مذکور بودند.