دکتر حسین سالار آملی در گفت و گوییپ استعفای خود از سمت رییس مرکز همکاری های علمی و بین‌المللی را تایید کرد. وی در سال ۹۲ با حکم دکتر رضا فرجی دانا وزیر وقت وزارت علوم به سمت قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی و بین‌المللی منصوب شد و این مدت با ۶ وزیر و سرپرست وزارت علوم از جمله دکتر فرجی دانا، نجفی، فرهادی، هاشمی، غلامی و زلفی گل در این جایگاه همکاری کرد.

سالار آملی

جزئیات توافق دانشگاه آزاد و وزارت علوم بر سر رشته ها

 سالار آملی پیش تر سمت معاونت فناوری و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری، نمایندگی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در انگلستان و ایرلند، مدیر کل دانش آموختگان وزرات علوم، معاونت سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، نماینده ایران در مرکز منطقه‌ای انتقال فناوری در آسیا و اقیانوسیه و پنج دوره متوالی دبیری جشنواره بین‌المللی خوارزمی را بر عهده داشته‌است.

دکتر سالار آملی پس از امضای برجام عهده دار مذاکرات و همکاری های علمی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود و گفته می شود در تنظیم تفاهم نامه ۲۵ ساله ایران با کشور چین در بخش فناوری نقش بارزی داشته است.

جذب بیش از ۸۵ هزار دانشجوی خارجی، افزایش مقالات مشترک بین المللی تا ۳۲ درصد کل مقالات علمی کشور، افزایش حضور دانشگاه های داخلی در رنکینگ های بین المللی از ۲ دانشگاه در سال ۲۰۱۴ به ۴۴ دانشگاه در سال ۲۰۲۲ جزو مهم‌ترین عملکردهای دکتر سالار آملی در عرصه بین المللی عنوان شده است.

عکس/خداحافظی دانا با کارکنان وزارت علوم