پیش از اینکه به معرفی رنگ ترموود بپردازیم، لازم است تا توضیحات مختصری را راجع به چوب ترموود ارائه دهیم. ترموود را می توان همان چوب طبیعی تقویت شده دانست. در واقع زمانی که فرآیندهای خاصی روی چوب انجام داده و آن را حرارت می دهند، بعد از آن، محصولی مثل ترموود شکل می گیرد. ترموود فاقد هر نوع رطوبت بوده و از گزند حشرات و قارچ ها نیز در امان خواهد بود. اما آنچه که ظاهر زیبایی را به ترموود بخشیده و باعث می شود تا این محصول برای مصارف مختلف انتخاب گردد، رنگ ترموود است.

ترموود، خود دارای رنگ طبیعی و مات بوده و برای رنگ آمیزی و پیدا کردن ظاهر بهتر، نیاز به رنگ خواهد داشت. مثل رنگ مخصوص ترموود که ظاهر آن را به کلی تغییر می دهد. این رنگ، تغییرات خوشایندی را در این محصول به وجود آورده و زیبایی آن را چند برابر می سازد. در حقیقت رنگ ترمو وود ، نوعی رنگ شفاف محسوب می شود که هم باعث جلا بخشیدن به ترموود شده و هم ظاهر طبیعی آن را حفظ خواهد کرد. همچنین این رنگ، از پوشاندن ظاهر اصلی ترموود جلوگیری کرده و این یکی از ویژگی های مثبت آن به شمار می آید.

رنگ ترموود

محافظت بیشتر با رنگ ترموود

دسته بندی رنگ ترموود

رنگ ترموود دارای انواع مختلفی است. هر کدام از مدل های این رنگ، مشخصات متمایزی داشته و اصلا شبیه به هم نیستند. تنها نقطه اشتراک آنها این است که هر دو یک کار انجام می دهند و آن هم رنگ آمیزی چوب ترموود است. در نهایت، هر دو این رنگ ها، باعث تقویت چوب ترموود شده و علاوه بر رنگ، به عنوان یک پوشش، از آن مراقبت خواهند کرد. حال می خواهیم در ادامه به دسته بندی رنگ ترموود بپردازیم:

 1. رنگ ترموود پایه روغن

این نوع رنگ، فاقد پیگمنت های پر رنگ می باشد. به عنوان یک ماده سیل کننده شناخته شده و لایه ای شفاف را روی چوب ایجاد خواهد کرد. چوب هایی که با آن رنگ آمیزی می شوند، پایداری و مقاومت بالایی پیدا خواهند کرد. لذا هیچ یک از عوامل جوی و محیطی از جمله نور آفتاب و یا رطوبت نمی توانند در آن تاثیر بگذارند.

لازم است بگوییم این رنگ، بیشتر در محیط های باز کاربرد داشته و برای چوب نما نیز استفاده می گردد. آلاچیق های چوبی، نرده ها و محوطه های چوبی از جمله مواردی هستند که با رنگ ترموود، پوشش دهی شده اند.

رنگ ترموود شفاف

رنگ ترموود شفاف

 1. رنگ ترموود پایه آب

یکی از ویژگی های بارز این رنگ که منجر به تمایز آن از رنگ پایه روغنی شده، این است که در عمق و ساختار چوب نفوذ پیدا می کند. البته این اصلا بد نیست. چرا که این رنگ با نفوذ عمیق به چوب، منجر به مراقبت بیشتر از آن می گردد. لذا آثاری از پوسته شدن در چوب نخواهید دید.

البته این رنگ به جز اینکه در چوب نفوذ می یابد، به صورت یک لایه نازک در سطح چوب کشیده خواهد شد. لازم به ذکر است رنگ ترموود بر پایه آب، نسبت به آب حساس بوده و به همین دلیل در انتهای کار، لایه ای از کیلر روی آن اجرا می شود. این کار باعث افزایش مقاومت آن نسبت به آب و رطوبت شده و از تخریب رنگ جلوگیری می کند.

آیا از نحوه کار با رنگ ترموود مطلع هستید؟

اگر نحوه کار با این رنگ را نمیدانید. اگر خواستار کسب اطلاعاتی در این زمینه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم عبارات زیر را دنبال نمایید تا اطلاعاتی مفید و مختصر را در این خصوص به دست آورید:

 1. اولین کاری که باید پیش از استفاده از رنگ، چه رنگ روغنی ترموود و چه رنگ بر پایه آب ترموود انجام دهید، هم زدن آن است. این کار باعث مخلوط شدن رنگدانه ها خواهد شد. بعد از آن بافت یکنواخت بر روی چوب ایجاد خواهد شد.
 2. بعد از آن باید برس را به رنگ آغشته کرده و در جهت بافت چوب رنگ بزنید. این کار باعث رنگ آمیزی بهتر چوب خواهد شد. به یاد داشته باشید که رنگ زدن ترموود به حالت رفت و برگشت، کاملا اشتباه است و نتیجه وحشتناکی به بار می آورد.

رنگ ترموود نیمه شفاف

رنگ ترموود نیمه شفاف

 1. اصلا برای خشک شدن رنگ عجله نداشته باشید. شاید پس از گذشت چند دقیقه، به اشتباه متوجه شوید که چوب کاملا خشک شده است. اما این تصور غلط است. باید مدت زمان بیشتری صبر کنید تا رنگ کاملا خشک گردد. به ویژه اگر از نوع رنگ روغنی باشد، به مدت زمان بیشتری احتیاج دارد.
 2. در آخر اگر احساس نیاز به رنگ آمیزی مجدد پیدا کردید، این کار را انجام دهید. وگرنه به همان یک بار اکتفا نمایید.

از مزایای رنگ ترموود، بیشتر بدانید

رنگ ترمووود همراه با مزیت های بسیار خوبی است که حتما از آنها بی خبر هستید. اگر خواهان اطلاع از مزایای بارز این رنگ هستید، می توانید موارد زیر را دنبال نمایید:

 • یکی از مزایای قابل توجه این رنگ این است که با ایجاد یک لایه محافظتی روی چوب، از تغییر ظاهر و رنگ اصلی آن جلوگیری خواهد کرد.
 • نقش و نگار روی چوب، زیبایی خاصی دارد. خوشبختانه این رنگ، نقش و نگار روی چوب را هم از بین نبرده و آنها را پوشش نمی دهد. به عبارت دیگر این رنگ، در عین ایجاد یک لایه ماندگار روی چوب، نقش و نگارهای آن را هم حفظ خواهد کرد.
 • از دیگر مزایای برجسته آن این است که اثرات منفی ناشی از اشعه های مضر خورشید مثل اشعه فرابنفش را دفع می کند. یعنی اجازه نمی دهد این اشعه در بافت چوب نفوذ کرده و تغییرات منفی در آن به وجود بیاورد.

رنگ ترموود با پوشش دهی عالی

رنگ ترموود با پوشش دهی عالی

بهترین رنگ ترموود دارای چه ویژگی هایی است؟

ترموود یکی از چوب های زیبا، مستحکم و با دوام است که اهمیت ویژه ای را پیدا کرده است. این چوب برای ساخت کفپوش و نما مورد توجه قرار می گیرد. حال رنگ ترموود منجر به تقویت بیش از پیش این چوب شده و آن را به اوج محبوبیت رسانده است. آنچه که در ادامه می خواهیم بگوییم، ویژگی هایی هستند که در بهترین رنگ ترموود وجود دارند. در قسمت زیر به آنها اشاره شده است:

 • مقاوم نسبت به شرایط جوی نامطلوب

یکی از ویژگی های شاخص این رنگ این است که حتی از شرایط جوی بد مثل برف هم تاثیر نمی پذیرد. لذا ترموود رنگ آمیزی شده توسط آن هم دارای چنین مشخصه ای خواهد بود.

 • فاقد هر نوع مواد نگهدارنده

آنچه که باعث امتیازدهی بیشتر به این رنگ شده و آن را محبوب گردانده است، ترکیبات خوب این رنگ می باشد. چرا که فاقد هر نوع مواد نگهدارنده بوده و لذا خطری را در پی نخواهد داشت.

 • دارای پایداری مناسب

این رنگ از سطح پایداری کاملا مناسب برخوردار می باشد. به همین دلیل از آن برای پوشش دهی ترموود بهره می برند.

 • دارای دو نوع کلی شفاف و نیمه شفاف

رنگ ترموود از دو نوع کلی یعنی رنگ شفاف و رنگ نیمه شفاف برخوردار می باشد. رنگ های شفاف منجر به حفظ ظاهر چوب شده و برای چوب هایی که فاقد هر نوع ایراد هستند، به کار می روند. اما رنگ های نیمه شفاف برای آن دسته از چوب هایی که دارای ایرادهای جزئی می باشند، کاربرد دارند. در این صورت منجر به رفع نواقص خواهند شد.

 • مورد تایید انجمن های بین المللی

این رنگ، تاییدیه انجمن های بین المللی را کسب کرده و از این رو حائز توجه و اهمیت می باشد.

خرید رنگ ترموود

خرید رنگ ترموود

بهترین رنگ ترموود را از ما بخواهید.

اگر به دنبال خرید رنگ ترموود هستید، اگر از طرفداران روش های مدرن خرید می باشید، می توانید خرید خود را شرکت ترمووود بست چوب انجام دهید. این مجموعه به شما کمک می کند تا انواع رنگ ترموود باکیفیت را مطابق با بهترین قیمت خریداری کنید.

همچنین از این طریق می توانید بدون توجه به محدودیت های زمانی و مکانی، خرید خود را انجام دهید. تمامی سفارشات به سرعت ارسال شده و به همان سرعت هم خدمت شما تحویل داده خواهند شد. پس نگران هیچ چیز نباشید و از این فرصت به وجود آمده، نهایت بهره را ببرید.