حتما تا به حال متوجه شده اید که دلایلی وجود دارد که برخی از سایت ها در رتبه اول گوگل نمایش داده می شوند و برخی در رتبه nاُم گوگل، و شما که در این صفحه در حال مطالعه هستید حتما دلیل آن را هم می دانید.

بله دلیل آن پدیده ای به نام سئو می باشد، حال سوال پیش می آید آموزش سئو رو از کجا شروع کنیم؟

راه های زیادی برای اینکه بدانیم آموزش سئو رو از کجا شروع کنیم وجود دارد که در ادامه به طور کامل و مفصل به بررسی آنها می پردازیم:

منابع رایگان آموزش سئو

شاید برایتان عجیب باشد که سوال آموزش سئو رو از کجا شروع کنیم چه ربطی به منابع رایگان دارد، اما با کمی دقت این را متوجه می شوید که منظور مطلب آن است که ابتدا می توان از مقالات و مجلات رایگان یادگیری را شروع کرد.

اما اگر از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید مطالب طولانی را مطالعه کنید و یا حوصله متن های طولانی را ندارید می توانید از پادکست ها و وویس های آموزشی که در این رابطه وجود دارد در حین انجام کارهای روزمره، رانندگی کردن و غیره استفاده کنید.

و یا اگر از آن دسته افرادی هستید که بسیار علاقمند به تماشای ویدئو هستید می توانید از آموزش سئو رایگان با خانوم سین که شامل ویدئوهای رایگان همراه با آموزش عملی می باشد استفاده کنید.

اما توجه داشته باشید که پیشنهاد اکثر کارشناسان و صاحب نظران این است که ابتدا از آموزش سئو رایگان استفاده کنید و آن را به کار ببرید.

سپس بعد از آشنایی با مفاهیم و پیشرفت یک قدم در سئو و خاطر جمع شدن از علاقه خود به آن آنگاه می توان سراغ مراحل بعدی آموزش سئو رفت.

به این نکته  توجه کنید که آموزش سئو رایگان همیشه مطابق میل و نیاز مخاطبین نیست و گاهی فقط جنبه تبلیغات و جلب توجه برند را دارد، بسیار دقت کنید تا فریب تبلیغات را نخورید و در دام فریب کاران نیفتید حتی در آموزش سئو رایگان، زیرا وقت شما بسیار با ارزش و گرانبها می باشد.

بهترین آموزش سئو رایگان

اگر بخواهیم به بهترین آموزش سئو رایگان اشاره کنیم فارغ از اینکه به معرفی وبسایت یا اساتیدی بپردازیم لازم است به مهمترین ویژگی آن اشاره کنیم.

توجه کنید در آموزش سئو رایگان و یا غیر رایگان در بسیاری از مطالب و موضوعات نیاز است تا بصورت عملی نیز در ویدئوها مراحل آن گام به گام اجرا شود تا بتوان آن را کاملا یاد گرفت و در پایان از آموزش سئو رایگان نیز نتیجه خوبی را دریافت کرد.

بهترین منابع آموزش سئو رایگان

  • ویدئوهای رایگان سئو
  • مقالات و کتاب های رایگان سئو
  • شرکت در کلاس ها و دوره های خصوصی و نیمه خصوصی سئو

یادگیری سئو رو از کجا شروع کنیم

1-تمام وقت های خالی خود را در ابتدا به مطالعه مقاله های مفید و هدفمند سئو اما رایگان بگذرانیم و البته آموزش سئو رایگان را فراموش نکنیم.

2-ویدئوهای رایگان سئو فراموش نشود، زیرا هر ویدئو مثل یک کلاس درس سرشار از نکته و تجربه است.

3-کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی شاید هزینه بر باشد اما در موثر بودن آنها شکی نیست(تاکید می شود بسیار مهم است که آموزش سئو رو از کجا شروع کنیم ابتدا از بهترین نقطه آغاز شود و انتخاب استاد مهم است)

4-تجربه کنید، سئو کنید، آزمایش کنید

5-سعی کنید تا بعد از هر پروژه اشکالات و ایرادات خود را رفع کنید تا نقاط ضعف خود را بشناسید و بتوانید در پروژه های بعدی آن ها را جبران کنید.

یادگیری سئو رو از کجا شروع کنیم

اموزش لینک سازی

آموزش لینک سازی خارجی یکی از مهمترین مباحث در روند آموزش سئو سایت است که سبب معرفی سایت به دیگران می شود. دقت کنید که لینک سازی بسیار حساس و مانند راه رفتن روی خط باریک قوانین گوگل است.

زیرا اگر لینک سازی بصورت طبیعی انجام نشود ممکن است توسط گوگل جریمه شویم.

اهمیت آموزش لینک سازی

در ابتدا زمانی که دغدغه آموزش سئو رو از کجا شروع کنم دارید، پیشنهاد آموزش لینک سازی به شما داده نمی شود زیرا همانطور که گفته شد این کار بسیار حساس می باشد اما در مراحل بعدی لازم است به اهمیت آن اشاره کرد.

آموزش لینک سازی بخش مهمی از آموزش سئو می باشد و در تمام آموزش های جامع نیز به آموزش لینک سازی پرداخته ی شود.

زمانی که شما به وب سایتی لینک می دهید این پیغام را به گوگل اعلام می کنید که محتوای آن صفحه که به آن لینک داده اید مفید است و سبب افزایش رتبه برای آن سایت مقصد می شوید.

و گوگل توسط الگوریتم پنگوئن این لینک ها را بررسی کرده و در صورت بروز خطا سایت مورد نظر را جریمه خواهد می کند.

آموزش لینک سازی بسیار بحث وسیع و گسترده ای است که برای آموزش جامع و کامل آن می توان ابتدا از منابع رایگان و سپس از اساتید به نام و یا دوره آموزشی معتبری در حوزه آموزش سئو که آموزش لینک سازی را نیز پوشش دهد استفاده کرد.

اهمیت آموزش لینک سازی

استراتژی سایت

استراتژی سایت چیست؟ گاهی برخی از افراد آنقدر پاسخ های پیچیده ای به این سوال می دهند که از سوال خود نیز پشیمان می شویم، اما ساده بگوییم استراتژی سایت همان هدف سایت ما است.

استراتژی سایت می تواند متفاوت باشد و هر سایتی استراتژی خود را دنبال کند، مانند:

  • جذب ترافیک
  • فروش
  • برندینگ

هر سایتی استراتزی مخصوص به خود را دارد و اهداف خود را بنا به آن می چیند آما در اکثر مواقع استراتژی سایت ها فروش است.

نکته طلایی در استراتژی سایت

این نکته را به یاد داشته باشیددر وبسایت های فروشگاهی که استراتژی وبسایت فروش است، اهمیت کلمه کلیدی از بلاگ بسیار بیشتر است و ابتدا باید روی کلمه کلیدی کار کنیم و سپس می توانیم بلاگ را پوشش دهیم.

کلام آخر

گام های مهم برای آموزش سئو رو از کجا شروع کنیم نیاز بود و نکات ضروری آن را با شرح کامل بیان کردیم، همچنین به درجه اهمیت هر مبحث نیز پرداختیم.

در ادامه از اهمیت استراتژی سایت و اهمیت کار بر روی کلمه کلیدی در وبسایت های فروشگاهی نیز توضیح دادیم بنابراین شما عزیزان در حال حاضر دید کاملی از اینکه آموزش سئو رو از کجا شروع کنیم دارید.