عباس شیراوژن سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می باشد. عباس شیراوژن در برنامه زنده تلویزیونی جدیدترین مصوبات این ستاد را اعلام کرد که بر اساس آن ظرفیت پروازهای داخلی به ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت. در ادامه گزارش کامل صحبت های عباش شیراوژن را مشاهده می نمایید.

عباس شیراوژن

حکم جلب مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان صادر شد

عباس شیراوژن - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا - در برنامه زنده تلویزیونی جدیدترین مصوبات این ستاد را اعلام کرد که بر اساس آن ظرفیت پروازهای داخلی به ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت.

وی افزود: این مصوبه تا دو هفته آینده ادامه می‌یابد.

شیراوژن یادآور شد: قرار است مرزهای ورودی و خروجی زمینی، دریایی و هوایی با دقت بیشتری کنترل شود تا از سلامتی مسافرانی که از مرز وارد می‌شوند، اطمینان حاصل شود.

این اظهارات در حالی مطرح شد که حسن خوشخو - سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا کنون پروتکل جدیدی برای حمل و نقل هوایی ابلاغ نشده است اما هر چه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کند، آن را اجرایی خواهد کرد.

شکایت شرکت هواپیمایی از باشگاه پرسپولیس

وی افزود: در حال حاضر بخش حمل و نقل هوایی به سامانه امید متصل شده است و اطلاعات مسافران در این سامانه چک می‌شود همچنین برای انجام این کار نیروی انسانی مختص آن را انتخاب کردیم.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای پروازهای داخلی و خارجی ممنوعیت و محدودیت جدیدی ابلاغ شده است یا خیر، گفت: برای پرواز های داخلی و سفرهای هوایی به شهرهای قرمز پروتکل جدید ابلاغ نشده است اما در پروازهای خارجی به محض اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا کشوری را وارد محدودیت های جدیدی کند آن را به‌عنوان نوتام به همه شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ می‌کنیم و دستورالعمل مورد نظر از همان زمان به اجرا در خواهد آمد.

شرکت هواپیمایی «اونر ایر» بابک زنجانی مشتری پیدا کرد