مرسدس بنز یکی از شرکت هایی پرطرفدار و محبوب جهانی است. اصالت مرسدس بنز آلمانی می باشد. و مرسدس بنز به تازگی از خودرو جدید برقی خودش رونمایی کرده است.

مرسدس

مرسدس هنوز جزئیاتی را در مورد پکیج باتری‌های مرسدس ویژن EQXX اعلام نکرده است اما می‌دانیم که این پکیج کمتر از 100 کیلووات ساعت ظرفیت دارد. این پکیج 50 درصد حجم کمتری نسبت به بسته باتری مرسدس بنز EQS دارد و در مقایسه با آن 30 درصد سبک‌تر است. حداکثر ولتاژ سیستم 900 ولت است. باتری و فریمی که آن را حمل می کند حدود 1091 پوند (495 کیلوگرم) وزن دارد.

گران‌ترین مرسدس بنز ایران (عکس)

قدرت مرسدس بنز ویژن EQXX توسط پیشرانه برقی با 201 اسب‌بخار تامین می‌شود. بنابر ادعای شرکت آلمانی، سیستم انتقال قدرت این خودرو آن‌قدر کارآمد است که 95 درصد قدرت تولیدی به چرخ‌ها می‌رسند. یک پنل خورشیدی با 117 سلول روی سقف وجود دارد و خودرو از آن برای تامین انرژی بسیاری از سیستم‌های الکتریکی جانبی مانند دمنده سیستم HVAC، چراغ‌ها و سیستم اطلاعات سرگرمی استفاده می‌کند. یک باتری لیتیوم-آهن-فسفات جداگانه انرژی را ذخیره می کند. در شرایط ایده آل، این فناوری می تواند برد 15.53 مایلی (25 کیلومتری) را برای خودرو مهیا کند.

بررسی مرسدس بنز SL۵۰۰ و پاگودا

مرسدس بنز ویژن EQXX یک سدان جمع‌وجور است و ابعادی همانند مرسدس کلاس C‌ دارد. ضریب درگ 0.18 به این خودرو کمک می‌کند تا با حداقل مقاومت هوا روبرو باشد. مرسدس از فناوری های زیادی برای لغزنده ساختن سدان استفاده می‌کند. به عنوان مثال، ترکیبی از پرده‌های هوا در سپر جلو و روکش چرخ‌ها، جدایی آیرودینامیکی در آن گوشه را از بین می‌برد. لاستیک‌های با مقاومت غلتشی فوق‌العاده کم از همکاری با بریجستون تهیه شده‌اند. آنها دارای دیواره های جانبی بهینه شده از نظر آیرودینامیکی هستند که با روکش چرخ همسان شده است.

در داخل کابین یک صفحه نمایش بزرگ با اندازه 47.5 اینچ (120.6 سانتیمتر) دو ستون جانبی خودرو را به هم متصل می‌کند. این صفحه نمایش وضوح 8k دارد و یک سیستم ناوبری با گرافیک سه بعدی اجرا می کند که می تواند یک شهر را از نمای ماهواره ای تا ارتفاع 33 فوت (10 متر) به تصویر بکشد. کابین خودرو از مواد تجدیدپذیر و دوست‌دار محیط زیست ساخته شده است. کابین مدل مفهومی مرسدس شامل پارچه‌هایی است که از الیاف ابریشم مانند تهیه شده‌اند، چرم گیاهی که از قارچ به دست می‌آید، چرم غیرحیوانی تهیه شده از الیاف پودر شده کاکتوس، و فرش‌های بامبو دیگر مواد تشکیل دهنده کابین مرسدس ویژن EQXX هستند. مرسدس بنز هنوز جزئیاتی در مورد عرضه انبوه این خودرو اعلام نکرده است.

شفر: در آلمان هم هوادار داریم/ برای خرید مرسدس بنز باید پول بیشتری بدهید!

مرسدس