کولرگازی پرتابل گری

با گرم شدن هوا کم کم همه مردم به فکر راهی برای فرار از گرما و اثرات منفی آن می افتند. کولرهای آبی قدمت بیشتری در کشور ما دارند و هنوز هم در اکثر مناطق ایران از آنها استفاده می شود اما نسل جدید کولرهای گازی حرف های تازه ای برای گفتن داشته و هواخواهان زیادی هم پیدا کرده اند. کولر گازی پرتابل یکی از انواع کولرهای گازی است که قابلیت جابه جایی آن از مزیتهایش در مقایسه با بقیه کولرهای گازی به شمار می رود.

برندهای مختلفی از کولرگازی در ایران وجود دارد که هر کدام دارای قابلیتهای متفاوتی می باشند. اما انتخاب بین این برندها گاه ممکن است با سختی و سردرگمی همراه باشد. با ما همراه باشید تا یکی از برندهای معتبر کولرگازی را در این مقاله بیشتر بشناسید.

قابلیت های کولرگازی سیار

معمولا کولرهای گازی در مناطق مرطوب استفاده بیشتری خواهند داشت زیرا رطوبت زیاد در این مناطق اجازه نمی دهد که کولرهای آبی، رطوبت اضافه را به محیط تحمیل کنند. البته منکر این نمی شویم که به دلیل هوای مطلوبی که کولرهای گازی تولید می کنند در مناطق خشک و نیمه خشک هم از این وسیله استفاده می شود.  

             

۱

      

                                                 کولرگازی پرتابل

کولرگازی سیار یا همان پرتابل ابعاد و سایز کوچکتری نسبت به بقیه کولرگازی ها داشته و نصب چندان مشکلی هم ندارد.

کولرگازی پرتابل می تواند هم سیستم سرمایشی و هم گرمایشی را توام با هم داشته باشد. به دلیل توان کمتر این نوع از کولرگازی؛ برای مکانهایی با مساحت کمتر و خانه های کوچک از آنها استفاده می شود. یعنی این کولرگازی ها نمی توانند مساحت بیشتر از 30 متر را خنک کنند.

مزیت این کولرها این است که به راحتی قابل حمل و نقل هستند و به دیوار هم متصل نمی شوند. معمولا بعضی از این نوع کولرها چرخ هم دارند تا جابه جایی آنها راحت‌تر صورت بگیرد.

هنگام خرید این کولرها حتما به مساحت جایی که قرار است از این کولر استفاده شود دقت کنید تا مبادا هزینه اضافه کنید. هر کدام از انواع مدل های این نوع کولرگازی می تواند قدرت متفاوتی از مدل دیگر داشته باشد.

تفاوت کولرگازی پرتابل با اسپلیت‌

کولرگازی پرتابل یک تکه بوده و همه اجزای آن در یک واحد قرار گرفته است اما اسپلیت ها دو تکه هستند. یک تکه در داخل و واحد دوم در خارج از خانه و مکان مورد نظر نصب می شود.

مزایایی که یک کولرگازی پرتابل می تواند داشته باشد

. سبک بودن و قابل حمل و نقل بودن آن. مخصوصا برای آن دسته از افرادی که مستاجر هستند.

. نصب راحت بدون اینکه نیاز به نصاب داشته باشید.

. سرویس پیچیده و حساسی که نیاز به متخصص داشته باشد؛ نمی خواهد.

. مناسب برای محیط های کوچکی مانند مغازه ها و سوییت ها

. بسیاری از مدل های جدید دارای ریموت کنترل بوده و حتی با کمک تایمر می توانید زمان خاموش/روشن شدن کولر را هم تنظیم نمایید.

. صرفه جویی در هزینه و انرژی

. قابلیت خرید و تعویض قطعات به راحتی و بدون نگرانی

. وجود انواع فیلترها برای تعویض

۲

                                                                       کولرگازی پرتابل

. یک تکه بودن آن بدون اینکه نیاز به نصب واحد دیگر در خارج از اتاق باشد.

. می توان به عنوان منبع گرمایشی در فصول سرد هم از آنها استفاده کرد.

. سبب تخریب دیوارها نمی شود.

. نیاز به سیستم لوله کشی در ساختمان و لوله گذاری برای خروج قطرات آب در بیرون از خانه ندارد.

. ایجاد رطوبت مناسب و دمای مطلوب

کولرگازی پرتابل معایبی هم دارد؟

متاسفانه این کولرها سروصدای زیادی دارند. چون یک واحد و یک تکه می باشد؛ هوای گرمی که از فضا جمع‌آوری می شود را به بیرون نمی تواند خارج کند و ممکن است فضای اتاق کمی گرم شود. به همین دلیل باید از یک لوله پلاستیکی برای خروج هوای گرم جمع شده که در پنجره کار گذاشته شده است، استفاده کرد. (کولر باید نزدیک پنجره باشد)

محدودیت فضایی که میتواند خنک نماید شاید برای عده ای یک عیب به شمار آید در ضمن اینکه چون کمپرسور کم ظرفیت و کوچکی دارد توان خیلی زیادی هم از آنها نمی توان توقع داشت.

کولر پرتابل گری

یکی از برندهای خوب در تولید کولرهای گازی پرتابل؛ برند گری است. این برند اصالتی آمریکایی دارد اما مونتاژ قطعات آن در چین صورت می گیرد. کولرهای پرتابلی که گری تولید کرده است؛ علاوه بر طراحی زیبا و مدرنی که دارند، دارای کمپرسور اینورتر بوده که مصرف انرژی برق را بسیار کاهش می دهد.

اندازه کولرهای گری ایده ال است و فضای زیادی را اشغال نمی کند و البته می تواند خود به عنوان دکوراسیونی زیبا در اتاق مورد استفاده قرار بگیرد.

برند گری از برندهای معتبر جهانی بوده و طرفداران زیادی در دنیا دارد. سطح انرژی مصرفی کولر پرتابل گری +++A بوده و به همین دلیل خیال شما بابت اینکه هزینه برق شما افزایش پیدا نمی کند، راحت!

از نظر قیمت خرید هم کولرهای پرتابل مسلما قیمت های مناسب‌تری نسبت به اسپلیت ها دارند. در نظر داشته باشد که تمام کولرهای با نام گری در ایران مونتاژ چین است و فریب کسانی را که مدعی اصل بودن آنها هستند را نخورید و هزینه های گزاف بابت این دروغ نپردازید.

  اگر می خواهید خرید موفقی داشته باشد بهتر است حتما سری به سایت   greeeiranian.com بزنید. فروشگاه  

(گری ایرانیان) می تواند با انواع مدل های خاص و مدرن تولید کمپانی گری شما را در رسیدن به بهترین انتخاب یاری کند.

کارکرد کولرهای گازی چگونه است؟

داخل کولرگازی های پرتابل دو موتور وجود دارد که یکی از آنها هوای خنک را از بالا منتقل می کند و دیگری از پایین هوای گرم محیط را که جمع آوری شده است را خارج می کند. برای همین بهتر است که کولرگازی خود را در نزدیکی پنجره که هوای گرم به بیرون هدایت شود، قرار دهید.

عملکرد همه کولرهای گازی بر مبنای عمل تبرید است. کولرهای پرتابل گازی هم به همین شکل عمل می‌کنند.

۳         

                                                                       کولرگازی پرتابل

. فن کولر هوای گرم اتاق را وارد کولر می کند.

. این هوا از کویل های کندانسور عبور کرده و رطوبت خود را از دست می دهد.

. هوای گرم از روی کویل های کندانسور عبور می کند و حرارت خود را به ماده مبرد داخل کویل ها می دهد.

. هوا به اواپراتور رسیده و گرمای هوا ماده مبرد را تبخیر می کند.

. مایع به گاز تبدیل می شود. این هوا نه گرما دارد و نه طوبت

. هوای خنک از طریق فن وارد اتاق می شود.

. رطوبت جمع شده به شکل قطره های آب باید به بیرون تخلیه شود. (استفاده از لوله پلاستیکی و پنجره )

. گاز مبرد از اواپراتور وارد کمپرسور شده و فشرده می شود و مایع به کندانسور وارد می شود.

. فن هوای گرم را وارد کولر می کند و چرخه تکرار می شود.