من و خانواده ام بعد از مدت بسیار طولانی برای سفر به مشهد و زیارت امام رضا در تعطیلات تابستان برنامه ای چیده بودیم و برای اوایل مرداد ماه بلیط هواپیما و هتل را رزرو کرده بودیم. سفر به مشهد حال و هوای خاص خودش را دارد؛ اینبار تصمیم گرفته بودیم تا با هواپیما سفر کنیم، چرا که اینگونه مدت زمان کمتری در مسیر بودیم و می توانستیم زمان بیشتری را برای زیارت و گشت و گذار اختصاص دهیم. صبح حرکت کردیم و نزدیک ساعت11 به مشهد رسیدیم و از فرودگاه مستقیم به هتلی که در نزدیکی حرم رزرو کرده بودیم، رفتیم. بعد از یک استراحت کوتاه برای زیارت به سمت حرم امام رضا(ع) حرکت کردیم.

0

شروع انشا در مورد سفر به مشهد؛روز اول سفر: زیارت حرم

صحن حرم مطهر مثل همیشه شلوغ و مملو از جمعیت بود؛ زائرانی که از شهرهای مختلف با یک دنیا عشق برای زیارت آمده بودند. ما نیز بعد از گذشت از بازرسی به جمعیت پیوستیم و وارد حرم شدیم، بعد از مدت ها بود که ضریح را می دیدم، به نظر من نورانی تر از آن چیزی آمد که در واقعیت می دیدم، با دیدن آن صحنه دلم پر کشید، با ذکر و سلام به سمت ضریح حرکت کردم و دستانم را به میله های آن گره زدم، در اولین دیدار تا می توانستم با امامم حرف زدم. هنگام برگشت، دلم خالی از هر غم و بغض بود، احساس به خصوصی داشتم، حسی که تمام اعضای خانواده ام در آن با من همراه و شریک بودند. آن روز تا ساعت ها در حرم ماندیم و بعد از نماز مغرب برای استراحت به هتل برگشتیم.

بیشتربخوانید: وسایل لازم برای سفر به مشهد با قطار

روز دوم سفر: گردش در شهر (بازدید از فردوسی)

در دومین روز از سفر پیش از ظهر قصد رفتن به آرامگاه فردوسی را داشتیم، آرامگاه فردوسی در توس بود که کمی با مشهد فاصله داشت، از هتل تا آن جا نزدیک به 1ساعت در مسیر بودیم، آرامگاه در باغ بزرگ و زیبایی قرار داشت و این اولین باری بود که ما به آنجا می رفتیم. زیبایی باغ و مجسمه باشکوه فردوسی نظر هر بیننده ای را به خود جذب می کرد. در کنار فردوسی آرامگاه مهدی اخوان ثالت دیگر شاعر خراسانی نیز در آن جا قرار داشت، بازدید از این مکان به همراه خواندن شعرهای این دو شاعر بزرگ خالی از لطف نبود و تجربه ای خاطره انگیز در سفر را برایمان رقم زد. بعد از گشت و گذار با خستگی زیاد، اما قلبی آسوده به سمت هتل برگشتیم تا بعد از یک استراحت کوتاه، برای زیارت به حرم امام رضا برویم. دومین روز از سفر نیز اینگونه گذشت..

1

روز آخر: رستوران گردی و خداحافظی با بارگاه امام هشتم

از آنجائی که برنامه سفرمان کوتاه بود، نمی توانستیم بیشتر از 3 روز در مشهد بمانیم. اما در همین مدت کوتاه هم توانستیم به جاهای دیدنی مشهد سر بزنیم و یک دل سیر با آقا امام رضا درد و دل کنیم. من و خانواده ام تصمیم گرفتیم تا آخرین روز سفر را با رفتن به رستوران هایی معروف طرقبه و بازدید از منطقه ییلاقی آن سفر متفاوت تری را تجربه کنیم. صبح زود به سمت ییلاقات حرکت کردیم، ناهار را همانجا خوردیم و در راه برگشت نیز به چالیدره رفتیم. روز هیجان انگیزی بود و حسابی لذت بردیم؛ اما باتوجه به اینکه آخرین روز اقامتمان بود و فردا صبح زود باید حرکت می کردیم، باید برای خداحافظی به حرم می رفتیم، بنابراین برای یک استراحت نه چندان کوتاه به هتل رفتیم و با انرژی مضاعف برای اخرین بار در سفر به دیدن امام رضا رفتیم، تا نزدیک های صبح همانجا ماندیم. نزدیک های ساعت 4 صبح برای تحویل اتاق به هتل رفتیم و بعد از آن به فرودگاه رفتیم تا به پروازمان که ساعت 9 صبح بود برسیم. سفر خاطره انگیزی بود و من سعی بر این داشتم تا با نوشتن انشا در مورد سفر به مشهد این روزها را ثبت کنم.

بیشتر بخوانید: بالاترین تنوع قیمتی در تورهای مشهد رسپینا

جمع بندی:

مشهد، شهری بسیار بزرگ و پر از دیدنی هایی است که می تواند خاطرات خوبی را برایتان به ارمغان آورد، وجود حرم امام رضا(ع) نیز که همچون مرواریدی گرانبها در این شهر قرار دارد، بر ارزش آن می افزاید. البته بسیاری از افرادی که به مشهد سفر می کنند، هدف اصلی آن ها تنها زیارت است، اما با توجه به تجربه ای که از سفر به این شهر داشته ام به شما نیز توصیه می کنم، در کنار زیارت از جاذبه های گردشگری و تفریحی پایتخت معنوی ایران نیز دیدن کنید. تا به حال به مشهد سفر کرده اید؟ بهترین تجربه تان در این سفر چه بوده است؟ پیشنهاد می کنم حتما اولین تجربه سفر خود را در قالب انشا در مورد سفر به مشهد بنویسید، تا سال ها بعد با خواندن آن دوباره لذت روزهای سفر را حس کنید.