استفاده از ابزارهای تکنولوژی در کسب ‌و ‌کار به شما این امکام را می‌دهند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید و تجارت خود را رشد و توسعه دهید. دو چیزی که همه صاحبان کسب‌و‌کارها می‌خواهند به مقدار زیادی داشته باشند؛ پول و زمان است و ابزارهای فناوری کسب و کار می توانند به شما کمک کنند تا کار خود را با کارایی بیشتر و با هزینه کمتر انجام دهید. در این نوشتار 7 ابزار تکنولوژی برای کسب و کار شما را معرفی کرده‌ایم که باید درباره آن‌ها بدانید:

  1. ابزارهای مدیریت وظیفه

ابزارهای مدیریت وظیفه راهی آسان و مقرون به صرفه برای صاحبان مشاغل به منظور صرفه‌جویی در وقت و هزینه است. هر ابزاری که به شما امکان می‌دهد، یک کار را به جای دستی به صورت دیجیتالی بررسی کنید، مزیت بزرگی برای صاحبان مشاغلی است که می‌خواهند در برقراری ارتباط و پیگیری کار خود و کارمندان خود صرفه‌جویی کنند.

با استفاده از این برنامه‌ها، مدیران می‌توانند به صورت کارآمدتری تیم خود را همراهی کنند و وظایف مربوطه را انجام دهند. دلیل اهمیت استفاده از این ابزارها، اطلاع کامل از وظایف انجام شده و افزایش کارآمدی اعضای تیم است.

ابزارهای مدیریت وظایف آنلاین مانند ترلو می‌تواند به شما کمک کند تا پیشرفت پروژه‌های خود را ارزیابی و یادآوری‌ها و به‌روزرسانی‌های خودکار را تنظیم کنید تا مجبور نشوید وقت خود را صرف بررسی یک به یک وظایف کنید. همچنین می‌توان از ترلو به عنوان یک ابزار مشترک برای همه اعضا تیم استفاده کرد و همه بدانند چه کارهایی انجام شده است، چه کارهایی در اولویت است و هر فردی چه کاری را باید به انجام برساند.

  1. اتوماسیون بازاریابی

امروزه بسیاری از کارهای روزمره می‌توانند خودکار شوند تا صاحبان مشاغل بتوانند بیشتر روی کارهای مغزی تمرکز کنند. سیستم‌های بازاریابی اتوماسیون به شما کمک می‌کنند تا برخی از فرآیند‌های بازاریابی، مثل ارسال ایمیل به مخاطبان را به راحتی و به صورت خودکار انجام دهید. همچنین این نرم‌افزار با تجزیه و تحلیل عملکرد سرنخ‌های وارد شده در وبسایت شما، گزارشی را در اختیارتان قرار می‌دهد که مراحل جذب و هدایت آن‌ها به سمت فروش تسریع شود.

 

  1. ابزارهای برنامه‌ریزی شبکه‌های اجتماعی

صاحبان مشاغل از اهمیت استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان و مشتریان احتمالی خود اطلاع دارند؛ ولی استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی هم می‌تواند باعث اتلاف زمان شود. قطعا شما هم با این مساله روبه‌رو شده‌اید که به قصد سر زدن یک دقیقه‌ای وارد یک رسانه اجتماعی شوید؛ ولی 1 ساعت بعد از آن خارج شوید!

ابزارهای برنامه‌ریزی شبکه‌های اجتماعی مانندBuffer  و HootSuite به شما امکان می‌دهند بدون اتلاف  زمان و یا فراموشی و حواس‌پرتی، پست‌ها را در تاریخ و زمان مورد نظر و بدون ورود به آن رسانه اجتماعی، برنامه ریزی کنید. 

  1. برنامه‌ریزی جلسات

برنامه‌ریزی و هماهنگی کارها برای جلسات و قرار ملاقات‌ها، اغلب کار راحتی نیست و به‌همین‌دلیل در اختیار داشتن ابزارهای برنامه‌ریزی جلسات می‌تواند کمک بزرگی باشد تا ملاقات‌های‌تان را به خوبی برگزار کنید. ابزارهای برنامه‌ریزی مانندCalendly  و Calendar می‌توانند به صورت خودکار روند تنظیم جلسات را برنامه‌ریزی کنند.

  1. اخذ امضای الکترونیکی

در صورت نیاز به امضای الکترونیکی در قراردادها و توافق نامه‌ها، DocuSign می‌تواند به شما کمک کند تا سند خود را بارگذاری و امضا، آدرس ایمیل را اضافه و آن را ارسال کنید. این ابزار حتی به شما مدت موعد مقرر برای امضا را یادآوری می‌کند.

  1. یافتن مشتری‌های جدید و حفظ مشتری‌های گذشته

هم برای به دست آوردن مشتری جدید و هم حفظ مشتریان قدیمی نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری، منبع ارزشمندی است که به شما کمک می‌کند مشتریان احتمالی، بالقوه و کنونی و گذشته خود را از اولین تعامل و از طریق کانال‌های بازاریابی و فروش خود پیگیری کنید.

استفاده مداوم از CRM همچنین به شما کمک می‌کند تا به جای حدس زدن، بر اساس داده‌های واقعی تصمیم‌گیری کنید.می‌توانید ببینید که در یک دوره زمانی خاص چه تعداد مشتری جدید اضافه کرده‌اید و مخاطبین را با استفاده از نقاط  تماس خاص مثلا منطقه یا نوع کالایی که خریداری کرده‌اند، مشاهده کنید.

  1. جمع‌آوری و به اشتراک‌گذاری اسناد

در صورت نیاز به همکاری با دیگران، سیستم‌های اشتراک فایل مانند Google Drive و Dropbox ضروری است. این ابزارهای دیجیتالی به شما این اطمینان را می‌دهند که همه روی نسخه یکسانی از یک سند کار می‌کنند. همچنین از داشتن چندین نسخه از یک سند جلوگیری می‌کنید.

  1. ابزارهای مدیریت فرایندهای کسب و کار

هدف این ابزارها بهبود عملکرد سازمان است و یک رویکرد یک‌پارچه برای مدیریت و بهینه‌سازی فرآیندهای کسب و کار دارند. یکی از این ابزارهاBPMS  است که نرم‌افزاری برای اتوماتیک کردن و مکانیزاسیون فرآیند های سازمان و مجهز به طراحی، مدل‌سازی، پیاده‌سازی، و ارزیابی جریان‌های کاری است. (BPMS چیست)

بگذارید رشد اتفاق بیفتد

امروزه تکنولوژی بهترین دوست صاحبین کسب و کارها است و به شما کمک می‌کند تا موثرتر کار کنید، مشتریان بیشتری پیدا کرده و هنگام انجام کار در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. ابزارهای تکنولوژی زیادی وجود دارد که به شما کمک می‎کند کسب‌‌و‌کار خود را رونق دهید. وقتی دانستید که به چه چیزی می‌خواهید برسید، یعنی به درستی هدفگذاری کردید، وقت بگذارید و درباره بهترین گزینه‌ها برای کسب‌و‌کار خود تحقیق کنید.

همه این ابزارها به صرفه‌جویی در وقت شما کمک می‌کنند تا بتوانید کارهای بیشتری را در یک روز انجام دهید. همچنین ممکن است نیاز شما به افراد بیشتر و در نتیجه هزینه‌های سربار شما را کاهش دهند و این بدان معنی است که شما وقت و پول لازم برای رشد را دارید.

منبع: https://www.payamgostar.com/blog/bpms/