به گزارش برتر مهاجر: عزیزانی که بی صبرانه منتظر ثبت نام لاتاری 2023 هستند تا پایان این نوشته را دنبال کنند. زمان ثبت نام لاتاری 2023 دقیقاً مشخص نیست، به طور کلی هر ساله ثبت نام لاتاری اواسط مهر ماه بوده؛ به طور مثال زمان ثبت نام لاتاری 2022 در روز 7 اکتبر 2020 یا همان 16 مهر 99 بود. زمان دقیق ثبت نام لاتاری 2023 در ابتدای اکتبر مشخص می شود. مجموعه برتر مهاجر یک مؤسسه اختصاصی برای ثبت نام لاتاری است که افراد می توانند ثبت نام لاتاری خود توسط این مجموعه انجام دهند و از صحت ثبت نامشان مطمئن باشند.

اگر می خواهید به تازگی ثبت نام کنید یا سال های قبل ثبت نام کردید اما برنده نشدید، این مقاله برای شما اطلاعات مفید خواهد داشت. (آپدیت 2021)

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

لاتاری یک برنامه مهاجرتی است که توسط وزارت امور خارجه آمریکا برگزار می شود. لاتاری گرین کارت آمریکا قرعه کشی است که برندگان آن می توانند با کمترین دردسر، زمان و پول به آمریکا مهاجرت کنند. یادتان باشد فقط و فقط آمریکا لاتاری دارد و هیچ کشوری این برنامه را برگزار نمی کند، پس مراقب تبلیغات لاتاری کشور های دیگر مثل کانادا باشید.

چطور ثبت نام لاتاری 2023 را انجام دهیم؟

23

برای ثبت نام لاتاری 2023 مجموعه برترمهاجر سامانه‌ای طراحی کرده تا افراد بتوانند در کمترین زمان به سادگی ثبت نام لاتاری خود را انجام دهند. بعد از اینکه اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام لاتاری برترمهاجر ثبت کردید، کارشناسان اطلاعات شما را بررسی می کنند و در صورت وجود مشکل با شما در ارتباط خواهند بود که پس از رفع ایرادات، ثبت نام شما در سایت وزارت امور خارجه آمریکا نهایی می کنند. برای دسترسی به این سامانه می توانید در گوگل عبارت "ثبت نام لاتاری برترمهاجر" سرچ کنید سپس با کلیک روی نتیجه اول می توانید به این سامانه دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید از آدرس زیر برای ورود به این سامانه استفاده کنید.

https://bartarmohajer.com/register

گرین کارت چیه؟

افراد خوش شانسی که در لاتاری 2023 برنده شوند و اقدامات بعد از آن را انجام دهند برایشان گرین کارت صادر می شود. گرین کارت آمریکا، کارت شناسایی اتباع خارجی در آمریکا است. علت نام گذاری این کارت، سبز بودن آن است؛ البته به تازگی شکل ظاهری این کارت تغییر کرده و دیگر رنگ سبز در آن مشاهده نمی شود ولی همچنان این کارت به گرین کارت معروف است.

گرین کارت چه مزایایی دارد؟

دوستانی که موفق به دریافت این کارت شود می توانند همانند تمامی شهروندان آمریکایی زندگی، تحصیل، کار و ازدواج کنند. تنها محدودیتی این کارت، نداشتن حق رأی در انتخابات آمریکا و استخدام در بعضی از مشاغل حساس دولتی است. بعضی از افراد بر این باورند که با برنده شدن در لاتاری به آن ها خانه، ماشین و پول داده می شود، در صورتی که این‌طور نیست و عزیزانی که برنده و موفق به دریافت گرین کارت شدند تنها آزادی حرکت در زندگی، تحصیل و کار دارند.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری 2023 چیست؟

24

شرایط به‌خصوصی برای ثبت نام لاتاری وجود ندارد اما بهتر است حداقل دیپلم 12 ساله داشته باشید. همچنین افراد زیر 18 سال نمی توانند به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنند، این افراد می توانند زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام خود انجام دهند. افرادی که بیش از 21 سال سن دارند، نمی توانند زیر مجموعه پدر و مادرشان باشند. مدارک و اطلاعاتی که برای ثبت نام داشته باشید به شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر (برای ثبت نام کننده اصلی)
  • اطلاعات هویتی
  • اطلاعات تماس
  • اطلاعات محل سکونت

افرادی که دیپلم 12 ساله ندارند چیکار کنند؟

یک سری از عزیزان دیپلم 11 ساله دارند که این موضوع برایشان در ثبت نام لاتاری 2023 مشکل ساز می شود. سه راهکار برای این دوستان وجود دارد که با توجه شرایط خود می توانند این مشکل را رفع کنند.

راهکار اول: مراجعه به آموزش و پرورش منطقه خود و ارائه درخواست برای تبدیل دیپلم 11 ساله به 12 ساله

راهکار دوم: ادامه تحصیل در رشته خود و گرفتن فوق دیپلم

راهکار سوم: داشتن 2 سال سابقه کاری در پنج سال اخیر؛ توجه کنید که سابقه کاری شما باید مورد قبول آمریکا باشد. برای فهمیدن اینکه آیا شغل شما مورد قبول هست یا نه، می توانید به سایت onetonline مراجعه کرده و شغل خود را جستجو کنید؛ در صورتی که امتیاز شغل شما بیش از 7 بود، شغل تان مورد قبول است و شما می توانید از طریق سابقه کاری اقدام کنید.

چطور شانس خود را در لاتاری دو یا سه برابر کنیم؟

قبل از پاسخ به این سؤال خیلی به این نکته توجه کنید که چند بار ثبت نام کردن نه تنها شانس فرد را افزایش نمی دهد بلکه از دوره قرعه کشی نیز حذف خواهد شد. خب! اما راهی وجود دارد که می توانید شانس خود را افزایش دهید.

عزیزانی که متأهل هستند می توانند شانس خود دو برابر کنند؛ برای دو برابر کردن شانس برنده شدن در لاتاری 2023 می توانید یک بار خود به عنوان فرد اصلی و همسرتان زیر مجموعه و یک بار همسر به عنوان فرد اصلی و خودتان زیر مجموعه می شوید.

دوستان مجردی که سن آن بین 18 تا 21 سال است می توانند شانس خود را سه برابر کنند؛ برای سه برابر کردن شانس علاوه بر اینکه به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرتان ثبت نام می کنید، یک با نیز به صورت مستقل هم ثبت نام خواهید کرد. در این صورت دو شانس از سمت والدین خود دارید و یک شانس هم از سمت خودتان که مجموعا سه شانس می شود.

نکته پایانی

همانطور که در ابتدای این مقاله متوجه شدید ثبت نام لاتاری 2023 در اواسط مهر ماه سال 1400 است اما ممکن است که در آن تاریخ به هر دلیلی فراموش کنید که ثبت نام خود را انجام دهید. سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر این امکان را برای شما به وجود آورده که شما می توانید همین الان ثبت نام خود انجام داده تا در زمان ثبت نام کارشناسان اطلاعات شما را بررسی و ثبت نام لاتاری 2023 شما را نهایی کنند.