اینورتر ABB انواع مختلفی دارد که یکی از مدل های آن، اینورتر ABB مدل ACS580-01 می باشد. این نوع اینورتر ABB در فن های تهویه مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از یک کنترل کننده استاندارد و پیش فرض های مناسب برای فن ها برخوردار است که باعث می شود تا بتوان به راحتی فن ها را راه اندازی کرد. این نوع اینورتر ABB دارای کنترل پنل گرافیکی می باشد که همراه با راهنمای چند زبانه است. این درایو از فیلتری برخوردار است که باعث می شود تا هارمونیک های زوج و فرد از بین بروند، زیرا این هارمونیک ها باعث کاهش طول عمر موتور می شوند و همچنین لغزش ایجاد می کنند.

این نوع اینورتر ABB از یک تایمر داخلی روزانه- هفتگی برخوردار می باشد. توسط PTC و یا PT100 از موتور آن محافظت می شود. همچنین از Mod bus و BAC net داخلی نیز برخوردار است. نوع دیگر آن، اینورتر ABB مدل ACS580 می باشد که در صنایع آبیاری، ایستگاه پمپاژ و سدها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول می تواند به طور هم زمان از هشت پمپ استفاده کند. همچنین می تواند بر روی پمپ های موازی نصب شود. از یک تایمر زمان بندی هفتگی و روزانه برخوردار است.

اینورتر ABB مدل ACS580-01 از چه ویژگی هایی برخوردار می باشد؟

این نوع اینورتر ABB، مصرف انرژی را کاهش می دهد. این قابلیت را دارد که بتواند به طور خودکار، پمپ ها را تمیز کند. از کاویتاسیون پمپ ها جلوگیری می کند. تنش را هنگام راه اندازی روی پمپ ها کاهش می دهد. همچنین می تواند برحسب وضعیت محیط، سرعت موتور را تغییر دهد. به طور کامل از پمپ ها محافظت می کند. اطلاعاتی درباره مصرف انرژی و صرفه جویی در آن را ارائه می دهد. این نوع اینورتر ABB دارای حالتی برای کنترل سطح و محاسبه شار می باشد. همچنین از حالتی برای تمیز کردن موتور نیز برخوردار است. این محصول در تصفیه خانه ها، چاه های آب، پمپ ها، ایستگاه پمپاژ و سدها مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت اینورتر ABB برحسب نوع و عملکرد آن متفاوت می باشد. قیمت اینورتر ABB  به دلیل وجود نوسان در بازار فعلی ثابت نمی باشد.

درایو ACS580

نمونه ای از اینورتر ABB مدل ACS580-01

انواع سافت استارترهای ABB و خصوصیات آن

سافت استارتر های ABB برحسب طراحی و کاربرد آنها دارای انواع مختلفی می باشند. هر یک از سافت استارتر های ABB با روش های مختلفی راه اندازی انجام می دهند. آنها همچنین در میزان محافظت از موتور نیز با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال، یک سافت استارتر ABB پیشرفته این قابلیت را دارد که بتواند به طور کامل از موتور ABB در برابر هر گونه خطایی محافظت کند. سافت استارتر ABB همچنین می تواند فاز را نیز کنترل کند. عملکرد سافت استارتر ABB به این صورت است که ابتدا به یک برق سه فاز متصل می شود. کاربرد ساده تر آن به این صورت است که موتور ABB توسط پانلی که روی دستگاه وجود دارد شروع به کار می کند. چرخش این موتور برحسب تنظیماتی است که از قبل انجام شده است و در یک زمان معین به دور نامی خود می رسد. این محصول همچنین برحسب مدل آن می تواند عملکرد کنتاکتور ABB ورودی موتور را نیز انجام دهد. کاتالوگ سافت استارتر ABB

سافت استارتر ABB به دو نوع پایه ای و پیشرفته تقسیم می شود. در نوع پایه ای یا بیسیک، یک کنتاکتور بای پاس به صورت موازی با سافت استارتر ABB قرار می گیرد که بعد از اینکه موتور کنتاکتور راه اندازی شد، سافت استارتر ABB را از مدار خارج می کند. نوع پیشرفته و مجهز آن، نیازی به کنتاکتور بای پس خارجی نیست. به عنوان مثال، سافت استارترهای ABB مدل Csxi دارای کنتاکتور بای پس می باشند، اما مدل های IMS2 همیشه در مسیر هستند اما می توان کنتاکتور بای پس را همراه با حفاظت کامل موتور در آن قرار داد.

مفهوم بای پس این است که آن را از مدار خارج کنید و با استفاده از راه دیگری، برق موتور را تامین کنید. در مفاهیم دیگر، یک کنتاکتور به طور موازی با سافت استارتر ABB نصب می شود و بعد از اینکه موتور ABB راه اندازی شد، کنتاکتور ABB به وسیله سافت استارت تغذیه می شود که باعث می شود تا کنتاکت های آن وصل شود و برق به صورت مستقیم در موتور ABB جریان پیدا کند. جریان از مسیری که خارج از سافت استارت می باشد به موتور ABB وصل می شود. سافت استارتر ABB می تواند از موتور ABB در برابر جریان اضافه محافظت کند. اما یک مدار ابتدایی سافت استارت نمی تواند این کار را انجام دهد. اما یک سافت استارت پیشرفته و مجهز به راحتی قادر به انجام این کار می باشد.  قیمت سافت استارتر ABB

شرکت ایتوک صنعت، نماینده رسمی درایو و سافت استارتر ABB در ایران می باشد که خدمات مفیدی را به مشتریان خود ارائه می دهد. از جمله این خدمات تامین تمام قطعات یدکی، نصب و راه اندازی، مشاوره قبل از انتخاب محصول، آموزش، خدمات پشتیبانی در مناطق دور و... می باشند. سابقه این شرکت بیشتر از دو دهه می باشد.

نمونه سافت استارتر ABB

نمونه ای از سافت استارتر ABB