در زیر به مقایسه دستکش یکبار مصرف پلاستیکی سینا و دستکش جراحی پرداخته ایم. دستکش های یکبار مصرف در مدل ها و جنس های متفاوتی تولد و به بازار عرضه می شود.

مقایسه دستکش جراحی با یکبار مصرف

دستکش های یکبار مصرف در مدل ها و جنس های متفاوتی تولد و به بازار عرضه می شود.

امروزه نیز با شیوع بیماری کرونا و ویروس کووید نوزده بازار این دستکش ها نیز داغ شده است و چون این بیماری دارای علاجی نیست و واکسن آن نیز هنوز کشف نشده است هر شخصی در تلاش است تا با استفاده ی صحیح از دستکش های یکبار مصرف ریسک ابتلا به بیماری و یا انتقال ویروس را به حداقل برساند.

یکی از انواع دستکش های یکبار مصرف دستکش هایی هستند که به دستکش های جراحی موسوم اند.

v2

 

همان گونه که از اسم این دستکش های یکبار مصرف بر می آید عمده ی استفاده ی آن ها در حوزه ی جراحی می باشد و این دستکش ها نقش مهمی را در انجام عمل جراحی و استرلیزه ماندن محیط بر عهده دارند. این دستکش ها نقش مهمی در جلوگیری از منتقل شدن آلودگی ها و میکروب و غیره حین جراحی بر عهده دارند.

مواد اولیه ی سازنده ی این نوع از دستکش ها عموما درشت مولکول های گوناگونی (پلیمر) همچون نیتریل، نیپرین، لاتکس طبیعی و غیره هستند. در خور توجه ترین فاکتوری که دستکش های جراحی در مقایسه با سایر دستکش های یکبار مصرف دارا هستند را می توان استریل بودن آن ها قلمداد کرد.

این دستکش ها به کمک گاز اتیلن اکساید EO و پرتوهای گاما ساخته می شود و به همین علت هم هست که برای موارد خاصی که برای استفاده از آن ها پیش بینی شده اند مورد استفاده قرار می گیرند.

دستکش یکبار مصرف نایلونی اج دار جهت مصارف بیمارستانی، آزمایشگاهی ، بهداشتی و… تولید شرکت تولیدی سینا پلاستیک

v3

تولید دستکش یکبار مصرف پلاستیکی و دستکش جراحی

این دستکش ها در سه نمونه ی دارای پودر، فاقد پودر و کم پودر ساخته می شوند. لزوم استفاده از پودر درون این دستکش ها برای سهولت در به دست کردن آن ها است و البته که نمونه های بدون پودر دارای طرفداران بیشتری است چرا که کمترین میزان آلرژی پوستی را از خود نشان می دهد.

این دستکش ها دارای ویژگی های مختلفی به شرح زیر هستند:

ساق این دستکش ها به نسبت بقیه بلندتر هستند و این امر برای محافظت بیشتر و پوشانندگی بهتر موضع هستند. همچنین مواد اولیه ی به کار رفته در آنها از نوع بسیار خوب هستند. علاوه بر این در سایزهای مختلفی مانند هفت، هفت و نیم، هشت و هشت و نیم وجود دارند. در دست بسیار منعطف و راحت هستند و برای در دست گرفتن ابزارهای جراحی مشکلی به وجود نمی آورند.

v4

حفظ بهداشت همیشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و انسان همواره در همین جهت زندگی کرده است. استفاده از دستکش یکی از روش های رعایت بهداشت است.

دستکش ها در مدل های گوناگونی عرضه می شوند که هریک دارای کاربرد خاص خود هستند. در ادامه به معرفی دستکش یکبار مصرف پلاستیکی می پردازیم.

معرفی دستکش یکبار مصرف پلاستیکی

دستکش یکبار مصرف پلاستیکی یکی از پر مصرف ترین مدل های دستکش ها در همه ی امور اعم از مصارف خانگی، پزشکی، غذایی و غیره هستند. یکی از مهم ترین مزیت های این دستکش ها برخلاف دستکش های لاتکس فاقد پودر بودن آن ها است که سبب می شود مشکلات آلرژیک در شخص اتفاق نیفتد. از نظر اقتصادی نیز این دستکش ها بسیار ارزان بوده و در مقایسه با هم قطاران خود از جمله دستکش های لاتکس، جراحی و غیره به شدت از نظر اقتصادی به صرفه هستند. همچنین هنگام به دست کردن این دستکش ها متحمل اذیت خاصی نمی شوید و به راحتی می توانید آن ها را بپوشید.

ویژگی دستکش یکبار مصرف پلاستیکی

دستکش یکبار مصرف پلاستیکی شفاف هستند و کمک می کنند تا اگر آلودگی ای روی دستکش قرار داشته باشد به راحتی دیده شود. این دستکش ها بسیار مقاوم هستند و دست را به خوبی در برابر آلودگی ها حفاظت می کند.

دستکش های یکبار مصرف پلاستیکی در مدل های مختلف و با ضخامت های گوناگونی در بازار موجود هستند و از نازک تا ضخیم وجود دارند.

دستکش های یکبار مصرف پلاستیکی دارای ویژگی هایی هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 

اولین نکته ی مهم در مورد این دستکش ها که سبب استفاده همه گیر آن ها شده است چیزی نیست جز قیمت مناسب. قطعا یکی از فاکتورهای مهم برای خرید هر محصول قیمت آن است و دستکش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

v5

 علاوه بر این دستکش های یکبار مصرف پلاستیکی دارای ضخامت های مختلف هستند که دست کاربر را برای انتخاب باز می گذارند. یکی از نقاط مثبت این دستکش ها آلرژی زا نبودن آن ها است.

بسیاری از افراد نسبت به پلاستیک و یا پودرهای درون دستکش های لاتکس واکنش های آلرژیک نشان می دهند اما این دستکش های یکبار مصرف این مشکل را ندارند و به همین علت به انتخاب اول بسیاری از افراد تبدیل شده اند.

این دستکش ها همان گونه که از اسم آن ها بر می آید یکبار مصرف بوده و نباید از آنها به کرات استفاده کرد. همچنین دستکش های یکبار مصرف پلاستیکی غیر استریل نیز هستند به این مفهوم که نمی توان آن ها را با مواد ضدعفونی کننده اعم از الکل و غیره پاک کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد.

سعی کنید همیشه دستکش های یکبار مصرف را در بسته بندی مخصوص خود نگهداری کنید و فقط هنگامی که به آنها احتیاج دارید از بسته خارج کنید. دستکش های یکبار مصرف پلاستیکی سینا پلاستیک در بسته بندی های حرفه ای ارائه شده و بهداشت را به شما هدیه می دهند.

شرکت سینا پلاستیک ا( https://sinaplastic.ir )  تولید کننده دستکش یکبار مصرف پلاستیکی است که می تواند سلامتی را به شما هدیه دهد.