بدون تردید از جمله مهم ترین وسایل و تجهیزاتی که درون ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، شیرآلات هستند. قیمت شیرظرفشویی و طراحی های مختلف آن ها، در کنار کاسه روشویی و کابینت های طراحی شده، همگی انتخاب را برای داشتن یک سرویس بهداشتی زیبا، سخت می کنند. در میان شیرآلات و سرویس های بهداشتی، روشویی نقش بسیار مهمی را در بهداشت و پاکیزگی این محیط بازی می کنند. همان طور که می دانید، انواع مختلفی از روشویی وجود دارد که این روزها روشویی کابینتی بیش از سایر انواع روشویی ها، جذابیت و محبوبیت پیدا کرده است. اما آیا می دانید که چرا روشویی کابینتی بهترین گزینه است؟ در این مطلب با ما همراه باشید.

w1

چرا روشویی کابینتی؟

همان طور که می دانید، پیشتر از روشویی های بدون کابینت و پایه دار استفاده می کردند. اما با به وجود آمدن طراحی های مختلف و کوچک شدن سرویس های بهداشتی، نیاز به روشویی کابینتی بیشتر شد. به همین دلیل این روزها شاهد طرح های مختلفی از این نوع روشویی با قیمت های مختلف هستیم.

این روزها می توانیم ردپای این نوع روشویی را در هتل ها، بیمارستان ها و البته خانه ها و آپارتمان ها ببینم؛ چرا که هم کاربرد بهتری دارند و هم می توانند فضای سرویس های بهداشتی را زیباتر نمایند.

اکثر افراد دوست دارند که سرویس بهداشتی تمیز، شیک و مرتبی داشته باشند و بتوانند وسایل مورد نیاز بهداشتی خود را در این فضا بدون آلودگی جا دهند.

درست است که سرویس های بهداشتی محیطی را برای رشد انواع باکتری ها فراهم می سازند، اما اگر فضا به درستی طراحی شود، می توان وسایل را در محیطی تمیز و به دور از آلودگی نگه داری کرد. خوشبختانه روشویی های کابینتی این امکان را به راحتی فراهم می سازند، چرا که اقلامی که در سرویس های بهداشتی به کار گرفته می شوند، مرتب مورد استفاده قرار می گیرند. از سوی دیگر آلودگی آن ها خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت.

w2

کدام نوع از انواع روشویی های کابینی از سایرین بهتر است؟

همان طور که گفتیم، انواع مختلفی از این روشویی وجود دارد که بسته به فضا و محیط سرویس بهداشتی می توانند مورد استفاده قرار گیرند:

روشویی کابینتی پایه دار

این نوع از روشویی، اغلب برای سرویس هایی کاربرد دارد که نیاز به اشغال فضای بیشتری دارند. از سوی دیگر این کابینت ها اغلب در ابعاد بزرگی تولید و طراحی می شوند، لذا سرویس بهداشتی بزرگی دارید و می خواهید وسایل زیادی را درون کابینت روشویی قرار دهید، این نوع از روشویی ها، برای شما مناسب تر هستند. اما این ها تنها زمانی کاربردی خواهند بود که شما فضای بزرگی درون سرویس بهداشتی خود در اختیار داشته باشید، در غیر این صورت دست و پا گیر خواهند بود. 

روشویی کابینتی دیواری

همان طور که از نام این روشویی پیدا است، این نوع به دیوار متصل می شوند، لذا فضای کمتری را از سرویس بهداشتی اشغال می کنند. از طرفی، از آنجایی که این نوع از روشویی قرار است به دیوار وصل شوند، در ابعاد کوچک طراحی خواهند شد. پس می توانیم این نتیجه را بگیریم که روشویی کابینتی دیواری، برای جا به جایی آسان تر از مدل فوق است.

اگر شما به بهداشت و پاکیزگی سرویس بهداشتی خود اهمیت زیادی می دهید، باید بگوییم که این روشویی ها برای شما مناسب تر هستند. از آنجایی که به زمین متصل نیستند، امکان تمیز کردن زمین سرویس بهداشتی و محیط زیر کابینت روشویی، به آسانی برای شما فراهم خواهد شد.

w3

اما یک مشکل بزرگ در خصوص این نوع روشویی وجود دارد و آن هم این است که شما نمی توانید از کاسه های بزرگ و سنگین روی کابینت آن ها استفاده نمایید. چرا که هم امکان افتادن کل کابینت وجود دارد و هم ممکن است کابینت بر اثر سنگینی کاسه ای که روی آن قرار می دهید، فرم زیبای خود را از دست دهد.

نکته

از جمله موارد دیگری که حین انتخاب کابینت و کاسه باید مورد توجه قرار دهید، شیر روشویی است. همان طور که می دانید این شیرها انواع و اقسام مختلفی دارند، اما حین خرید، ضمن توجه به قیمت شیر روشویی، حتما به سایز و فرم آن نیز توجه نمایید تا جلوه های بصری سرویس بهداشتی شما، حفظ شود.

سخن پایانی

همان طور که گفتیم، این روزها استفاده از روشویی های کابینتی طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسته به محیط سرویس های بهداشتی، هر یک از این موارد کاربرد خواهند داشت. در گلزار هوم می توانید بهترین و جدیدترین مدل های شیرآلات و روشویی های کابینتی را دنبال کنید.