از نرده ی روی دیوار به عنوان حفاظ دیوار، برای امنیت بیشتر ساختمان ها استفاده می شود تا آسایش ساکنین ساختمان ها برهم نریزد. در نصب و انتخاب این مدل حفاظ ها باید به یک سری آیتم ها دقت شود که شرکت ایمن کاران وحدت با تنوع تولیدات خود انتخاب محصول نرده روی دیوار را نسبت به محیط و نقش کاربرد حفاظ با مشاوره رایگان عرضه میکند.

عواملی در انتخاب نوع و مدل نرده روی دیوار تاثیر دارد از جمله هزینه، کاربری حفاظ و سلیقه ی مشتری اشاره نمود.

جهت دیدن لیست قسمت حفاظ روی دیوار به وب سایت ایمن کاران وحدت مراجعه نمایید.

 

هزینه نرده روی دیوار: در اینجا هم مانند هر انتخاب دیگری بحث هزینه در میان است و به هر میزانی که هزینه ی بیشتری برای نرده روی دیوار ساختمان خود صرف کنید به همان میزان دست شما در انتخاب طرح و مدل حفاظ باز تر خواهد بود. و انتخاب های متنوع تری خواهید داشت. البته این به انتخاب شما بستگی دارد که از ساده ترین مدل ها استفاده کنید یا اینکه خواهان استفاده از طرح های مختلف باشید.

r2

کاربری حفاظ: به همان اندازه که ارتفاع نرده ها افزایش می یابد و همچنین پیچیدگی های ان بیشتر می شود به همان میزان هم امنیت ساختمان بالا می رود. اگر شما در وسط شهر زندگی می کنید به آسانی می توانید از حفاظ های ساده ی سر نیزه ای استفاده کنید و هر چقدر که منزل شما از داخل شهر به قسمت خارج شهر افزایش می یابد باید از مدل های شاخ گوزنی و بلند و پیچیده تری استفاده شود که البته هر چقدر مدل نرده روی دیوار سنگین تر شود، دیواری با پایه محکم تری را نیز طلب می کند.

سلیقه صاحب ملک: نرده روی دیوار نیز مانند دیگر حفاظ های ساختمان علاوه بر امنیت، در زیبایی بیشتر ساختمان نیز کاربرد دارد و اینکه از چه نوع حفاظی برای ساختمان استفاده شود به سلیقه صاحب ملک بستگی دارد.

 

ویژگی های نرده روی دیوار:

به هنگام انتخاب و خرید حفاظ برای دیوار های ساختمان خود باید به یک سری ویژگی ها توجه شود مانند:

جنس نرده روی دیوار: جنس این نوع حفاظ ها بیشتر فولادی ( آهنی ) می باشد و گاهی نیز از نرده های چوبی استفاده می شود ( البته بیشتر در کشور های اروپایی و آمریکایی از نرده ی چوبی استفاده می شود ).

ارتفاع نرده روی دیوار: ارتفاع این نوع حفاظ ها معمولا تا یک و نیم متر متغیر می باشد. ارتفاع حفاظ ها بر روی هزینه ی حفاظ نیز تاثیر گذار است.

تراکم نرده ی روی دیوار: به تعداد میله های عمودی که در عرض یک متر دیوار نصب می شود تراکم گفته می شود. هر چقدر این تعداد میله ها کمتر باشد تراکم کمتر و هر چقدر تعداد میله های استفاده شده در عرض یک متر بیشتر باشد یعنی تراکم میله ها بیشتر است. وقتی که تراکم نرده روی دیوار بیشتر باشد به همان میزان نیز هزینه ی این حفاظ افزایش می یابد و گاهی در زیبایی بیشتر ساختمان نیز موثر است.

نوع نرده روی دیوار: این حفاظ های فولادی می توانند طرح های متفاوتی داشته باشند مثل طرح شاخ گوزنی، لیلیوم، نیزاری، بوته ای و سرنیزه ای.

r3

 

نرده روی دیوار مدل سرنیزه ای:

در واقع مدل حفاظ سرنیزه ای یک نوع مدل نوستالژیک در انواع حفاظ ها به شمار می اید که یک زیبایی ساده به دیوار ها می دهد و امروزه نیز این مدل طرفداران زیادی دارد و تقریبا پرفروش ترین مدل حفاظ دیواری به شمار می آید. که دلیل آن هم کاربرد زیادی است که مدل سرنیزه ای دارد و تقریبا برای تمامی انواع ساختمان ها می توان از آن استفاده کرد.

نرده روی دیوار مدل شاخ گوزنی:

یکی از رایج ترین مدل های نرده روی دیوار، مدل شاخ گوزنی می باشد که همواره طرفداران بسیار زیادی دارد. این نوع مدل به دلیل شباهتی که به شاخ گوزن دارد با این اسم خوانده می شود و طراحی بسیار زیبایی نیز دارند. هزینه ی این مدل شاخ گوزنی نسبت به مدل سرنیزه ای بالاتر می باشد. البته نمی توان هزینه ی دقیقی برای آن در نظر گرفت زیرا بسته به تعداد شاخ های استفاده شده در هر متر روی دیوار و ارتفاع و کیفیت مواد تولیدی ان همواره متغیر می باشد. این مدل علاوه بر ایمنی بالا، زیبایی زیادی نیز دارد که اگر آن را باب سلیقه ی خود رنگ آمیزی کنید جذابیت آن دوچندان نیز می شود.

نرده روی دیوار مدل لیلیوم:

یکی از زیباترین مدل های حفاظتی دیوار، مدل لیلیوم می باشد که امنیت این نوع مدل حتی از مدل شاخ گوزنی هم بیشتر است. ظاهر این گل با توجه به گل لیلیوم طراحی شده است و رنگ آمیزی جذابی نیز دارد. ساخت این نوع مدلی بدین شکل می باشد که شاخه های آن در ردیف پایین وجود دارد و این شاخه ها هر چقدر که ارتفاع نیزه ها بالا تر رود همواره تکرار می شود. یکی از حسن های مدل حفاظتی لیلیوم نیز همین ویژگی است که فرقی ندارد ارتفاع نرده چقدر باشد شاخه ها با یک تناسب تکرار می شوند.

r4

نرده روی دیوار مدل نیزار:

نرده روی دیوار مدل نیزار هم جنبه ی امنیتی دارد و هم یک نوع دکوراسیون به شمار می آید. طراحی این نوع مدل حفاظتی با سرنیزه های شیک و ایمنی ایجاد می شود. در این نوع مدل محافظتی دیوار به هر میزانی که از نیزه استفاده شود، این نیزه ها به شاسی جوشکاری می شوند و این از حسن های مدل نیزه ای می باشد. در مدل نیزار به دلیل اینکه از شاخه های کوچک کمتر استفاده می شود به همین دلیل نقطه های جوشکاری در این مدل کمتر بوده و این باعث افزایش استحکام مدل نیزاری نسبت به دیگر مدل ها می شود.

نرده روی دیوار مدل بوته ای:

از انواع دیگر حفاظ های نرده ای روی دیوار که به صورت خاردار می باشد مدل بوته ای است. این مدل تقریبا مشابه مدل شاخ گوزنی است و از ورود سارقان به آسانی جلوگیری می کند. نرده ی حفاظتی مدل بوته ای نیز مانند مدل شاخ گوزنی به آسانی قابل نصب هستند. ارتفاع نرده ها در این مدل نیز متغیر می باشد و صاحب ملک باب سلیقه ی خود می تواند در ارتفاع دلخواه آن را سفارش دهد.

 هر کدام از این مدل های ذکر شده زیبایی منحصر به فردی دارند که نمی توان هیچ کدام را از دیگری زیباتر به شمار آورد، و انتخاب هر کدام از آن ها به سلیقه ی صاحب ملک بستگی دارد.