ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران به‌شمار می‌آید که سفر به آن همیشه موردتوجه ایرانیان بوده است. هرساله تعداد زیادی از گردشگران ایرانی برای موضوعات خاصی مانند تجارت، تفریح و کار به ترکیه سفر می‌کنند. خوشبختانه ترکیه یکی از کشورهایی است که سفر به آن نیازی به ویزا ندارد و فق با یک پاسپورت می‌توان برای حداکثر 90 روز به ترکیه سفر کرد. بسیاری از گردشگرانی که به ترکیه می‌روند، برای صرفه‌جویی در هزینه سفرشان سفر با تورهای ترکیه را انتخاب می‌کنند. سفر با تورهای ترکیه مزیت‌های بسیاری دارد؛ پرداخت هزینه‌های بلیط هواپیما ترکیه، هتل، غذا و... به‎عهده تور است و شما دغدغه‌ای از این بابت نخواهید داشت. سفر به ترکیه به‌دلیل فاصله کمی که از ایران دارد، به‌صورت زمینی و هوایی انجام می‌شود. معمولا پروازهای هوایی طرفدار بیش‌تری دارد؛ زیرا خدمات شرکت‌های هواپیمایی بهتر است و انرژی کم‌تر درطول مسیر سفر از شما گرفته می‌شود. در این مقاله قصد داریم درباره ایرلاین‌هایی صحبت کنیم که به ترکیه پرواز دارند. اگر می‌خواهید با این ایرلاین‌ها به خوبی آشنا شوید، همراه ما بمانید.

 

ایرلاین ایران‌ایر

یکی از معتبرترین ایرلاین‌هایی که به ترکیه پرواز دارد، ایرلاین ایران‌ایر است که در همه روزهای هفته به چند شهر مهم ترکیه پرواز می‌کند. مقصد پروازهای ایرلاین ایران‎ایر در ترکیه شهرهای استانبول و آنکارا هستند و پرواز به استانبول در روزهای دوشنه، چهارشنبه و جمعه انجام می‌شود. پروازهای ایرلاین ایران‌ایر در دو کلاس هما (بیزینس کلاس) و کلاس عادی (اکونومی) برقرار است و شما می‌توانید براساس شرایط بودجه و امکاناتی که نیاز دارید، یکی از این دو کلاس را انتخاب کنید. امکان دیگری که ایرلاین ایران‌ایر به شما می‌دهد، درباره رفاه بیشتر درطول پرواز است. شما می‌توانید غذای موردعلاقه‌تان را از منوی این ایرلاین انتخاب کنید یا اگر همراه کودک یا سالمندی به سفر می‌روید، از امکانات مخصوص ایران‌ایر بهره‌مند شوید. این ایرلاین برای افرادی که تحت پوشش بنیاد شهید یا سازمان بهزیستی هستند، تخفیفاتی را درنظر گرفته است.

ترکیش ایرلاین

یکی دیگر از ایرلاین‌های خوبی که به ترکیه پرواز دارد، ترکیش ایرلاین است که پروازهای سیستمی و چارتری ارائه می‌دهد. هزینه بلیط ترکیه در  ترکیش ایرلاین و ایران‌ایر از نظر قیمت یکسان است؛ اما امکاناتی که درطول پرواز ارائه می‌دهند، متفاوت هستند. در ترکیش ایرلاین درباره نوع هواپیما و امکاناتی که درطول پرواز دریافت می‎‎کنید، اطلاعات کاملی به شما ارائه می‌شود تا بتوانید همان پروازی را انتخاب کنید که درست مطابق نیاز شما است. هواپیماهایی که ترکیش ایرلاین برای پرواز به ترکیه مورداستفاده قرار می‌دهد، شامل AIRBUS A330-300، AIRBUS 321-200، AIRBUS 737-800 و AIRBUS A330-200 می‌شود.

t2

ماهان‌ایر

یکی از بهترین شرکت‌های هواپیمایی که می‎توان برای سفر به ترکیه معرفی کرد، ایرلاین ماهان‌ایر است که همه روزه به ترکیه پرواز دارد. این ایرلاین همیشه با ارائه خدمات رفاهی با بهترین کیفیت مورداستقبال گردشگران ایرانی قرار گرفته است. اگر در سفرتان به ترکیه همراه یک فرد سالمند یا یک کودک هستید، می‌توانید از امکانات رفاهی این ایرلاین برای همسفرتان استفاده کنید. مقصد پروازهای ایرلاین ماهان‌ایر فرودگاه آتاتورک در استانبول است و شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت‌های معتبر بلیط هواپیما ترکیه را از این شرکت با قیمت بسیار مناسب بخرید.

معراج ایرلاین

درمیان گردشگرانی که به ترکیه سفر می‌کنند، معراج ایرلاین به‌دلیل قیمت مناسب بلیط‌هایش در پروازهای اکونومی‌ کلاس، جایگاه خاصی دارد. معراج ایرلاین پرواز به ترکیه را معمولا با هواپیماهای AIRBUS A-300 یا AIRBUS A-320 انجام می‌دهد و بار مجاز برای هر مسافر را 30 کیلوگرم اعلام کرده است. اگر می‎خواهید برای بلیط لحظه آخری استانبول علی بابا هزینه کمی صرف کنید، پیشنهاد می‌کنم به وب‌سایت علی بابا مراجعه کرده و بلیط هواپیما را از این ایرلاین بخرید.

کیش ایرلاین

کیش ایرلاین نیز یکی از ایرلاین‌های خوب برای پرواز به ترکیه است و بلیط هواپیما ترکیه را با قیمت خوبی ارائه می‌دهد. پروازهای کیش ایرلاین شامل دو کلاس پرواز اکونومی و بیزینس می‌شود. این ایرلاین پرواز خود را به مقصد فرودگاه آتاتورک در ساعات اولیه صبح انجام می‌دهد و مانند سایر ایرلاین‌ها بار مجاز برای هر مسافر را 30 کیلوگرم معرفی کرده است.

قشم ایرلاین

شرکت هواپیمایی قشم ایرلاین و کیش ایرلاین از نظر امکاناتی که ارائه می‌دهند، شبیه هستند؛ اما هزینه بلیط هواپیمای قشم ایرلاین بیش‌تر است. قشم ایرلاین پروازهای خود را به مقصد ترکیه با هوپیماهای AIRBUS A-320 و AIRBUS A-300 انجام می‌دهد. فرودگاه‌ شهرهای ازمیر، استانبول، سابیها و اسپارتا مقصد پروازهای قشم ایرلاین هستند.

زاگرس ایرلاین

 یکی از شرکت‌های هواپیمایی معتبر که چندین سال است پروازهای داخلی و بین‌المللی را انجام می‌دهد، زاگرس ایرلاین است. این شرکت هواپیمایی معتبر پروازهای اکونومی خودرا با هواپیمای  AIRBUS A-320 و پروازهای بیزینس کلاس را با هواپیماهای AIRBUS A-320 و MD انجام می‎دهد. بار مجاز برای هر مسافر 25 کیلوگرم معرفی شده و مقصد پروازهای این ایرلاین فرودگاه آتاتورک استانبول است. خرید بلیط ترکیه را از وب‌سایت علی بابا انجام دهید تا علاوه‎بر هزینه کمی که می‌پردازید، بتوانید امکانات این پرواز را به‎طورکامل مشاهده کنید.

هواپیمایی پگاسوس

یکی از شرکت‎های هواپیمایی که پروازهای خود را به مقصد ترکیه بدون توقف انجام می‌دهد، ایرلاین پگاسوس است. مقصد نهایی پروازهای این ایرلاین فرودگاه صبیحا گوگچن در شهر استانبول خواهد بود و بار مجاز برای هر مسافر را 20 کیلوگرم اعلام کرده‌اند. با خرید بلیط ترکیه از وب‌سایت علی بابا در هزینه سفر و وقت‌تان صرفه‌جویی کنید و از دیدن جاذبه‌های ترکیه لذت ببرید.