به گزارش روابط عمومی شهر خبر، سایت خبری بهارنیوز در این خصوص نوشت: تیمی از پژوهشگران دانشگاه بارسلونا در مطالعات اخیر خود دریافتند که کاهش میزان زینک بیماران کرونایی با میزان مرگ و میر آن ها ارتباط مستقیم دارد.به این ترتیب مشخص می شود که روی یا همان زینک به عنوان یک عامل مهم در مقابله با کووید ۱۹ محسوب می شود.زینک یا همان روی، ماده ای معدنی است که وجود آن برای داشتن یک سیستم ایمنی قوی لازم است.

دومین اخبار پربازدید در مورد خطر مرگ 2 میلیون نفر در صورت عدم استفاده واکسن کرونا بود. به گزارش کارگرآنلاین،  درحالی که آمار مرگ و میر ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا ۲۰۱۹ در جهان به یک میلیون نفر نزدیک می‌شود سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد اگر موضوع جدی گرفته نشود این آمار ممکن است تا پیش از استفاده گسترده از واکسن کرونا تا ۲ میلیون نفر افزایش پیدا کند.

دانشمندان هلندی با بررسی آسانسورهای بیمارستانی دریافتند که قطرات آلوده به ویروس کرونا تا چه مدت می‌توانند درون فضای آسانسور پخش باشند. این مطلب نیز با بازدید زیادی روبرو شد. به گزارش خبرگزاری برنا، طبق یک مطالعه جدید، ذرات ویروس کرونا ناشی از سرفه و قطرات تنفسی در صورت بسته بودن در‌ها می‌تواند تا نیم ساعت در داخل آسانسور در هوا پخش باشد اما اگر در‌های آسانسور مداوم باز باشد قطره‌های آلوده در مدت چهار دقیقه از بین می‌رود.در حالت عادی که در‌های آسانسور به طور متعدد باز و بسته می‌شوند و افراد در آن سرفه یا با صدای بلند صحبت می‌کنند، در این شرایط قطرات ویروسی به مدت ۱۰ دقیقه در فضای آسانسور حضور دارد.

۱۲۴۵دیگر خبر پربازدید در خصوص غیر حضوری شدن 1245 مدرسه بود. به گزارش اقتصاد نیوز،  معاون فنی مرکز بهداشت محیط و سلامت کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در اینباره گفت: برخی مدارس زیرساخت های خوب و کلاس های بزرگی دارند اما برخی مدارس امکان برگزاری کلاس‌های حضوری را نداشتند و حدود ۱۲۴۵ مدرسه از حضوری به غیرحضوری تبدیل شده اند چرا که امکان اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مانند تامین ضدعفونی تهویه مناسب در کلاس‌ها وجود نداشت.

شهر خبر، یک سایت خبرخوان ایرانی است و به دسته‌بندی و بازنشر اخبار مهم سایت‌های خبری ایران می‌‌پردازد. بسیاری از علاقه‌مندان به آخرین اخبار کرونا به دلیل سهولت دسترسی به اخبار این حوزه از طریق سایت شهرخبر، روزانه بارها به شهرخبر سر می‌زنند.