به نقل از سایت المسیره، عمار الاضرعی، مدیر اجرایی شرکت نفت یمن از یمنی‌های حاضر در خارج از کشور خواست برای ممانعت از ادامه راهزنی دریایی ائتلاف عربی در قبال کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی با مردم داخل یمن متحد شوند.

وی در جریان حضور در دفتر سازمان ملل و تحویل دادن بیانیه محکومیت شرکت نفت یمن پیرامون ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی توسط ائتلاف عربی گفت، این سازمان هنوز به درخواست یمنی‌ها برای آزادی کشتی‌های مشتقات نفتی جواب نداده است.

الاضرعی افزود، ائتلاف عربی همچنان بر ممانعت از رسیدن مشتقات نفتی به دست مردم یمن و بخش‌های خدماتی اصرار دارد در حالی که این کشتی‌ها بازرسی شده و مجوز سازمان ملل را گرفته‌اند.

وی افزود، پیش از این کشتی "دیناتسی" بعد از توقیف از سوی ائتلاف متجاوز و گذشت ۱۲۹ روز آزاد شد اما در اثر این تاخیر دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار خسارت به ملت یمن وارد شد.

الاضرعی گفت، درآمدهای حاصل از نفت خام که ائتلاف عربی و مزدوران بر آن کنترل دارند، بیش از ۸۵ درصد بودجه کل کشور را پوشش می‌دهد اما معلوم نیست این درآمدها چه می‌شود. درآمدهایی که می‌تواند پرداخت کامل حقوق کارمندان کل کشور را تامین کند.

سازمان‌های مختلف در یمن از جمله جامعه مدنی، اتحادیه سندیکاهای کارگران یمن، اتحادیه صاحبان ایستگاههای نفت خام با صدور بیانیه‌هایی ادامه توقیف کشتی‌های حامل مشتقات نفتی توسط ائتلاف عربی و ممانعت از ورود آنها با وجود داشتن مجوز از طرف سازمان ملل محکوم کردند.

در این بیانیه‌ها آمده است، سازمان ملل در کنار ائتلاف متجاوز مسوول کامل اوضاع پس از توقف تمامی بخش‌های حیاتی یمن از جمله بخش‌های بهداشت، آب، برق، حمل و نقل و ارتباطات است.

نهادهای مذکور در بیانیه خود سکوت سازمان ملل در قبال ظلم ائتلاف عربی و ادامه توقیف کشتی‌های حامل مشتقات نفتی را محکوم کردند.