بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سید فرزاد جلالی اظهار کرد: در حال حاضر تعدادی از کادر درمانی بابل در روند خدمت رسانی به بیماران، گرفتار ویروس کرونا شدند و در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.

وی تصریح کرد: بابلی ها بدانند خدمت‌گزاران آنها به مدت ۵ ماه به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند و چشم انتظار همراهی مردم برای شکست کرونا دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، با اشاره به اینکه برخی از کادر درمانی که به علت کرونا بستری هستند بیش از ۲۰ روز است که فرزند خردسال خود را ندیده اند، گفت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری 1.5 متری و شستن دست ها به مدت ۲۰ ثانیه کار سختی نیست که با عدم رعایت این موارد ضمن اینکه جان عزیزان مان را به خطر می اندازیم هزینه های سنگینی به کادر درمانی تحمیل کنیم.

جلالی خاطرنشان کرد: خدمت رسانی به بیماران کرونایی با جدیت ادامه دارد و کادر درمانی با تمام وجود در حال جانفشانی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه میزان بستری بیماران در شهرهای مختلف استان همچنان در حال افزایش است، اظهار کرد: با ممنوعیت برگزاری عروسی ها در تالار شاهد برپایی عروسی در باغ ها و منازل هستیم که عاجزانه از مردم عزیز تقاضا داریم عروسی ها، مهمانی ها و دورهمی را لغو کنند تا بتوانیم از افزایش بیماران جلوگیری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه باید از سالمندان و کودکان بیشتر مراقبت کرد، گفت: افزایش تعداد بستری در سنین جوانان و میانسالان نگران کننده است، اکنون بیش از ۱۵ کودک در بیمارستان کودکان بستری هستند و تعدادی از کودکان هم در منازل در تحت درمان قرار دارند.