توسعه کسب و کار فقط مخصوص کارخانه‌دارن و صاحبان برندهای بزرگ و معتبر نیست. این روزها افراد زیادی در سرتاسر این کره‌ی خاکی برای خودشان اقدام به راه‌اندازی کسب و کارهای بزرگ و کوچکی کرده‌اند تا بتوانند از آن طریق کسب درآمد کنند. حتی گاهی افرادی را می‌بینیم که در کنار شغل اصلی خود به یک شغل دوم روی آورده‌اند و کسب و کاری (مثل کار در منزل یا صنعت مد و فشن) برای خودشان راه انداخته‌اند. جالب است بدانید که اتفاقاً شغل دوم که خودشان مدیریت آن را بر عهده دارند، به ‌مراتب درآمد بیشتری برایشان به ارمغان خواهد آورد! فکر می‌کنید آن‌ها چه استراتژی‌هایی را به‌ کار گرفته‌اند که تا این حد موفق بوده‌اند؟ شاید خیلی از شما که اکنون این مطلب را می‌خوانید، مدیر یا مالک کسب و کاری باشید و یا اینکه بخواهید در آینده تجارتی برای خودتان راه‌اندازی کنید.

امکان ندارد که به‌عنوان صاحب کسب و کار، به رشد و پیشرفت کارتان فکر نکنید. اصلاً محال است پای صحبت‌های یک مدیر بنشیند که از آرزوها و خواسته‌های خودش برای توسعه کسب و کار نگوید. هرکس در پی یافتن راهی برای رسیدن به موفقیت و فروش بیشتر می‌باشد. فراموش نکنید که کسب و کار شما باید استراتژی‌های خوبی برای فرصت‌ها پیش‌بینی نماید. در غیر این صورت شما شانس خود را در بازار از دست می‌دهید. چرا که بازار امروز فوق‌العاده بی‌‌رحم است. جایی که در آن برادر به برادر رحم نمی‌کند. پس کوچکترین غفلتی در این بازار شما را خیلی زود از دور رقابت حذف خواهد کرد. به‌ همین راحتی! اما اگر می‌خواهید جزو آن دسته از افرادی باشید که با انتخاب روش‌های مناسب و هوشمندانه، راه پیشرفت و توسعه را برای کسب و کارشان هموار می‌کنند باشید، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

قدرت اینستاگرام برای توسعه کسب و کار را دست‌کم نگیرید!

تبلیغات اینستاگرام، فرصتی بی‌نظیر برای کسانی است که به توسعه کسب و کار خود می‌اندیشند. فرقی ندارد که کسب و کار شما چه باشد. به هر حال با استفاده از قدرت جادویی این شبکه‌ی اجتماعی محبوب و خارق‌العاده می‌توانید اتفاقات خوبی را برای کسب و کارتان رقم بزنید. اگر قرار باشد که محصولات و خدمات شما در مکانی بیش‌تر و بهتر از جاهای دیگر دیده شوند، آن مکان جایی جز اینستاگرام نیست. الحق والانصاف هم که این شبکه‌ی اجتماعی پرکاربرد از ابتدای فعالیتش تا کنون به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارها برای توسعه و بهبود روندهای شغلی به حساب می‌آمده است. اگر مدیر و صاحب یک کسب و کار جدی در بازار پرتلاطم امروز می‌باشید اما با این وجود هنوز از اینستاگرام استفاده نمی‌کنید، باید رک بگوییم که واقعاً اشتباه بزرگی کرده‌اید. چراکه این روزها استفاده از اینستاگرام به‌عنوان یکی از اصول اساسی در بازاریابی تبدیل شده است.

یک اصل مهم و بنیادی در بازاریابی هست که می‌گوید: «هر کجا که مشتری باشد، کار همان‌جاست». به نظر شما در دنیای امروز چه جایی غیر از اینستاگرام، بیش‌ترین تعداد مشتری را برای شما به همراه خواهد آورد؟ طبق آمارها در حال حاضر بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال در اینستاگرام حضور دارند. از این تعداد بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر هر روز از این رسانه استفاده می‌نمایند. درحال‌حاضر چیزی حدود ۲۴ میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام فعالیت دارند؛ یعنی تقریباً ۳۰ درصد از جمعیت ایران در حال استفاده از پلتفرم اینستاگرام هستند. همچنین ۳۸ درصد از کاربران چندین بار در روز اینستاگرم خود را چک می کنند. با این اوصاف، شما هیچ‌گونه محدودیتی برای استفاده از اینستاگرام در راستای توسعه کسب و کار خود نخواهید داشت. شما به تعداد افراد حاضر در اینستاگرام، مشتری بالقوه خواهید داشت که با رعایت اصولی می‌توانید آن‌ها را به مشتری بالفعل تبدیل نمایید.

تبلیغات خود در اینستاگرام را به موبودید بسپارید!

تجربه ثابت کرده است که باید هرکاری را به اهلش سپرد، تا از عهده‌ی انجام آن به‌خوبی برآید. در صورت سپردن کار به نامتخصص‌ها باید منتظر آثار مخرب آن باشیم. این همان چیزی است که امروزه به آن «شایسته‌ سالاری» می‌گویند. شایسته سالاری یعنی این‌که هر کسی بر حسب توانایی و لیاقتش به کاری گماشته شود. مطمئن باشید که در این‌صورت بازده کارها دوچندان خواهد شد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای انجام تبلیغات تجاری در راستای توسعه کسب و کار در اینستاگرام، کارتان را به کاردان‌های اهل فن بسپارید.

موبودید نام اولین و بزرگترین سایت تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی در ایران است که با به‌کارگیری نیروهای جوان، متخصص و با انگیزه، تبلیغات تجاری در دنیای مجازی و اینستاگرام را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد. اگر تصمیم به تبلیغ کردن در اینستاگرام برای توسعه کسب و کار خود گرفته‌اید، موبودید این کار را به‌خوبی برایتان انجام خواهد داد. روش‌های مختلفی برای تبلیغ در اینستاگرام با موبودید وجود دارد. برای مثال تبلیغات بازدیدی اینستاگرام یا همان تبلیغات ویدیویی با بیش‌ترین اثربخشی در پیج‌های محبوب و پر بازدید، به بهتر دیده شدن محصولات و خدمات شما کمک خواهد کرد. یا اینکه اگر بخواهید توجه مخاطبان بیش‌تری را جلب کنید که تبلیغات استوری اینستاگرام پاسخ‌گوی نیازتان خواهند بود. البته روش‌های تبلیغاتی دیگری هم وجود دارند که با توجه به تشخیص کارشناسان و نیاز شما از آن‌ها استفاده خواهد شد. آنچه که مهم است تبلیغات صحیح و اصولیست که این‌کار هنر متخصصان موبودید است.