صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)، امروز جمعه با انتشار بیانیه ای، درباره وضعیت بحرانی کودکان یمنی هشدار داد.

در این گزارش آمده است که همزمان با شیوع ویروس کرونا، کودکان یمن با گرسنگی مرگبار و کمبود کمک‌های بشردوستانه مواجه هستند.

یونیسف هشدار داده که تا پایان سال ۲۰۲۰، شمار کودکان یمنی که دچار سوء تغذیه هستند، با افزایشی ۲۰ درصدی به ۲.۴ میلیون نفر خواهد رسید.

در بخشی از این گزارش آمده است: میلیون‌ها کودک یمنی ممکن است به دلیل کمبود شدید کمک‌های بشردوستانه با قحطی و گرسنگی مواجه شوند.

صندوق کودکان سازمان ملل در گزارش خود نوشته است: در ۶ ماه باقیمانده از سال جاری احتمالا ۳۰ هزار کودک یمنی دیگر نیز دچار سوء تغذیه کامل و مرگبار خواهند شد و شمار کلی کودکانی که در این کشور دچار سوء تغذیه کامل هستند به ۲.۴ میلیون نفر خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، نیمی از این کودکان که دچار سوء تغذیه هستند زیر سن ۵ سال قرار دارند و شمار آن‌ها در سال جاری ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

یونیسف هشدار داده که احتمال مرگ ۶ هزار و ۶۰۰ کودک یمنی زیر ۵ سال دیگر نیز بر اثر بیماری‌های قابل پیشگیری وجود دارد که این تعداد نیز با افزایشی ۲۸ درصدی مواجه شده است.

با این وجود ائتلاف متجاوز سعودی همچنان در سکوت مجامع بین المللی و پشتیبانی غرب و آمریکا به حملات خود در یمن ادامه می‌دهد.

شامگاه پنجشنبه جنگنده‌های ائتلاف سعودی یک بازار را در استان البیضا مورد حمله قرار دادند که در پی این حمله دستکم ۵ نفر جان خود را از دست داده و چندین نفر دیگر نیز مجروح شدند.