کابل های درون چاهی SWR با توجه به دارا بودن ویژگی های ممتاز و منحصر به فرد از جمله ثبات مقاومت عایقی در طول دوران بهره برداری ، عدم انتشار مواد شیمیایی سمی همچون سرب ، آرسنیک و ... و آلاینده های شیمیایی همچون فتالات ها به داخل محیط آبی و انطباق با الزامات استاندارد ملی ایران شماره 1053 و نیز مطابقت با الزامات دستورالعمل انتخاب ، نصب و بهره برداری از کابل های قابل استفاده  در چاه های آب شرب ، بهترین انتخاب جهت استفاده در پروژه های آبرسانی به شمار می آید .

بر این اساس سیمند کابل در راستای توسعه فن آوری های نوین و ارتقاء کیفیت کابل های مورد استفاده در صنعت انتقال آب شرب ، رده جدیدی از کابل های درون چاهی را با بهره گیری از پلیمرهایی دارای ساختار جدید با نام تجاری SWR-R تولید و به بازار مصرف عرضه نموده است .

این نوع از محصولات علاوه بر دارا بودن تمامی ویژگی های ممتاز و منحصر به فرد کابل های SWR ، کلیه الزامات استاندارد ملی ایران شماره 1926 و استانداردهای بین المللی از جمله IEC 60245 را احراز نموده و پلیمر آن در قیاس با محصولات مشابه از خلوص و کیفیت بالاتری برخوردار  می باشد .

رده جدید پلیمرهای SWR به گونه ای طراحی گردیده است که از نظر کیفیت و خلوص کاملا" مشابه پلیمر EPDM وارداتی بوده و در برخی موارد نیز از این نوع پلیمر برتر می باشد .

با توجه به طراحی ویژه این نوع از محصولات جهت استفاده در صنعت انتقال آب شرب ، کارکرد آنها مشروط به رعایت الزامات نصب به مدت پنج سال ضمانت می گردد .

ذکر این نکته ضروری است که این پلیمر از آمیزه ای تشکیل شده است که قابلیت واکنش شیمیایی را در حضور رطوبت و کاتالیست خاص دارا می باشد .

این رده از پلیمرهای SWR به تایید استانداردهای زیر رسیده است :

HD 22.1 S3 EI4-EI6

EN 50363-2-1 EM6

AS/NZS 3808:2000 X-90

 R-E-110

با توجه به انطباق ویژگی های این پلیمر با استانداردهای فوق الذکر مشخصات فیزیکی مکانیکی و الکتریکی آن به شرح زیر می باشد :

fwe23er