سعید فرخی با اشاره به آخرین وضعیت واگذاری هپکو به ایمیدرو طبق اطلاعاتی که از وزارت صنعت، معدن و تجارت کسب کردیم سرپرست وزارتخانه و همچنین رئیس سازمان خصوصی‌سازی عزم جدی دارند که این کار  انجام شود، گویا تفاهماتی هم انجام شده و مدل واگذاری هم به توافق طرفین رسیده است.

وی افزود: برای اینکه این واگذاری محقق شود قرار است که یک‌سری مصوبات هم از هیئت دولت بگیرند که مصوبات آماده شده و برای هیئت دولت ارسال شده و به نظر می‌رسد ان‌شاء‌الله در هیئت دولت تصویب شود  و مرحله واگذاری هم حتما انجام می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی بااشاره به اعتراضات کارگران نسبت به عدم رعایت قید و شرط در واگذاری هپکو به ایمیدرو تصریح کرد: کارگران همچنان یک مقدار نگران آینده شرکت هستند و بعضا هم تاکید دارند که برای احیای شرکت باید از قبل یک حسابرسی انجام شود که خواسته به حقی است.

وی ادامه داد: ما هم اعتقاد داریم که این حسابرسی باید انجام شود و پیگیر آن بودیم، سازمان خصوصی‌سازی هم دنبال انجام این حسابرسی به صورت خاص است.

فرخی بیان کرد: به نظر می‌رسد که واگذاری به ایمیدرو بهترین راهکار و راه حل است و نگرانی خاصی هم نباید داشته باشیم، شرط‌هایی هم که مطرح می‌شود شرط خاصی نیست، الزاماتی برای واگذاری وجود دارد که آن الزامات هیئت دولت بین دو سازمان انجام می‌شود و فکر نمی‌کنیم مشکلی باشد.