محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ شهرداری تهران در تشریح جزئیات ممنوعیت فعالیت بازارچه پوشاک و کیف امامزاده حسن به منظور قطع زنجیره کرونا که از امروز صبح اجرا گفت: با تدابیر اتخاذ شده برای جلوگیری از تجمع شهروندان به منظور قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا تصمیم بر آن شد تا از فعالیت اصناف محدوده استان امامزاده حسن که بیشتر صنف پوشاک و کیف است جلوگیری شد و فعالیت ان‌ها تا پایان تعطیلات نوروز ممنوع شد.

شهردار منطقه ۱۷ افزود: در ادامه نیز با حضور عوامل شهرداری منطقه از بساط گستری دستفروشان این بازار نیز جلوگیری شد تا از این طریق حضور و تجمع شهروندان در این محدوده (بازار امامزاده حسن) جلوگیری شود.

کلهری تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که بازار امامزاده حسن به دلیل شهرت و دسترسی این محدوده به بازار مبل به یک بازار فرا منطقه‌ای بدل شده بود که از تمامی مناطق پایتخت همواره مشتریان به این بازار مراجعه می‌کنند و اقدام امروز مدیریت شهری گامی بود در مسیر کاهش تجمعات و حضور شهروندان که میتواند نقش مهمی در کاهش مراجعات شهروندان داشته باشد.

او تاکید کرد: شهرداری نیز به عنوان یکی از زیر مجموعه‌ها اجرا کننده تصمیمات ستاد مقابله با کرونای شهر تهران است و تا زمانی که نیاز به تعطیلی مراکز خرید باشد اجرای طرح در محدوده بازار امامزاده حسن ادامه پیدا میکند.