استاندار یزد اظهار داشت: از لحاظ شیوع کرونا در استان به نسبت جمعیت جایگاه چهارم کشور را داریم و همچنین در آمار کلی نیز رتبه دهم کشور را داریم.

طالبی گفت: با این شرایط موجود اقداماتی را برای مدیریت موضوع در سطح استان سامان دادیم، از جمله پیش بینی چهارصد تخت‌ بیمارستانی که با وجود افزایش آمار تعداد تخت ها را به ششصد تخت افزایش داده ایم.

وی افزود: هم اکنون حدود ۵۰۰ نفر در بیمارستان ها بستری هستند و تاکنون ۶۴۱ نفر مثبت کرونا هستند و متاسفانه ۶۱ فوتی مثبت و ۱۲۱ فوتی با بیماری‌های تنفسی در ایام اخیر در سطح استان داشته ایم.

استاندار یزد گفت: در راستای مدیریت بیشتر موضوع محدودیت‌هایی را در سطح استان اعمال کردیم، از ده روز گذشته همه اصناف به جز اصناف ضروری در سطح استان تعطیل هستند و با این اقدام توانستیم تردد‌ها را در سطح شهر به حداقل برسانیم.

طالبی در خصوص مسافرین نیز افزود: ۶ ایستگاه غربالگیری نیز در ورودی‌ها مستقر کرده ایم و با این اقدامات توانستیم شاهد کاهش ۸۰ درصدی سفرها‌ی وارده به استان باشیم.

وی با توجه به مجموع فعالیت‌های صورت گرفته اظهار امیدواری کرد تا در روز های آینده به ثباتی در بحث افزایش تعداد بیماران کرونا برسیم و بتوانیم مدیریت خوبی را اعمال کنیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه نتوانستیم میزبان هموطنانمان با توجه به شیوع کرونا باشیم، گفت: امیدواریم بعد از شکست کرونا میزبان هموطناننمان درسطح استان یزد باشیم.