جشنواره بین المللی فیلم کن، گزارش رسانه فرانسوی که مدعی شده بود جشنواره فیلم کن به دلیل نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا لغو خواهد شد تکذیب کرد.

خبری در هفته نامه «لی پوئن» منتشر شده بود و به نقل از یکی از اعضای این جشنواره فیلم اعلام کرد اگرچه برگزاری این جشنواره غیرممکن نیست، اما بسیار دشوار خواهد بود که با وجود این نگرانی‌ها در مورد ویروس و اقدامات شدید دولت برای مبارزه با آن، این رویداد را برگزار کنیم.

کشور فرانسه در این هفته محدودیت‌های جدیدی را اعمال کرد و تحمعات عمومی در این کشور را به زیر ۱۰۰ نفر محدود کردند و از روز دوشنبه نیز تمامی مدارس، دانشگاه و به منظور مهار ویروس بسته خواهد شد.

گفتنی است ایالات متحده مرز‌های خود در برابر مسافران اروپایی که به تازگی انگلیس و ایرلند نیز به آن‌ها اضافه شده اند بسته است.جشنواره فیلم کن رسما اعلام کرده که تا اواسط ماه آوریل برای برگزاری این جشنواره تصمیم گرفته نخواهد شد. قرار است جشنواره فیلم کن ۱۶ آوریل لیست فیلم‌های خود را اعلام کند و خود جشنواره نیز از ۱۲ تا ۲۳ ماه می‌قرار است برگزار شود.

مجله لی پوئن به نقل از اعضای هیئت مدیره جشنواره کن که نام او اعلام نشده گفته بود محدودیت‌های جدید باعث شده برگزاری رویداد امسال دور از باور باشد.

اما برگزار جشنواره کن مسر هستند که هیچ تغییری در برنرماه به وجود نیامده و آن‌ها هنوز منتظر تصمیم‌های نهایی هستند. این فرد مصاحبه با هالیوود ریپورتر اعلام کرده برگزاری این رویداد ر همکاری با شهر کن و مرکز رسمی سینمای فرانسه به دقت بررسی خواهد شد و وقتی زمان آن فرابرسد در میانه ماه آوریل تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

تا کنون ۳۳۶۱ مورد مبتلا به ویر در فرانسه شناسایی شده و ۷۹ مرگ مربتط با این ویروس ثبت شده است. جشنواره فیلم کن یکی از مهمترین جشنواره‌های نیمه اول سال میلادی است که هنوز به دلیل ویروس کرونا لغو نشده است. اگر جشنواره کن لغو شود اولین بار در تاریخ ۷۳ ساله این جشنواره خواهد بود.