با گذشت زمان و در اثر عوامل مختلفی مانند وراثت ، شرایط آب و هوایی ، رژیم غذایی ، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی ، شیوع بیماری های مختلفی مانند سرطان و بیماری های پوستی افراد ممکن است دچار ریزش مو شوند . برای درمان ریزش مو روش های مختلفی وجود دارد که از جمله این روش ها می توان به تغییر عادات زندگی و غذایی اشاره نمود اما رایج ترین روش که امروز هم بسیار پرطرفدار می باشد ، کاشت مو می باشد که برای این کار از موهای بدن خود فرد استفاده می شود و به روش های مختلفی انجام می گیرد . کاشت مو یک نوع عمل زیبایی به شمار می رود که انجام صحیح آن و مراجعه به مراکز متخصص و معتبر کاشت مو به افراد کمک می کند که صاحب موهای پرپشت و خوبی شوند . در روش کاشت مو بانک مو یا منبعی که مو از آن برداشته می شود تا بر روی پوست سر کاشت شود ، بدن خود فرد است و رایج ترین قسمت برای این کار موهای پشت گردن شخص می باشد . یکی از معتبرترین کلینیک های کاشت مو و ابرو در تهران ، کلینیک هلیا و دکتر حمیدرضا خراسانی می باشد . در این مقاله به بررسی انواع روش های کاشت مو ، فواید و مزایای آن و بسیاری نکات دیگر در مورد کاشت مو اشاره می نماییم .

c1

                         کاشت مو یکی از بهترین روش ها برای جبران موهای از دست رفته می باشد .

انواع روش های کاشت مو :

کاشت مو به صورت های مختلفی انجام می گیرد که رایج ترین روش های کاشت مو به شرح زیر می باشند :

1 . کاشت مو به روش FUT :

این روش یکی از روش های جراحی برای کاشت مو طبیعی می باشد که در این روش ابتدا محلی از سر که قرار است عمل کاشت مو بر روی آن انجام گیرد و قسمتی که قرار است مو از آن برداشته شود ، باید کاملا بی حس شود . یعنی ابتدا باید یه نوار باریک از منبع یا بانک مو که معمولا پشت سر می باشد برداشته شود و جای آن بخیه شود و سپس کاشت مو را شروع می کنند که برای این کار شکاف هایی با جهت های مختلف بر روی پوست سر ایجاد می شود و موهای برداشته شده با ریشه کامل آن ها در این شکاف های ایجاد شده قرار می گیرد و به این صورت عمل کاشت مو انجام می گیرد .

2 . کاشت مو به روش FIT :

این روش کاشت مو روشی متفاوت از روش قبلی است و نیاز به جراحی ندارد و نیازی به برداشت لایه های مو نمی باشد بلکه کاملا تخصصی موها را تک تک با ریشه ی آن بر می دارند و عمل کاشت مو را انجام می دهند . قبل از این کار باید موهای سر را کاملا تراشید که در این روش کاشت مو ، احتمال زخم شدن بسیار کمتر می باشد . مدت زمان انجام این روش کاشت مو ، طولانی تر از روش های دیگر است .

3 . روش کاشت مو به صورت SUT :

این روش کاشت مو یکی از جدید ترین و به روز ترین روش های کاشت می باشد و تقریبا می توان گفت هیچ گونه دخالت دستی در این روش وجود ندارد و همه ی کارها توسط دستگاه های بسیار پیشرفته انجام می گیرد . در این روش کاشت مو محلی که قرار است مو از آن برداشته شود به کمک دستگاه های لیزری برداشته می شود و فریز می شود سپس در بخش هایی که قرار است مو کاشته شود ، با کمک دستگاه قرار گرفته می شود .

4 . کاشت مو به روش BHT :

برای این روش کاشت بیشتر از جاهایی از بدن که موهای پرپشت و جنسی نزدیک به جنس موی سر فرد دارد ، برداشته می شود مانند موهای سینه ، کتف و ... . این روش کاشت مو را می توان ترکیبی از تمام روش های کاشت دانست که نسبت به بقیه روش ها نتایج چنان موفقی ندارد .

5. روش کاشت مو میکرو گرافت :

این روش یکی از روش های نوین کاشت مو می باشد که در آن هیچ گونه تیغ جراحی به کار برده نمی شود و از دستگاه های پیشرفته برای این کار استفاده می گردد . یکی از معتبرترین مراکز انجام این روش ، کلینیک تخصصی کاشت ابرو و مو هلیا و تحت نظر دکتر حمیدرضا خراسانی می باشد.

مزایا و معایب  روش های مختلف کاشت مو :

انواع روش های کاشت مو که در بخش قبلی به آن ها اشاره شد ، هرکدام دارای مزیت ها و معایبی می باشند که به شرح زیر می باشند :

* مزایای روش SUT:

از جمله مزیت های این روش کاشت مو این است که بعد از انجام جراحی نیاز به مدت زمان مراقبت کمتری دارد ، زخم ها و عوارض ناشی از آن به ندرت می باشد ، روشی کم تهاجمی به شمار می رود و پس از انجام آن و گذشت مدت زمانی ، محل جراحی شده پرتراکم تر می باشد .

* مزایای کاشت مو به روش FUT:

از مزایای این روش کاشت مو این است که قبل از انجام آن نیازی به تراشیدن موی سر نمی باشد و پس از آن نیز موهای کاشته شده پر پشت تر می باشند . همچنین در این روش کاشت مو جای موی کاشته شده زیاد مشخص نمی باشد و ظاهر موها کاملا طبیعی می باشد .

c2

                                کاشت مو به شیوه و روش های متفاوتی انجام می گیرد .

معایب این روش کاشت مو :

روش کاشت مو FUT دارای معایبی نیز می باشد که از جمله معایب و ایرادهای بزرگ این روش بخاطر برشی که در منبع یا بانک مو ایجاد می نماید ، می باشد . همچنین ممکن است  جایی که مو از آن برداشته می شود کم پشت شود و یا دیگر مویی در آن ناحیه نروید . یکی از معایب این روش احتمال خونریزی و تورم در جای کاشت مو است که شدت و ضعف آن در پوست های مختلف متفاوت می باشد .

بهترین روش برای کاشت مو کدام است ؟

شاید یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد پیش آید این باشد که کدام روش کاشت مو بهتر و کم خطرتر می باشد ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت برای افرادی که قصد تراشیدن مو سر را ندارند در بین روش های ذکر شده ، بهترین روش روش FUT  می باشد و نیز برای افرادی که جلوی سر آن ها کم پشت می باشد بسیار مناسب می باشد  . همچنین اگر به لحاظ جدید و مدرن بودن بخواهیم بررسی کنیم روش SUT جدیدترین روش می باشد . اگر افراد به دنبال کاشت موی کم می باشند ، بهترین روش FIT می باشد . یکی از معتبرترین کلینک ها در زمینه های نوین کاشت مو کلینیک هلیا و دکتر حمیدرضا خراسانی می باشد .

نکاتی که قبل و بعد از کاشت مو می بایست رعایت شود :

قبل از اقدام برای کاشت مو بهتر است مواردی را رعایت نماییم که عبارتند از : عدم استفاده از دخانیات و داروهای مسکنی مانند استامینوفن و بروفن و ... ، شستن مرتب سر و تمیز نگه داشتن آن ، استفاده از مواد غذایی بسیار مقوی مانند انواع مغزها و میوه ها .

همچنین پس از کاشت مو باید مراقبت هایی انجام شود :

1 . استفاده از کمپرس های سرد بر روی قسمت کاشت شده .

2 . جلوگیری از خم کردن سر به جلو چرا که این کار سبب کشیدگی پوست سر فرد می شود .

3 . تا حد امکان تا مدتی  از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، محل های کاری که مواد شیمیایی در آن استفاده می گردد ، جلوگیری شود .

4 . شستن ملایم پوست سر با آن ولرم و شامپوهای فاقد مواد اسیدی مانند شامپو بچه پس از برداشته شدن پانسمان توسط پزشک .

 5. استراحت کافی و حداقل دو هفته و استفاده از کلاه های گشاد و با جنس مناسب به طوری که سبب فشار به پوست سر نشود و یا به طور مستقیم به پوست سر نچسبند .

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

www.heliaclinic.com