اکثر خانم ها برای رفتن به مهمانی یا عروسی در باغ تالار دغدغه لباس دارند. حتی با داشتن کمدی پر از لباس های رنگارنگ در مدل های مختلف، دوست دارند برای عروسی و مهمانی های مجلل لباس زنانه مجلسی شیک و خاص بپوشند. اما بحث انتخاب مدل لباس شب یکی از پرطرفدارترین موضوعاتی است که بین خانم ها به وجود آمده و در انتخاب آن دچار سردرگمی می شوند. اما در این مطلب می خواهیم شما را در خصوص انتخاب بهترین لباس مجلسی راهنمایی کنیم تا در مهمانی های لاکچری بدرخشید و در لباسی زیبا لذت ببرید.

مدل لباس زنانه مجلسی

قبل از هر مسئله ای باید در خصوص مدل لباس زنانه مجلسی صحبت کنیم. واضح است که هر فردی فرم بدنی و علاقه خاص و ویژه ای دارد و باید متناسب با آن مدل لباس خود را انتخاب کند. برای مثال افرادی که اندام ساعت شنی شکل دارند می توانند لباس های ماهی بپوشند تا فرم بدنشان را بیشتر نشون داده و جلوه زیباتری داشته باشند. اما افرادی که بدن های لاغر و راسته ای دارند می توانند مدل لباس مجلسی آزادتر استفاده کنند.

اما اینها فقط یک تئوری هستند و قانونی برایشان در تولیدی پوشاک نظر نگرفته است. در وهله اول علاقه شما مهم بوده و باید در راستای مدلی که دوست دارید مدل لباس خود را انتخاب کنید. رنگ لباس را فراموش نکنید، لازم است بدانید چه رنگ لباس هایی برای روز و کدام رنگ ها برای شب مناسب هستند. حتی جنس پارچه در جلوه آن نقش بسزایی داشته و جلب توجه خواهد کرد.برای مثال لباس مجلسی گیپور، بیشتر برای شب مناسب بوده و لوکس تر است. لباس هایی که از پارچه های گیپور دوخته می شود در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد و اکثر اوقات انتخاب خانم های شیک پوش است. پارچه گیپور انتخاب مناسبی برای زیباتر نشان دادن لباس است اما اینکه کدام قسمت لباس از آن پارچه استفاده شده، نقش مهمی در جلوه لباس دارد.

برخی لباس های مجلسی به صورت دو تکه دوخته می شوند. این دسته لباس ها جزء دسته لباس مجلسی دخترانه بوده که برای خانم های لاغر اندام و کسانی که می خواهند جوان تر به نظر آیند بهترین انتخاب خواهد بود. اگر برای خرید لباس مجلسی رفته اید پیشنهاد ما این است که حتما لباس های دو تکه مجلسی را امتحان کنید، زیرا یکی از جدیدترین مدل های لباس مجلسی است که اکنون ترند شده است.

y1

لباس مجلسی ساده یا کار شده

مدل پیراهن مجلسی شما باید بر اساس مهمانی که به آن دعوت شده اید انتخاب شود. برای مثال اگر قصد رفتن به یک تولد را دارید، اصلا نیازی به لباس کار شده نیست و با یک مجلسی ساده به چشم می آیید و بر زبان ها می افتید. اما مراسم های بزرگ و مجلل مانند عروسی، نیازمند لباس زنانه بوده و باید بدرخشید.

لباس کار شده، اصولا تلفیقی از پارچه های مختلفی بوده که جلوه منحصر به فردی به لباس می دهند. اصلی ترین پارچه ای که در لباس های مجلسی به کار می رود از گیپور است. زیرا گیپور در بین خانم ها طرفداران زیادی داشته و در اکثر لباس های آنها چه مجلسی چه لباس های ساده خواهید دید. پس پیشنهاد ما به شمایی دوست دارید در مراسم دیده شوید؛ انتخاب لباس های گیپوردار است. یا لباس هایی تلفیقی از پارچه و گیپور. اما برخی افراد هستن که به لباس های ساده مجلسی علاقه دارند و لباس هایی که درخشندگی بیش از حد دارند، جز انتخاب های آنها نیست.

این افراد بیشتر به سمت مجلسی دخترانه میروند، زیرا سادگی همیشه انتخاب آنها بوده و می دانند با سادگی نیز شیک به نظر می رسند. البته ناگفته نماند اکنون در دنیای مد، سادگی نقش بیشتری داشته و حتی افرادی که در گذشته لباس های مجلسی کار شده می پسندیدند؛ به سمت سادگی می روند.

اگر به سادگی علاقه دارید، مدل مجلسی جدید را جستجو کنید. لباس زنانه جدید سال 2019، بسیار ساده و دوختی زیبا دارند که در حال حاضر مورد پسند تمام سنین بوده است.

y2

انواع لباس های مجلسی زنانه

اندام شما نقش مهمی در زیباتر نشان دادن لباس دارد. پس حتما باید بر اساس فرم بدنی خود مدل لباس مجلسی را انتخاب کنید. در این قسمت قصد داریم انواع لباس مجلسی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین نوع آن را برای مجالس مجلل انتخاب کند.

لباس مجلسی صاف یا خطی

این سبک لباس مجلسی برای هر فردی با هر فرم بدنی مناسب است. لباس هایی که از بالا تا پایین با فرم صاف دوخته می شوند، اصولا در دوخت آنها از پارچه های ابریشمی و توری استفاده می شود. خوبی لباس های صاف این است که برای افرادی که بالاتنه کوچکی دارند مناسب بوده و بالا تنه شما را پرتر نشان می دهد. همچنین اگر پایین تنه بزرگ و چاقی دارید، دامن های خطی آن شما را لاغرتر نشان می دهد.

مجلسی ماهی یا پری دریایی

مجلسی مدل ماهی یا به انگلیسی Mermaid Prom Dresses به گونه ای طراحی شده اند که در مقایسه با سبک های دیگر مناسب تر و شیک تر هستند. زیرا این دسته لباس های مجلسی اندام ساعت شنی شما را بیشتر به نمایش گذاشته و بسیار خاص هستند. دخترانی که میخواهند منحنی های بدن خود را نشان دهند، با لباس های ماهی دلربا و جذاب تر به نظر می رسند. اما اگر بدن گلابی یا سیب شکل دارید، لباس ماهی برای شما مناسب نخواهد بود.

لباس غلافی

پوشیدن مجلسی غلافی از پوشیدن لباس پری دریایی راحت تر است. این لباس مناسب افراد باریک و بسیار لاغر است. اگر یک دختر با اندامی تمام عیار هستید، می توانید این لباس ها را در فروش عمده لباس زنانه ارزان قیمت انتخاب کنید. لباس مجلسی غلافی معمولاً برای افراد با کمر باریک و قلمی طراحی شده تا پاهای شما طولانی تر به نظر برسد.

y3

در انتها باید خاطرنشان کرد که انتخاب یک لباس مجلسی شیک به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد. در آخر هر فردی بر اساس علاقه خود لباس زنانه مجلسی را انتخاب می کند و هیچ چیز مانع انتخاب شما نمی شود. اما برای زیباتر دیده شدن فاکتورهای مهمی وجود دارد که با به کارگیری آنها قطعا بیشتر می درخشید.