به گزارش پارس نیوز، 

موج بازگشت زائران به کشور از روز گذشته در مرز مهران شتاب گرفته و امروز چهارشنبه نیز ادامه دارد، طبق گفته مسئولان هم اکنون شاهد ترافیک پر حجم در استان جاده های استان هستیم.

با توجه به موج بازگشت زائران اربعین حسینی و لزوم اسکان آنها تمام مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان مهران امروز چهارشنبه نهم آبان ماه تعطیل است.

سردار محسن فتحی زاده رئیس قرارگاه اربعین ناجا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بازگشت زائرین به مرزها از روزهای گذشته آغاز شده و امروز این موج بسیار پرحجم شده و افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

وی افزود: بنا بر گزارشاتی که از داخل عراق فرستادند جمعیت زیادی از زائران به سمت مرزها روانه شدند و کم کم به سمت مرزهای جمهوری اسلامی ایران می آیند ترافیک نیز در داخل زیاد است و ممکن است با تاخیر به مرزها برسند اما در هر صورت امشب و فردا شاهد حضور جمع کثیری از زائران در میهن اسلامی خواهیم بود.

سردار فتحی زاده تصریح کرد: برای این که سهولتی در تردد مسیر مهران به ایلام باشد این مسیر را از دیروز یک طرفه اعلام شده است.

وی ادامه داد: مسیر جایگزین نیز محور ملکشاهی درنظر گرفته شده و رانندگانی که از ایلام قصد تردد به سمت مهران را دارند می توانند از این مسیر عبور کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام از بازگشت ۴۰۰ هزار زائر از مرز مهران به داخل کشور از اول ماه صفر تا کنون خبر داد.

نورالله دلخواه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بازگشت زائران از مرز مهران به داخل کشور به اوج خود رسیده و روز گذشته بیش از ۱۷۵ هزار نفر از طریق این مرز وارد کشور شدند.

وی گفت: از ساعت یک بامداد امروز تا کنون ۸۰ هزار زائر از مرز بین المللی مهران وارد خاک کشورمان شده اند.

سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تردد در برخی از محورهای ارتباطی استان مثل مهران-مهران پر حجم است.

وی گفت: تردد در محورهای مواصلاتی به راحتی در حال انجام است و گره ترافیکی وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر در محورهای ایلام-سرابله محدوده تونل آزادی، مهران- ایلام تا تونل راه کربلا، محور مهران-پایانه مرزی محدوده ترمینال برکت و همچنین محور حمیل-پل سیمره-حمیل، ترافیک سنگین است.