به گزارش گروه اجتماعی ، سید محمد پور فاطمی نماینده تنگستان و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن انتقاد از اجرای طرحهای موقتی نظیر زوج و فرد کردن عبور و مرور خودرو ها به خبرنگار « پارس» گفت: طرح های مقطعی هیچگاه نمی تواند معضل آلودگی هوای تهران را برطرف کند، به همین دلیل برنامه های کارشناسی شده و آزموده شده توسط کشورهای دیگر باید جایگزین این طرحهای ناکارآمد شود.

وی ادامه داد: هرگاه شهروندان با مشکلات آلودگی هوا مواجه می شوند دستگاههای مربوطه نسخه های موقطی برای این معضل همیشگی می پیچند که نمی تواند پاسخگوی مشکلات شهروندان شود.

پورفاطمی تاکید کرد: چنانچه طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا شود شهروندان چگونه خود را از خانه تا ایستگاه مترو و یا ایستگاه سایر وسایط حمل و نقل عمومی برسانند؟ در صورتی می توان این طرح را از جلوی درب منازل جرا کرد که در هر خیابان و محله ای مترو و ایستگاه اتوبوس برای تمامی مسیرها باشد حال آنکه در حال حاضر ناوگان حمل و نقل عمومی به این گستردگی نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: برای حل مشکل ترافیک شهر تهران باید زیرساختها اصلاح شوند چرا که طرحهای موقتی هرگز پاسخگوی مشکل دائمی مانند آلودگی هوا نخواهد بود؛ طرح زوج و فرد و همچنین محدود کردن خودروها تنها مشکلات شهروندان را زیاد می کند.

پورفاطمی به آلودگی که خودروهای فرسوده و موتورسیکلتها ایجاد می کنند اشاره کرده و گفت: کمیته آلودگی هوای تهران باید طرح مدونی برای عبور و مرور این وسایط نقلیه داشته باشد چرا که آلودگی که توسط خودروهای فرسوده و موتورسیکلتها ایجاد می شود بیش از سایر خودروهاست.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد فاکتورهای دیگری که آلودگی هوای تهران را تشدید می کند نیز باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که تنها آلاینده های هوا خودروها نیستند بلکه کارخانجات، پالایشگاه و سوختهای بی کیفیتی که ارائه می شوند نیز از دلایل آلودگی هوای تهران هستند.

پور فاطمی با تاکید بر اینکه یکی از اساسی ترین راههای حل مشکل آلودگی هوا استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است افزود: دولت با سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل عمومی می تواند بسیاری از مشکلات شهری از قبیل آلودگی هوا، ترافیک و… را حل کند. از این رو دولت موظف است بودجه ای به این کار اختصاص داده و زیر ساختهای آن را قوی کند.

وی در توضیح سخنان خود گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی در کشور فرسوده است و تازمانی که اتوبوس ها و تاکسی های پایتخت نوسازی نشود نمی توان از مردم انتظار داشت که با این وسایط تردد کنند این در حالی است که استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جدا از کاهش بار ترافیک و معضل تک سرنشینی نقش موثری در کاهش آلودگی هوا نیز دارند.

پورفاطمی اظهارات خود را اینگونه جمع بندی کرد: در هر صورت اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل تنها به زیان شهروندان به خصوص قشر ضعیف جامعه است چرا که اقشار مرفه با استفاده از دو خودرو که در اکثر مواقع تک سرنشین نیز هست در شهر تردد می کنند اما بخش عمده جامعه دسترسی آسان به وسایط حمل و نقل عمومی ندارند و نمی توان از آنها انتظار داشت از درب منزل طرح زوج و فرد را اجرا کنند.