به گزارش پارس به نقل از معاونت اطلاع رسانی نیروی انتظامی فارس، سرهنگ سیروس حیدری اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه از پیمانکاران اداره برق و انبارهای کالای برقی، شناسایی و دستگیری مجرمان و کشف اموال مسروقه به طور جدی در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی بیان کرد: سارقان در سرقت ها، از یک دستگاه خودرو وانت مزدا استفاده و اقدام به سرقت اموال از انبار ها می کردند.

رئیس پلیس آگاهی فارس افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی، چندین اکیپ از ماموران پلیس آگاهی در مناطق جرم خیز مستقر و تحقیقات غیرمحسوس در راستای شناسایی سارقان آغاز شد.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته دو سارق مسلح که تبعه افغانستان بودند، شناسایی و هنگامی که با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در سطح شهر شیراز در حال تردد بودند، دستگیر و خودرو آن ها توقیف شد.

وی گفت: با تحقیقات انجام شده از این دو سارق دستگیر شده یکی دیگر از همدستان آن ها نیز شناسایی و در عملیات جداگانه در شیراز دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی فارس بیان کرد: سایر اعضای این باند نیز شناسایی و ماموران برای دستگیری آن ها وارد عمل شده که با انجام اقدامات اطلاعاتی دو نفر دیگر از آن ها هنگام تردد با یک دستگاه وانت مزدا در مسیر شیراز - خرامه دستگیر شدند.

سرهنگ حیدری اضافه کرد: در عملیات دیگری نیز اعضای این باند در شهرستان شیراز و مرودشت دستگیر شدند.

وی گفت: در تحقیقات انجام شده از اعضای این باند مسلح، چهار فقره سرقت مسلحانه و سه فقره سرقت عادی در امسال در شهرستان شیراز کشف شد.