به گزارش پارس ، دکتر عباس علی ناصحی، رئیس اداره سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تعرفه های درمان اعتیاد و مراکز خصوصی و دولتی بعد از جلسات کارشناسی تعیین شد که به کلیه دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردید.

وی با بیان این که تعرفه های درمان اعتیاد نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است افزود: در مراکز دولتی تعرفه ها پایین تر است، باید توجه داشت که مهمترین درمان در مراکز درمان نگهدارنده با متادون است که هزینه آن به ازای هر ماه در یک مرکز دولتی ۶۳۲۰۰  تومان و درمراکز خصوصی ۱۶۳ هزار تومان تعیین شده است.

ناصحی عنوان کرد: این تعرفه ها در مورد تهران است و در خصوص شهرستان ها و استان ها این تعرفه ها براساس شرایط کمتر می باشد. امسال تعرفه نیز برای مراکز نگهداری اقامتی میان مدت درمان وابستگی به مواد (کمپ های ترک اعتیاد) به ازاز هر ماه ۵۱۱ هزار تومان می باشد.

وی ادامه داد: امسال برای اولین بار هم برای اجتماع درمان مدار تعرفه مشخص شده است چرا که بیمارانی که به این مراکز مراجعه می کنند سه تا شش ماه تحت درمان قرار می گیرند. البته مراکز به صورت اقامتی و غیر اقامتی هستند که تعرفه درمان در مراکز اقامتی و خصوصی به ازای هر ماه ۸۸۵ هزار تومان و در مراکز غیر اقامتی ماهانه ۵۳۹ هزار تومان می باشد.