به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در متن بیانیه ی ۴ مرداد ماه آمده است: « هیأت مدیره خانه سینما و روسای اصناف سینمای ایران به منظور اجرای مفاد تفاهم نامه ۱۳ تیر ماه در دفتر ریاست محترم جمهوری بر تشکیل مجمع عمومی فوق العاده ۶ مرداد ماه اصرار دارند و در این راستا عمل به همه تعهدات این تفاهم نامه را ضروری می دانند.

بدیهی است براساس مقررات و تشریفات قانونی در صورت تغییر مکان مجمع عمومی، هیأت مدیره موظف به اعلام فراخوان جدید با فاصله حداقل پانزده روز است.

در شرایط حاضر تنها مسئولین ذیربط هستند که با عمل به توصیه های ریاست محترم جمهوری می توانند با فراهم آوردن امکان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده در محل اعلام شده در فراخوان (تالار سیف الله داد ساختمان شماره ۱ خانه سینما) از این تأخیر ناگزیر پیشگیری کنند. ناگفته پیداست در این صورت مشکلی که دو سال است توان سینمای ایران را تحلیل برده و سینماگران ایرانی را آزرده و فرسوده است پایان خواهد یافت. »

  چهارشنبه ۲ مرداد ماه معاون اجتماعی ناجا در پی درخواست فرهاد توحیدی به نمایندگی از مجمع عمومی فوق العاده خانه سینما مبنی بر تامین امنیت مجمع عمومی ۶ مرداد ماه در تالار سیف الله داد، گفت: جلسه در مکانی غیر از خانه سینما برگزار شود.

منتظرالمهدی اعلام کرد: « در شرایط کنونی، به منظور اجتناب از وقوع هر نوع اقدامی که ممکن است به شان و منزلت اندیشمندان حوزه سینما آسیب برساند، صمیمانه از جنابعالی (توحیدی) و سایر دوستان اندیشمندتان درخواست می کنیم تا مجمع را در مکانی غیر از خانه سینما برگزار فرمایید (مگر آن که وزیر محترم ارشاد به صورت مکتوب خواهان برگزاری مجمع در خانه سینما باشد) ، مطمئن باشید با فراهم شدن شرایط و از میان رفتن سوءتفاهمات، ما و شما و دیگر دوستانمان در حوزه سینما همراه و همگام با یکدیگر و در فضایی سرشار از تفاهم و حسن نیت، امورات مربوط به سینما را سر و سامان خواهیم بخشید. یادآور می شوم که ما همچنان از خانه سینما و اموال موجود در آن محافظت خواهیم نمود. »

فرهاد توحیدی رییس هیات مدیره خانه سینما در همان روز در گفت وگویی کوتاه با ایسنا گفت: « تلاش می کنیم از طریق وزیر ارشاد یا رییس جمهور هماهنگی لازم را انجام بدهیم تا مجمع عمومی فوق العاده ی ششم مردادماه در ساختمان شماره یک خانه سینما برگزار شود. »