به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، iOS مخصوص محصولات شرکت اپل است ولی Android مورد استفاده ده ها شرکت دیگر است. اپل می خواهد شما گوشی خود را با عملکردی که خودش تعیین کرده است، مورد استفاده قرار دهید ولی در آندروید شما گوشی خود را همان گونه که می خواهید می توانید مورد استفاده قرار دهید و عملکردی کاملا انعطاف پذیر دارد.

دو سیستم عامل موبایل آندروید و iOS در حال حاضر پیشروهای سیستم عامل های موبایل هستند و هر کدام طرفداران و مخالفان خود را دارند. کاربران هنگام خرید تلفن های هوشمند همیشه با این سوال مواجه می شوند که کدام یک برای من مناسب تر است یا کدام یک بهتر است اما واقعیت این است که آندروید و iOS قابل مقایسه با یکدیگر نیستند.

بزرگترین تفاوت آندروید و iOS در متن باز بودن و نبودن است. آندروید و iOS دو فضای کاری کاملا متفاوت دارند و قطعا نمی توان گفت کدام روش بهتر است و کدام بدتر.

سیاستی که گوگل در پیش گرفته است، تمرکز روی کمیت است! گوگل تمام تلاش خود را می کند تا توسعه دهندگان را با روش های مختلف تشویق به توسعه نرم افزارهای آندرویدی شوند اما اپل در مقابل حتی جلوی پای توسعه دهندگان سنگ می اندازد تا برنامه های بی کیفیت وارد فروشگاه نرم افزاری نشوند تا کاربران iOS همیشه بتوانند از برنامه های با کیفیت استفاده کنند.

اپل به امنیت کاربران بهای بسیار زیادی می دهد و از گجت های اپلی به صورت مادام العمر پشتیبانی می کند اما در عوض گوگل زیاد به امنیت کاربران اهمیت نمی دهد و به همین منظور آندروید یک سیستم عامل امن نیست. سیاست گوگل بر این است که پشتیبانی خود را از محصولات قدیمی تر حذف کند تا کاربران تشویق به خرید گجت های جدیدتر شوند.

در نهایت انتخاب کننده اصلی شما هستید که می توانید سیاست دلخواه تان را انتخاب کنید. آندروید متن باز با تنوع بالا و یا iOS شرکت اپل با کیفیتی بالا، پشتیبانی بهتر و همچنین محدودیت های فراوان.