• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69165

  رئیس پلیس فتا خراسان‌رضوی گفت: عامل کلاهبرداری اینترنتی با ارسال پیامک «شما برنده شده‌اید» در مشهد دستگیر شد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، محسن عرفانی عصر امروز با اعلام خبر شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا با دریافت پرونده ای از دادسرای شهید قدوسی مشهد با موضوع برداشت غیرمجاز به مبلغ ۳۰ میلیون ریال از حساب بانکی یکی از شهروندان مشهدی بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

  وی افزود: با بررسی اظهارات فرد مالباخته مشخص شد متهم با انجام یک سری عملیات روانی مبنی بر اینکه شما برنده مبالغی وجه نقد به دلایل مختلف نظیر خوش حسابی در پرداخت حساب ها و یا خرید شارژ تلفن همراه و مواردی از این قبیل شده اید، شهروند را وسوسه کرده و با دسترسی غیرقانونی به اطلاعات حساب افراد و دادن یک سری اطلاعات محرمانه شخص را مجاب کرده که این جایزه واقعی است.

  عرفانی گفت: در مرحله بعد با جلب اعتماد طرف مورد سوء استفاده، به مقصد سوء خود نزدیک شده و با کشاندن طرف پای دستگاه عابر بانک و یا گرفتن رمز دوم حساب اینترنتی و یا به بهانه هزینه ارسال از افراد کلاهبرداری می کرده است.

  وی خاطرنشان کرد: به دنبال اقدامات فنی و اطلاعاتی و هم چنین رصد پرونده متشکله مشخص شد متهم افراد دیگری از استان های مختلف را مورد هدف قرار داده و با انجام تحقیقات گسترده پلیس متهم که مردی ۲۹ ساله و ساکن تهران بود شناسایی و دستگیر شد.

  رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با اشاره به معرفی متهم به مقامات قضائی یادآور شد: با توجه به اطلاع رسانی گسترده پلیس، رسانه ها نظیر جراید، صدا و سیما و خبرگزاری ها، بازهم شهروندان طعمه افراد کلاهبردار با ترفند « شما برنده شده اید» می شوند.

  عرفانی با اعلام چند توصیه به شهروندان در این زمینه تصریح کرد: تماس ها و پیام ها که با موضوع برنده شدن شما در یک مسابقه را به دقت بررسی و از صحت آن مطمئن شوید و به راحتی اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.

  رئیس پلیس فتا خراسان رضوی ادامه داد: به محض فعال شدن رمز دوم به غیر از مالک اصلی کارت بانکی افراد دیگر نیز می توانند با در دست داشتن رمز دوم و شماره کارت خرید و برداشت اینترنتی کنند و از همین حیث شهروندان به این مسئله توجه کنند

  استان های مختلف پیامک تلفن همراه خراسان رضوی رئیس پلیس رسانه صدا و سیما عابر بانک فتا مشهد
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها